Výběr brokovnice - pumpa/automat



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#91 » pon 20. srp 2018, 18:50

Díky všem za informace. Tu Berettu 1301 Tactical jsem taky zvažoval, ale nenašel jsem moc informací. Koukal jsem na videa rozborky a asi žádné záludnosti. Ale nikde jsem se nedočetl jak je to s mlsností na náboje, dostupností náhradních dílů a příslušenství atd. Výhoda oproti Benelli M2 je v ceně, cca o 10-12tis nižší. Co spolehlivost v porovnání s Benelli nebo Mossbergem ? Předem díky za informace, pokud se najde nějaký majitel této zbraně, případně kdo zmiňované typy měl v ruce a může porovnat?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#92 » úte 21. srp 2018, 22:12

Jak píše 4Mike, Berettu 1301 do zvažování určitě zahrň, v současné době se jedná asi o nejlepší nabídku v poměru cena/kvalita/spolehlivost/chování při střelbě. Pokud pak tyhle tři srovnám v rychlosti přebíjecího cyklu pořadí: 1. Beretta 1301 Tactical , 2. Benelli M2 Tactical, 3. Mossberg 930 SPX, , v měkkosti zpětného rázu 1. Beretta, 2. Mossberg, 3. Benelli (Benelli M2 je systém inertia driven - na principu setrvačnosti a ten je proti "plynovkám" přeci jen o něco tvrdší do ramene) , co se týká rozebírání a čištění pak jednoznačně vede výrazně konstrukčně jednodušší Benelli M2. Jinak koncern Beretta vlastní kromě Franchi, Saka, Tikky, Stoegera, Bredy i Benelli, takže tam je kvalita tak nějak "v rodině". Pokud ještě chceš námět na přemýšlení, tak se dá u nás ještě sehnat skvělá FN USA SLP, je to ale cenově ranec stejný jako Benelli M4, díky reexportu do Evropy cena začíná na nějakých 54 tis. (A to radši nepíšu o skvělé Bredě :) )

Jinak moderních kvalitních samonabíjecích brokovnic není třeba se bát, jsou většinou naprosto spolehlivé. Chce to ze začátku dobře mazat a dát jim tak 200 -300 ran čas na zajetí, přece jen jsou tam větší třecí plochy, než u jakékoliv jiné civilní samonabíjecí zbraně. Je fakt, že špičkový střelec s kvalitní pumpou dokáže být stejně rychlý jako průměrný střelec se samonabíječkou, ale samonabíječky mají i pár taktických výhod a více odpouštějí chyby. U broken, ať už samonabíječek nebo pump, je spolehlivost většinou stejně o výběru vhodného střeliva a závody jako IPSC, pak o schopnosti rychle dobíjet. ;)



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#93 » stř 22. srp 2018, 11:08

@ Petzold- moc děkuju za odpověď, přesně něco takového jsem potřeboval. Pokud to takhle porovnám, tak asi nemá cenu investovat navíc cca 9-13 tis do Benelli M2 (podle verze) oproti té Berettě. Zajedu na prodejnu do Prahy, líbí se mi jejich jednání a vstřícnost a super je že tam můžu osahat jak ty Beretty ve verzi tactical i competition tak i M2 s 21" hlavní nebo M2 SP s 26" hlavní a zároveň na vyzkoušení mají i téměř komplet varianty Benelli SuperNova tak můžu srovnat s pumpou.
No a pak se modlit, abych se na prodejně dobře rozhodnul a nepřišel na to, že by to chtělo jak samonabíjecí tak pumpu. Reálně by hrozilo, že pak doma proti mě jednu z nich použijí :-) .
Všem díky za trpělivost, je mi jasné že se všichni dokola ptají na to samé. Pročetl jsem všechny možné dostupné témata, zkouknul hodiny nahrávek, ale stejně jsem měl nejasnosti . A dám víc na radu člověka o kterém zde z fóra vím, že se v oboru pohybuje a o střelbě něco ví, než nějakého týpka v US videu, kde není poznat když chválí nějakou zbraň, zda jí drží poprvé v ruce nebo už má skutečně něco za sebou a ví o čem mluví.



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#94 » sob 8. zář 2018, 14:17

Ještě jednou děkuji , zvláště 4Mike a Petzold za doporučení té Beretty. Minulý týden jsem navštívil nádhernou prodejnu v Praze a asi 1,5 hod dával z ruky do ruky brokovnice Benelli M2 a Beretta 1301 competition a tactical. Byl jsem přesvědčený, že jedu pro tactical verzi, ale nakonec jsem zjistil že mi mnohem víc na rychlé přilícení a zamíření vyhovuje lišta a světlovodná moucha, takže jsem nakonec odnesl Berettu 1301 competition a jsem velice spokojen. Sborka a rozborka naprosto v pohodě, střelbu jsem měl možnost zatím pouze na papírový terč na 25m slugem a nečekaná přesnost. Za 14 dní jedu na střelnici vyzkoušet na asfaltové holuby tak se už těším. Spolehlivost 100%, jedný problém vznikl mou blbostí, kdy jsem při rychlém dobíjení málo zasunul náboj a ten mi pak vyskočil pod již podaný náboj do komory. Nevim co by to udělalo při střelbě, ale šlo stáhnout závěr a vyhodit náboj z komory a ten navíc se pak dal normálně nabít.
Pokud by toto téma četl někdo, kdo má stejné favority jako já a zajímá ho, proč jsem se nakonec rozhodl takto, tak se přiznám, že jsem nakonec trochu upřednostnil cenu. Benelli M2 je určitě skvělá zbraň, ale oproti Berettě je cca o 10-12tis dražší, s tím jsem počítal a bral jsem si s sebou rezervu abych nebyl limitován financema. Ale dokupoval jsem prodlouženou zásobníkovou trubici, časem třeba dokoupím weaver lištu a podobně, cena příslušenství u Beretty je cca 1/2 až 1/3 oproti Benelli. Takže s tou trubicí bych byl už cca o 15 tis dražší. Pokud je Benelli o tolik kvalitnější, já ten rozdíl nepoznám, alespoň zatím. Ušetřené peníze investuji do střeliva a tréninku a třeba časem zjistím, že budu chtít něco jiného.
Ale rozhodování bylo hrozné, připadal jsem si jak ženská, která neví jaké šaty si koupit. Ze 4 favoritů jsem ponechal dva poslední kusy a ty do zblbnutí zkoušel jak se mi drží, jak mi vyhovují atd. Snad jsem sáhnul dobře :-) .
Na tom že jsem spokojen má velkou zásluhu i toto fórum. Hodně dám na rady zkušených střelců, takže všem děkuji.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#95 » sob 8. zář 2018, 14:34

Máte někdo zkušenost s BENELLI supernova 12/89 nebo doporučíte něco jiného ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#96 » sob 30. bře 2019, 20:32

Zažili jste někdo s Berettou 1301 Competition problém popisovaný v tomhle videu?
https://www.luckygunner.com/lounge/bere ... un-part-2/
Jak tomu předejít?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#97 » sob 30. bře 2019, 22:57

Mate nekdo prosim zkusenosti s porovnanim zpetneho razu jakekoliv bezne pumpy a pumpy Benelli s tim tlumenim Comfortech? Je tam znatelny rozdil?

Jeste jeden dotaz-je normalni, ze mam po vystrileni jedne krabicky (25ks) tech nejslabsich skeetovejch naboju 24gr od SB z klasicky pumpy od Winchestera rameno jak naklepanej rizek? A nebo sem proste jenom mekkej?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#98 » sob 30. bře 2019, 23:21

příště budeš vědet, jak si rameno zpevnit svaly, aby se ti stalo co dnes v mnohem menší míře.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#99 » ned 31. bře 2019, 06:39

Nevím jak těžká ta Wiinchestrova pumpa je, ale normální to není. Ani po šedesáti až sto vystřílených ranách (lhostejno, zda 24gr od SB, či 28gr taky SB, nebo 36gr Fiochi). Stříleno tedy z Uzkonu TR100, ale rameno nyní bez poskvrnky, což se nedá říci o prvním střílení z tý flinty :-)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#100 » ned 31. bře 2019, 08:57

Comfortech funguje a je to trochu znát. Není to ale nijak výrazné a podle mého soudu, pokud to puška nemá už v základu, za ty prachy nestojí kupovat novou pažbu. Minimálně stejnou práci udělá levnější botka Limbsaver.

Rameno naklepané od 25 ks skeetů je jen známka toho, že to blbě držíš.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#101 » ned 31. bře 2019, 09:09

Byl to tenhle typ, takze hmotnost bych rekl standardni, neco pres 3 kg.

https://www.aws-czech.cz/brokovnice-1897.html

https://www.zbrane-dave.cz/products/bro ... 1897-pump/

Nevim, jestli to jen neumim drzet (ale fakt jsem se snazil ji zalozit napevno a zaprit maximalni silou), ale z tech 6 naboju, co se tam vejde, jsem tak 4 zvladnul vystrelit celkem normalne...ale ty posledni dve a zejmena ta posledni, to uz byla vylozene fyzicka bolest, jak kdyby me nekdo nakopnul...a to byla ta nejslabsi munice...modrinu nemam, ale cejtim to porad, takze brokovnice asi nebude zbran pro me.

Proto me zajima ten Comfortech od Benelli...pripadne jestli by samonabijecka nebyla "setrnejsi".

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#102 » ned 31. bře 2019, 09:27

O hmotnost celkem nejde, je to brokna s tvrdou botkou, která blbě založená prostě bolí. Píše se 21. století, 2 cm gumy na dobře udělané voštinové botce dělají zázraky. Brokovnice navíc nepatří do ramene na kloub, ale na prsní sval pod klíční kost, co nejblíž středu těla.

Samonabíječky, zvlášť "plynovky" s pístem kolem trubky zásobníku, jsou obecně samozřejmě, co se týká zpětného rázu, příjemnější než pumpy.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#103 » ned 31. bře 2019, 12:40

Jj, je to znát, že se část energie zpětného rázu spotřebuje na pohyb pístku a závěru potřebný pro přebití směrem dozadu, proto jsem taky psal z čeho a jakými náboji. (Ono těch 12gr navíc -Fiochi 36gr vs. SB 24gr, je taky znát)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#104 » ned 31. bře 2019, 13:22

Jak říká Petzold, důležitější než provedení pažby je botka. Na svý Benellce mám tohle (a jednu mám navíc) a proti nějaké dřevěné botce je to nebe a dudy.

Obrázek



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#105 » ned 31. bře 2019, 14:22

Diky vsem za nazory. Samonabijecky jsou zase nekde uplne jinde cenove ovsem.

@Petzold: Ja jsem ji daval na rozhrani predniho ramenniho svalu a vnejsiho okraje prsniho svalu, samozrejme pod klicni kost. O moc vic smerem ke stredu tela se mi to vmestnat nedarilo, nedari se mi zkroutit obe ruce potom.

@Quirinus: Jakej model Benelli mas? Je to s Comfortechem? A ta botka na obrazku, ta je defaultne nebo dokupovana a menena?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů