Brokovnice na holuby a případnou "krizovou" obranu



novak9
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 28. úno 2013, 18:52

Chtěl bych si pořídit brokovnici na občasný relax na střelnici - trap, případně skeet, soutěže asi né ale kdo ví. No a vzhledem k mé pesimistické povaze by se hodilo něco co zároveň splní i účel obrané zbraně pro případnou "totální krizi" (pominme ze dojde k zabaveni zbrani vladou).

Na prvni ucel by se hodila, kozlice na druhy neco co pojme vic naboju nez dva. Z toho duvodu by se mne libila treba Benelli Nova ale co sem cetl tak na strelnici je pry pumpa nevhodna (nestihacka pri dvoustrelu), takze pak samonabijeci - treba Baikal MP 153 - ale tady mam strach z poruchovosti (dokaze nekdo uvest jak je to s moznymi zavadami pumpa/samonabijeci).

A pak jeste mam chaos v omezeni zasobniku na 2 naboje - jak to je? Neda se koupit s neomezenym zasobnikem? (jasne ze to pak bude B)

Diky

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#2 » pát 1. bře 2013, 08:23

to je to samý, jako by si chtěl nízký sporťák do terénu s možností připojení trajleru.

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#3 » pát 1. bře 2013, 08:42

:lol:
Já chci malou lehkou kapesní zbraň, vhodnou na mířenku, LOS a biatlon, v silné ráži a se zásobníkem alespoň na třicet nábojů. A pokud možno do pěti tisíc.

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#4 » pát 1. bře 2013, 09:01

Takovou chci taky, kde se to sežene? Ještě bych tam chtěl kolimátor a pod předpažbím granátomet na drobné hlodavce.



novak9
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » pát 1. bře 2013, 09:20

Tak je jasné, že v tomto případě ideální řešení (krom dvou zbraní) neexistuje. Ale jdou udělat kompromisy aby to splňovalo oba požadavky - samonabíjeci je na holuby ok a na obranu taky. Co řeším je jen ta možná poruchovost a proto jsem se chtěl zeptat jak moc náchylné řešení na závady to je ...

Líbí se mně ten Baikal MP 153 ve dřevě, neprověřoval jsem jestli jde sehnat s tou hlavní 610mm a nevím jak je to s tím zásobníkem...

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#6 » pát 1. bře 2013, 09:34

Holuby samozřejmě se samonabíjecí můžeš střílet. Nevím jak jinde, ale na naší střelnici se po tobě budou vozit. Přesněji, nebudou vozit, ale budou se koukat jako na vetřelce a moc tě mezi sebe nevezmou. Prostě nezapadneš. Navíc, třeba u loveckýho kola je to jedno, ale u trapu občas rýpalové řvou, že jim to lítá do ksichtu atd.... Budou ti dávat rady atd..,ale na malou soukromou soutěž tě třeba nepozvou. Já měl problém z počátku už s tím, že jsem chodil s loveckou. Pak jsem zjistil, že sportka a lovecká je opravdu o něčem jiném. Třeba ti je to jedno, ale když mě vzali mezi sebe, tak mi začali prozrazovat triky, finty atd.. A pak z toho vznikla i hezká parta.

PS: je to má zkušenost, jinde to může fungovat jinak :!:



novak9
Příspěvky: 4

Příspěvek#7 » pát 1. bře 2013, 09:45

No myslím si, že to bude podobné všude, tohle je hodně semknutá sorta lidí, lpící na tradicích - neříkám, že je to špatně. Holt se s tím člověk musí nějak popasovat.

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#8 » pát 1. bře 2013, 09:55

Nethall: ...v tomhle směru je celá evropa opravdu hodně konzervativní a česká republika jakbysmet. V státech se například běžně střílej holuby poloutomatama a nikdo s tim nemá problém, loví se tam běžně s klony AR15 (jak by asi u nás na nadháňce koukaly na člověka s AR15kou :))
Na druhou stranu proti tradicím nic nemám a je v tom jistá kultura....

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#9 » pát 1. bře 2013, 10:09

NuclearBlast: já tento styl hodně přičítám tomu, že se v celém světě při závodech používá kozlice už třeba z důvodu pravidel pro lovecké kolo. Samozřejmě to jde střílet i s automatem, ale na závodech a třeba olympiádě automat neuvidíš. I když občas když koukám na ty flinty a třeba jak vysoko maj lištu, tak už to moc klasice neodpovídá. Když mluvíš o té myslivosti, tak dříve nebylo ani moc zvykem nosit třeba pořádný revolver na doražení, s tou nadháňkou a automatem je to podobné. A ve státech je lov velkorážným revolverem zcela běžná věc.
Prostě: na asfalt - kozlici (nejlépe jednospoušť s volitelnou hlavní) a dvanáctku. Já chvilku střílel šestnáctkou a bez ohledu na cenu rány to prostě není ono.

na obranu je to jedno třeba kulomet, ale osobně bych doporučil luparu - to je pěkně krátký a ta rána každému změní názor. :lol:

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#10 » pát 1. bře 2013, 10:15

A v noci :lol: ten oheň z lupary - to pak s tebou bude raději každý kamarád. :lol:

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#11 » pát 1. bře 2013, 11:49

dovolím si nesouhlasit - na obranu jedině Saiga 12k s bubnem - to lumpa vymeteš až na ulici a ještě za nim zavřeš dveře

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#12 » pát 1. bře 2013, 12:01


Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#13 » pát 1. bře 2013, 12:46

No na štípání dříví to asinebude nejhorší. Je zajímavej ten zpětný ráz (takřka nulovej). A co se tohoto tématu týká, tak na tu obranu to bude asi fajn. Ale něco tak šerednýho jsem dlouho neviděl. Navíc tam chodila nahoře nějaká páčka(je to vidět v posledním zpomaleném záběru) jeden výstřel tam, druhý zpět. :o :o

Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 1. bře 2013, 13:10

Taky s náma na holuby chodí jeden se sajgou a bubnovým zásobníkem a je to docela prdel když jich tam pustí na holuba 16, občas se najde i někdo s pumpou, střílíme to pro legraci a občas si dáme s myslivcema.

Nethall, kde střílíš na jablonecku brokovou? Bramberk?

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#15 » pát 1. bře 2013, 13:18

Fugo: Bramberk málo. Zajímavé to je na Rohozci, od Jablonce kousek za pivovarem. Teď mám kotník v sádře, ale zahájení (konec dubna) snad stihnu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů