Brokový automat CZ 241



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#16 » pon 21. lis 2011, 22:59

mam k tomu nekde na mailu nejaky materialy, pokud by nekdo chtel.. (mam ve 12ctce a pazbu taky prasklou, zatim sem ji sesrouboval a dokud bude slouzit tak u flinty za 1000kc mi to skoro prijde zbytecny :)) k prodlouzeni zasobniku, taky pokud by jsi prodlouzil dostal by ses do jiny kat. zbrane..



Dalibor
Příspěvky: 1

Příspěvek#17 » stř 8. úno 2012, 13:52

Tak jsem tady taky a to z důvodu že jsem taky vlastníkem této zbraně, ale je ve dvacítce. Koupil jsem ji od Vrchního lesního rady v Chomutově kolem roku 1975. On ji měl z Veletrhu v Brně kolem roku 1952 jako novou. Pěkně ji dal zabrat, proto že z titulu své funkce jezdil po honech na koroptve (co to je?). Má vystřílené dírky za komorou, tak jsem ji kolem roku 1989 nechal znehodnotit, proto že výměna laufu by byla dražší než zbraň a neměli na to polotovary. Udělali to tak že vysypali hejblata z pohyblivého závěru a zavařili matku na předpažbí.
Jinak na myslivost dost drahá zbraň díky spotřebě patron.
Chtěl jsem ji jako ozdobu prodat, tak jsem bloumal po netu a našel i toto diskusní forum. Cena jak již někdo výše psal je u funkčního kousku do 1000.-Kč a u znehodnocenky je škoda mluvit o ceně. Z vlastní zkušenosti vím že prodat přes inzerci cokoli levnější než 5000.- je z pohledu promarněného času ztrátové.
Tak že je odsouzena vyset a stále jen vyset na zdi.
Zdravím Dalibor.



jurafree
Příspěvky: 2

Příspěvek#18 » sob 30. čer 2012, 18:05

Mám CZ 241, ale nemohu ani za nic přijít na to, jak se dělá rozborka, jak se vytahuje ven závěr. Můžete mi někdo poradit? Na intenetu jsem nic nenašel. Díky, Jura.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#19 » sob 30. čer 2012, 22:03

musis sundat pazbu.. ale bacha ta pruzina dost rada hodne skace :) a pak uz je to jednoduchy :)



jurafree
Příspěvky: 2

Příspěvek#20 » ned 1. črc 2012, 08:26

Díky za info. Nejhorší bylo povolit tu matku co pažbu drží. Pak už to šlo.



Lessin
Příspěvky: 1

Příspěvek#21 » čtv 17. led 2013, 23:53

Dobrý den,
Jsem další z těch, kteří mají problém s rozborkou... Jsem ve fázi, kdy už zbývá jen vyndat závěr, ale překáží mi táhlo závěru - nemohu závěr nijak vyndat. Děkuji za pomoc :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#22 » úte 29. led 2013, 01:30

Originální návod na CZ 241 včetně rozborky.
navod_cz_241.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mirlom
Příspěvky: 1

Příspěvek#23 » pon 13. led 2014, 15:14

Také sháním nějakou dokumentaci k brokovému automatu, protože mám dva. 20. a 16. Dvacítka chodí výborně. S šestnáctkou jsem měl problemy, protože S-baly byly krátké a podávací zařízení je neposunulo až do krajní polohy. Tak jsem musel si prodloužit zachycovací pružinu. Také byly problem při velkých mrazech, kdy úderník byl krátký a při ztuhlé zbrani nedostatečně udeřil na roznětku.
Návod, který jsm našel na těchto stránkách je nekompletní. Zatím se mně nepodařilo celý návod sehnat, ale mají ho vystavený v Prácheňském muzeu ve Strakonicích.



Víťa
Příspěvky: 1

Příspěvek#24 » čtv 29. led 2015, 20:18

midlos píše:Našel jsem jen tenhle odkaz, kde tuhle zbraň probírají.
http://www.czforumsite.info/index.php?topic=12548.0" onclick="window.open(this.href);return false;

Co napsat do Zbrojovky, zda nemají k nahlédnutí nějaké materiály ?


Ahoj,
stáhl jsem si ten nascanovaný návod. Děkuji. Prosím o radu, nabíjel jsem podle návodu, natáhnout závěr, první do komory, druhou do zásobníku pod hlavní, ale zde jsem na pochybách zda nabíjet shora nebo spodem, pak jsem náboj zasunul dopředu, pak jsem spustil závěr a třetí náboj vložil do zásobníku spodem. Je to tak dobře? Jenže pak jsem neystřelil protože závěr nebyl zcela vpředu, nezamčel závěr. Po chvíli zápolení se mi závěr podařilo zavřít a puška začala střílel. Při stelbě už žádný problém nebyl. Zapoměl jsem říct, že mám 16/65. A dlouho před nákukpem jsem snil o tom jak bude střílet. Co dělám špatně? Poraďte jak správně nabíjet. Používám S&B 16/65 papíráky.

Předem děkuji

Víťa

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#25 » čtv 29. led 2015, 21:24

Nabíjím všechno spodem, tj dva do zásobníku, natáhnu a jeden dodám. Taky to jde dělat jeden do komory, zavřít závěr a dva spodem. Jak se komu líbí. Hlavně nesmíš závěr přibržďovat rukou ale jenom spustit ze zadní polohy nebo ze záchytu. Mám 20, je to moje oblíbená brokovnice.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#26 » čtv 31. pro 2015, 12:16

Prosím, mam ji v řáži 20, což neni asi podstatný, ale jak jí vybít pokud mi zůstane náboj v komoře. respk. ten vyhodím natažením závěru, ale jak uvolnit pružinu? Po uvolenění závěru zůstane zbraň "natažená" a stiskávat spoušť na prázdno se mi zdá jako nevhodné abych nezlomil úderník.
Napadá mě, koupit vybíjecí náboj, ale ten mi defakto zůstane v komoře.
Díky za radu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#27 » čtv 31. pro 2015, 12:43

Cvakám s ní naprázdno, to že vybíjecí náboj zůstane v komoře je v pořádku. Jinak to nejde. Ale myjím že ta plastová klasika se v automatu rychle rozláme.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#28 » pon 13. čer 2016, 16:35

Takže používam hliníkové vybíjecí náboje a je to v klidu. Plastovým nevěřím aby se nerozpadli ;)



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » úte 14. úno 2017, 19:59

Ahoj, sháním na CZ 241 botku, nevíte o nějaké, která by na automat pasovala? Původní majitel ji sundal, protože měl krátké ruce a někde jí potratil :-) Tak právě sháním nějakou náhradu...



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#30 » ned 9. zář 2018, 14:58

Zdravím všechny. Mám t tíámto automatem malinkej problém... nejde mi stáhnout zavěr dozadu. Nevíte někdo, kde je chyba?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů