Akkar



bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#1 » pát 24. led 2014, 13:59

Zdravím

Nikde jsem na nějaké širší téma o brokovnicích Akkar nenarazil a tak ho zakládám tady. Chtěl bych vědět jestli je někdo má a používá a zda je to za ty peníze dobrý kup. Většinou se totiž dočtu, že turka neeee. Za tu cenu samozřejmě nečekám super extra kvalitu na úrovni Benelli nebo Browningu ale zas takový šunt to není. Nebo ano?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#2 » pát 24. led 2014, 21:51

Já jsem měl v ruce v obchodě brokovnici Akkar Mamut. Docela se mě to líbilo, ale mamut je trojka / 3 krátké hlavně 51 cm /. Vypadalo to dost masivně a na pohled docela hezké zpracování.
Cena ale nebyla zase nízká, bylo to i dost těžké. Jako novinka dobré.
A CZ - USA dělá také v Turecku, zkouší a tormentuje u nás.



bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#3 » pát 24. led 2014, 22:29

Jde o to, že já bych toho za rok nevystřílel deset tisíc, takže by mi možná i ten levný Turek (pumpa) stačil. Zase se mi nechce dávat 15 nebo 18 za Remington nebo Mossberg, který prej nejsou zase extra kvalita.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#4 » pát 24. led 2014, 22:37

Myslím, že se není za co stydět, tvdí se, že Turci budou brzy velmoc na brokovnice.
A koukal jsi na CZ-USA, tam je pumpa pod 10 a bude asi rozhodně jistější záruka.



bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#5 » pát 24. led 2014, 22:45

Je na ni někde odkaz, kde se dá koupit.? Google mi nějak nepomáhá. :) Koukal sem totiž na stránky CZUB a tam žádnou pumpu nemají. Jen semiauto.

EDIT: Zřejmě model 612 není v ČR distribuován podle neschopnosti nalézt jediný obchod, který by jej měl.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#6 » pát 24. led 2014, 23:28

Ano, ano, máš pravdu CZ-912 je samonabíjecí a CZ-712 je semiauto.
Zkus jedině mrknout na stránky C.I.D. Praha, tam se dají koupit pumpičky okolo 10 tis., Hatsan, nebo Fabarm. Mně by se líbila Beneli, ale to je zase už za 20.

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#7 » sob 25. led 2014, 12:57

Bohuliby: Brokovnice CZ-USA se vyrábějí také v Turecku ;)
Jinak já mám pumpu Hatsan a spokojenost....



bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#8 » sob 25. led 2014, 13:22

Po Hatsance taky pokukuju. Na to moje občasný vyprdění pár nábojů by to mohlo stačit :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#9 » sob 25. led 2014, 14:13

Ano, CZ-USA vyrábí jedině v Turecku, pár myslivců které znám mají loveckou brokovnici a jsou s spokojeni. Slušná kvalita za slušné peníze. Bez obav bych do nich šel.



bustymafia
Příspěvky: 20

Příspěvek#10 » sob 25. led 2014, 15:12

on v tom asi nakonec moc velký rozdíl nebude v těch tureckých brokovnicích. I když tu ještě figuruje Maverick 88, tak ten mi z nějakého neznámého důvodu není sympatický.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#11 » ned 26. led 2014, 01:20

Určitě, ale do Akkara bych šel, sice se mně líbí Beneli, ale v dnešní době není peněz na zbyt.



Medvídek
Příspěvky: 15

Příspěvek#12 » pon 3. úno 2014, 15:18

Také jsem před nějakým časem našel na netu Akkara , pumpu. Dlouho přemýšlím jestli to zkusím . Za tu cenu se to jeví velice dobře . Jenom škoda že se zatím nějak nevyskytují zkušenosti uživatelů . Našel jsem prodejnu v Průhonicích , tak tam tenhle týden zajedu a pokud to bude dělat dobrý dojem tak zkusím . Jak píše Bustymafia , na těch pár nábojů .

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#13 » stř 31. srp 2016, 09:20

Po dlouhém kličkování a když mi vo fous utekla Benelli jsem se rozhodl pro tuto brokovnici:
Obrázek
Koupil jsem jetou ale zbrojíř přes kterého jsem kupoval se zapřísahal a taky prakticky předváděl, že je v opravdu perfektním stavu. Je. A taky už má něco odstříleno, je zajetá, vše běhá jak po másle. Poslední argument, který mě postrčil k tomuto turkovi je, že firma Akkar provozuje tým IPSC tak by SNAD mohli něco vědět o tom, jak postavit odolnou a spolehlivou brokovnici, která něco vydrží.
Tak teď dojmy:
Je to slonbidlo! Dlouhá fakt 110 cm dlouhá věc ale kupodivu nijak moc těžká, jen 3,25 kg prázdná. ovládat jí není tak snadné jako nějaké 70 cm dlouhé kýchadlo. Bude to chtit tréning a tréning.
Zásobník pojme standardně 8 nábojů.
Jako mířidla tam je dioptr hrubý brokovnicový nicméně na 25 m je možné udržet se v osmičkovym kruhu pistolového terče.
Tuning? Ani né, jen svítilna a nábojový řemen.
Střelivo:
No jako správná pumpa spolehlivě žere všechno fabrické co dostane. Ale mě to brokama zas tak moc nebaví, rád vidím jak jsem se trefil, tak jsem se vydal cestou "slugy z trapek".
Přečet a zkusil sem všechno, co se dalo a nakonec se ustálil na dobře definovaném a opakovatelném postupu "dvoupalcový 24 g zakroužený slug".
Vyzkoušené, opravdu prakticky prověřené je použití nábojů Cheditte Trap a Cheditte Skeet 24g, s těmi to jde nejlíp.
Dále se to dá dělat i s náboji GB Skeet 24 g ale je to složitější.
Nástroje: Ořezávací odlamovací nůž, Kus trubky s vnitřním průměrem 20,7 mm dlouhý 54 mm a Rassíjskaja zakrútka 12,
Obrázek
koupíte ji v Irkursku na Sibiři prostřednictvím http://www.ebay.com/itm/231897522342.

Výsledkem jsou dva coule dlouhé náboje, kterých se do zásobníku vejde 9 a které brokna naprosto spolehlivě papá.

Nebudu zde popisovat detailní postup, bylo by to OT a nechce se mi. Pokud to ale někoho zajímá klidně to popíšu ve vláknu "zkrácené náboje".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti