Uzkon TR-X



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#526 » ned 28. úno 2016, 20:55

Čok na slugy neni plné zahrdleni. Je to buď úplně stejny průměr jako hlaveň nebo jen to nejmensi, asi jako cylindr v hlavni bez čoku. Asi jsi to myslel jinak. Jasně že čok udrzi broky delší dráhu pohromadě takže ti to sklapi popra lip. Takze můžeš použít levný naboj a funguje ti to. Ja si vezmu naboj s 32 gramy a shodim ho úplně stejně. A aniž bych cokoliv s flintou dělal hodim do komory slug a slozim dalsiho na 35m. Jestli ti bude na tu vzdalenost fungovat trapka byť se zahrdlenim to nevim. Je si treba položit otazku co chci střílet

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#527 » ned 28. úno 2016, 23:05

Shrek píše:Takže co se "čoků" týče, osobně jsem (mám AS17) rozdíl pozoroval na poprech, když jsem střílel trapama 2,4mm. Když jsem měl plné zahrdlení na slugy (rovná vložka), padaly popry neochotně, pomalu, energie střely nebyla taková, takže dle mého byl roj broků již dost velký. Když jsem dal největší zahrdlení, tak šlo znatelně vidět, že ta energie dopadající na popra je větší a ten jde spolehlivě k zemi s větší razancí.... To je můj poznatek ohledně "čoků".


Nechci se tě dotknout, ale trochu si pleteš pojmy a dojmy. Zahrdlení slouží k úpravě rozptylu broků. Žádné zahrdlení = velký rozptyl broků. To je dobré pro střelbu na blízko a zvyšuje šanci na zásah pohyblivého cíle.
Čím větší zahrdlení, tím víc broky po opuštění hlavně drží pohromadě a tím se zvýší účinný dostřel.
Zahrdlení 0 cylindr -ozn. IIIII vývrt není zahrdlen. Průměr je stejný až k ústí.
Zahrdlení 1/4 improved cylinder -ozn. IIII
Zahrdlení 1/2 half choke -ozn. III
Zahrdlení 3/4 -ozn. II
Zahrdlení 1/1 full choke

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#528 » ned 28. úno 2016, 23:31

Jak píše wigum, přijde mi, že tvůj dojem je přesně opačný, než káže fyzika a praxe :-)

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#529 » pon 29. úno 2016, 07:00

Takže jestli dobře rozumím zahrdlovat ,,zužovat" můžu pouze při střelbě broky jakékoli velikosti (hromadná střela) ale na jednotnou (slug,brenek, esball) musí být cylinder tedy bez zůžení -hrozilo by poškození hlavně. A nebo i pro jednotnou se dá nějaké minimální zahrdlení použít(např pro zvýšení tlaku v hlavni a tím i úsťové rychlosti)?



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#530 » pon 29. úno 2016, 08:30

Na zvyseni tlaku v hlavni urcite ne. To by nic pozitivniho nepřineslo:-) :-). Taky neni pravda že bys mohl použít jakýkoliv čok na jakoukoli velikost broku. Všechno má své pravidla a nejde to tu nacpat do jedné odpovědi. Na slugy se používá čok bez zúžení vetsinou. Taky existuji čoky s vyvrtem speciálně na jednotnou střelu. A cylindr neni bez zúžení. Je to oznaceni zahrdleni na pevne hlavni. Vetsinou je to u dvanactky brokovnice 0,25mm ale ani to neni pravidlo. Slugy vyrobci delaji tak aby bez problémů prošly timto nejmensim zahrdlenim. Na krabici s naboji bývá doporučení.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#531 » pon 29. úno 2016, 08:32

Jo a chlapi, podle mě to je Shrekovi vše jasné jen to blbě napsal. To se stane.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#532 » pon 29. úno 2016, 09:17

Ivoo píše:Takže jestli dobře rozumím zahrdlovat ,,zužovat" můžu pouze při střelbě broky jakékoli velikosti (hromadná střela) ale na jednotnou (slug,brenek, esball) musí být cylinder tedy bez zůžení -hrozilo by poškození hlavně. A nebo i pro jednotnou se dá nějaké minimální zahrdlení použít(např pro zvýšení tlaku v hlavni a tím i úsťové rychlosti)?

Pro střelu Federal Subot Slug, která je v plastovém pouzdře je možno použít zahrlení libobolné. Počítej s tím, že čím větší zahrdlení, tím větší zpětný ráz i namáhání hlavně.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#533 » pon 29. úno 2016, 17:36

Dobré informace dík všem za ně .

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#534 » pon 7. bře 2016, 21:43

Tak jsem si dnes dovezl ,,hračku" Uzkon SA 17 - provedl jsem rozborku za účelem odstranění ,,skladové" konzervace a provedení nové -ale nevím jak rozebrat trubicový zásobník-podařilo se mi po vyjmutí první pojistky (ta s půlkruhovou dírou) odstranit tu plastovou tyčku (omezovač kapacity) ale ta druhá pod ní kruhová se středovou dírou nemá vybrání pro vysazení z trubky ,tak nevím jak dostat ven ten podavač a pružinu; máte někdo s tímto zkušenost jak na to?



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#535 » pon 7. bře 2016, 21:51

Nijak.Tu tam musíš nechat. Pokud chceš rozebrat zásobník,je nasroubovany do baskule ale není třeba se s tím trapit

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#536 » pon 7. bře 2016, 22:01

Ale myslím že zrovna Ty jsi psal že si to čistil od rezu -jak jsi se tam dostal to jsi vyšroubovaval z té baskule?



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#537 » pon 7. bře 2016, 22:34

Ja jo ale drží to docela dost. Ted se spokojim s tím že to buď vystřikam odmastovacem na brzdy a namažu nebo kus hadru na pevnou tycku a vytřít. Pokud ti někde flinta nezmokne tak to zase tolik nerezne. Na nové jsem to nedělal

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#538 » pon 7. bře 2016, 22:44

Ok dik



michallk
Příspěvky: 4

Příspěvek#539 » čtv 24. bře 2016, 22:20

No a ja jsem v zasobniku zadny omezovac kapacity nemel,veslo tam rovnou vsech sedm...presto jsou na konci zasobniku obe dve krytky...



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#540 » stř 30. bře 2016, 20:30

Patrně poněkud OT, ale neví někdo kde by byly ke stažení návody a manuály na UZKON?
Konkrétně bych potřeboval zk17. Nejlépe anglické.. hledám hledám najít nemohu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů