Uzkon TR-X



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 22. dub 2014, 19:21

Zdravím, teď jsem na netu objevil tuto brokovnici za velmi příjemnou cenu (cca 5500). Nemá někdo ze členů fóra s výrobcem nějakou zkušenost? Či snad se samotným modelem?
Díky za odpovědi.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#2 » čtv 24. dub 2014, 08:05

Tak to mě také zajímá, cena příliš nízká, Zelený Sport to nakoupil po kamionech.
Bude dobré to porovnat např. s brokovnicí Hatsan.
Prodej až v květnu, uvidíme, zbraň kat, C, takže bez NP.



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#3 » čtv 24. dub 2014, 08:46

Zbraň kategorie B, takže s NP.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 24. dub 2014, 12:41

Já si taky myslím že to je C.
§ 5
Zbraně kategorie B
Zbraněmi kategorie B jsou

a) krátké opakovací nebo samonabíjecí zbraně,

b) krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,

c) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm,

d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,

g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, a

h) signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 16 mm.


§ 6
Zbraně kategorie C
Zbraněmi kategorie C jsou

a) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm,

b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f),

c) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně je vyšší než 16 J, s výjimkou paintbalových zbraní, a

d) více než dvouranové nebo opakovací zbraně zkonstruované na principu perkusních zámkových systémů.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 24. dub 2014, 13:21

Je to kat. B podle par. 5 písm f), protože má hlaveň 50cm což je menší než 600 mm.



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#6 » čtv 24. dub 2014, 14:03

Ano, jednak délka hlavně kratší než 600mm, a dále - nábojová schránka může pojmout více než 3 náboje. Tedy zbraň kategorie B.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 24. dub 2014, 14:34

Příba: není to samonabíjecí zbraň, takže s tou nábojovou schránkou jsi mimo mísu ;-)



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#8 » čtv 24. dub 2014, 14:42

Pravda. Nechal jsem se unést.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#9 » čtv 24. dub 2014, 17:31

Tak beru zpět, NP je nutné opravdu, ptal jsem se prodejce, který bude brokovnici prodávat od 15.5..

Uživatelský avatar
Mr.Wolf
Příspěvky: 10

Příspěvek#10 » pát 25. dub 2014, 08:15

Jdu do ní, pak poreferuji.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#11 » pát 25. dub 2014, 09:31

Zájem bude asi velký, každá zkušenost bude dobrá.



Dejvathor
Příspěvky: 1

Příspěvek#12 » pon 28. dub 2014, 13:27

Já jí taky vyzkouším, za ty prachy to vypadá dobře a budu z toho střílet spíše vyjímečně, ale nechápu, že třeba na Youtube nejsou vůbec žádný videa, zřejmě to bude celosvětová novinka, nejen na našem trhu . . .



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#13 » sob 17. kvě 2014, 14:57

A nebo spise nejaky totalni ausus. Vsebecne turek nema moc dobre hodnoceni...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#14 » ned 18. kvě 2014, 22:17

Podle čeho soudíš, naopak Turci začínají být v brokovnicích na špici.
Např. brokovnice CZ - USA, se pro nás vyrábí v Turecku a kvalita není určitě špatná při nízké ceně, a o to dnes především jde, nastává všude ekonomická doba.



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#15 » pon 19. kvě 2014, 15:35

Co sem se tak bavil s prodejcem a podobne tak ty pumpy za tu cenu pry nejsou nic moc. Z 5-ti koupenych 4 reklamace s neopravitelnou zavadou a tu posledni radeji vratili preventivne. Snad tohle bude vyjimka a bude ok.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů