Uzkon ZK18 versus Uzkon Barak BR99



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#16 » pon 30. kvě 2016, 09:37

franta599: na tech 15m budu muset buckshot na nejakej rozumnejsi cil taky vyzkouset. Ja to zkousel na 30m na klasicke popry a cinkaly, ale je otazka jestli ty, na ktere jsem miril :-)
Machead: kolimator jsem si dal treba ja :-)
A spodni listu si muzes rozsirit tak, ze se tam vejde jak svetlo, tak rucka... viz ten muj setup...



Jaroslav Bryška
Příspěvky: 1

Příspěvek#17 » sob 16. črc 2016, 20:06

Ahoj. Také bych si rád pořídil Uzkona ZK 18. Můžete mi napsat další vaše zkušenosti a recenze ? Vizuálně se mi moc líbí. Díky.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#18 » sob 16. črc 2016, 20:55

Machead píše:Tie 24 g 2,4 mm S&B neobtahuje ani Benelli supernova, co som sa dopocul, takze hlavu si z toho nerobim.

Nerob si hlavu.. Je to tím, že Benelli supernova je pumpa...



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#19 » pon 18. črc 2016, 11:45

Jaroslav Bryška: Mám Uzkona zk18 zatím spokojenost ale nemám moc vystříleno, jinak zatím max. spokojenost když tam dáš ty 28g náboje tak to krásně přetáhne a je to příjemný pocit akorát nevím jestli ho ještě někde seženeš.



Slovan11
Příspěvky: 3

Příspěvek#20 » úte 19. črc 2016, 06:19

honzad - tak jsem včera koupil Uzkona ZK 17, kterou jsem si osahal v prodejně. Více mi vyhovuje štelovací pažba. Jsem vyšší postavy a mám delší ruce. Už se těším na střelnici. Dáváš do ní 12/76 nebo stačí 12/70 ?



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#21 » stř 20. črc 2016, 08:14

Slovan 11: dávám tam 12/70 28g i slugy, 24g jsem nezkoušel ale co jsem zde četl tak 24g už nepřetahuje.

Odesláno z mého E2003 pomocí Tapatalk



Slovan11
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » čtv 21. črc 2016, 19:18

honzad - Díky. V pondělí si jdu pro papíry a hned ji pojedu otestovat. Moc se těším. Nemají ty kratší 12/70 nějaký špatný vliv na komoru nebo na cokoliv jiného ? Natož slugy ? Ale slyšel jsem, že je to běžné a normální. :-)



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#23 » pát 22. črc 2016, 05:48

no už se mi objevil prvni probem a to že se trochu začli povolovat šroubky - pařba a miřidla (lišta) dotahnuto a zas OK ale asi bych doporučil to dotahnout předem nečekat až se to povoli na střelnici od vyroby to bude asi trochu na menší moment utažene kolegovi to samé zajimave že na velkych brokach to drželo pak jsme šli na holuby a zachvili povolené



Slovan11
Příspěvky: 3

Příspěvek#24 » pon 25. črc 2016, 18:14

Dnes jsem byl dnes svého Uzkona vyzkoušet. Vystřeleno 25 ks 2 mm,28 gr. Potvrzuji, že 24 gr nepřetáhne. Jsem naprostý začátečník, ale první pocity jsou hodně dobré. Kopance jsem čekal mnohem silnější. Je to paráda a zatím jsem spokojen. Nabíjení v pohodě. Jenom ji ještě dostat pořádně do ruky a do oka. :-) Těším se na střelbu s hrubšími broky nebo slugy.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#25 » sob 8. říj 2016, 17:49

Které obchody se zapojily a mají skladem ještě barak br99 za 6000 Kč? Zelenysport.cz jsem nestihl a alfatactical.cz jsem zjistil teď a vyprodáno.



AlesT
Příspěvky: 9

Příspěvek#26 » ned 30. říj 2016, 13:42

Nový BR99 včera vyzkoušen na střelnici. Použité střelivo 12x76 SB Special Slug 32g, originál mířidla, originál zásobník na 5 ran, originál zahrdlení s tlumičem plamene.

Z 25 ran se jednou nepovedlo vyhodit prázdnou nábojnici - v situaci kdy byla zbraň téměř zcela zafixována během výstřelu.
Střílení při běžném postavení bez problému.

Spoušť je kratší, tvrdá, nijak mi to osobně nepřekáží - asi vzhledem k tomu že se jedná o brokovnici.

Originál hledí zbraně upevněné na slitinové weaver liště na rámu zbraně (polohovací "dildo" kterým můžete šoupat nahoru dolu doleva doprava) je hodně nepovedené a jen málo použitelné. Muška na plastovém předpažbí které jde dolů při každé rozborce ve mě důvěru nebudí.

Zásobníkům je potřeba po vypuštění z šachty lehce pomoct, dobrovolně nevyjedou. Vkládání nábojů do zásobníku ještě asi budu muset trochu potrénovat, tu a tam se stane že další tam nacpat nemůžu ale po menším snažení se to povede.

Malá rozborka je snadná, není potřeba žádného nářadí.

Co mi na zbrani vyloženě chybí jsou mířidla(použitelná). To lze víceméně vyřešit výměnou standardních mířidel za kolimátor, pak začne vše tak nějak vycházet. Použití plastů a absenci stavitelné pažby neřeším, samozřejmě že by bylo lepší táámhleto a todleto... Je to prostě tak a je to za tyto peníze. Tečka.

Celkově: S přihlédnutím na cenovou relaci je tato brokovnice v samo-nabíjecím provedení akceptovatelná, kdo vychytal akciovou cenu 6000,- je to důvod k oslavě. A čekal jsem že bude skrz nízkou váhu kopat víc. Překvapila mě "přesnost" při použití standardních mířidel.
Osobně jsem spokojen.

Přikládám výsledek závěrečné střelby na 25 metrů, terč 50/20, 5 ran
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#27 » ned 30. říj 2016, 14:53

Gratuluji. Tu akci jsem nestihl. Koupě pětiletí

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#28 » sob 22. dub 2017, 20:17

Se kterými jinými Turky má br 99 kompaktibilni zásobníky?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#29 » ned 30. dub 2017, 17:42

koupil jsem ojetý BR 99 (údajně najeto 50 ran), byl jsem na střelnici, měl jsem dva problémy:

1. první orig zásobník zachytává závěr vzadu tak z 80 - 100 %, druhý tak z 20 %. Při rukou hejbání závěrem má vliv, jak tou páku při natahování kvedlám a jestli je zbran normálně, nebo rapersky leží na levém boku. Zásobníky na první pohled vypadají stejně a odpor pružiny nevidím rozdíl.

2. ze 100 ran (SB gold trap 28, 12/70):
- 1x natáhlo bicí mechanimus a zavřelo závěr, nenatáhlo náboj do komory. Byl jen povytažen ze zásobníku.
- 10x skřípnutá prázdná nábojnice v okénku
- 5x nedovytáhlo náboj ze zásobníku, závěr zůstal polootevřený.
--------------Tento problém (nevytažený náboj a polootevřený závěr) nastal i při ručním natahování, pokud se nenatahovalo dostatečně hbitě a razantně a závěr se řádně zcela nevypustil, ale prstem na páce nechtěně drobně zbrzdil.

tyto náboje jsou náboje pro samonabíječky nahovno a s jinými to bude lepší, nebo vada na mé zbrani?

Děkuji za rady, jak se těchto dvou věcí vyvarovat.

Jinak střelba prima, zpětný ráz mile překvapil (nevelký, zvladatelný), spokojenost. Chtělo by to ten 10ran zásobník :-).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#30 » ned 30. dub 2017, 20:35

tak sem si s tím ted na sucho hrál a zdá se mi (prominte mi výrazivo), že záchyt závěru s příliš malým přesahem blokuje závěr. V podstatě ho záchyt drží na hraně závěru, na 0,1 nebo 0,2 mm na hraně s přesahem. Je-li puška vodorovně se zemí ale vzhůru nohama:-), nezachytí ani s jedním zásobníkem. U jednoho zásobníku to zadržuje spolehlivěji (což osobně nechápu, ale beru to jako fakt). Domnívám se, že kdyby záchyt přesahoval více, problém nebude.

Je to v záruce. Reklamace? Oprava dodo? Oprava u puškaře?

taky lze závěr donutit se zachytit při hraní si na sucho a vikláním s tím, asi 20 mm více vpředu, o jakousi hranu do ztracena na spodku závěru. To si myslím, že mohlo způsobit těch 5 zádržek (povysunutý náboj ze zásobníku ale nedotlačen do komory).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů