Norinco 1897

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#1 » ned 14. čer 2015, 13:19

Koupil jsem nové Norinco 1897, je to novej typ s chokem. :? Po opracování a doladění mechanismu chodí celkem hladce. Tak jsem si byl z toho vystřelit a dojmy smíšené. Komora má jakýsi náběh takže i u slabejch trapek 28g dochází k nafouknutí nábojnice viz. foto. Když jsem do toho dal svoje trochu silnejší, tak jsem po druhé ráně nebyl schopen otevřít závěr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#2 » ned 14. čer 2015, 14:42

Jaká je déka komory u této zbraně?
Když u své kozlice B 525 s dékou komory 76 vystřelím 50g magnum od RC tak s vystřelenými nábojnicemi mohu v komoře bez jakéjoli síly pohybovat a vyhazováky je bez problému vyhazují.
1. chyba nábojnic - slabé kování vyzkoušel bych víc druhů nábojů
2. špatně vystružená nábojová komora - reklamace

já vsázím na tu druhou :(

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3 » ned 14. čer 2015, 14:46

V jinejch brokovnicích fungujou bez problému i v navážkách prekračující tabulky. Spíš mě napadá jestli neni vyráběná na westernové pšouky.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#4 » ned 14. čer 2015, 14:48

snad to má tormentaci?



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#5 » ned 14. čer 2015, 14:53

pokud jedna šařze nábojů v jiných zbranich funguje správně(nevyboulí se) a ve tvé ne je "závada na tvém přijímači" zbrani - špatně vyrobená komora, která neposkytuje náboji oporu na místě vydutí nábojnice



chacal
Příspěvky: 17

Příspěvek#6 » ned 28. čer 2015, 15:00

Přátelé, tak jsem si také teď (wk25) koupil tuto brokovnici a to s dobrou vírou v klasické železo a konstrukci JB. A to do NORCONIA, M97, plastová botka, čoky. No.. prostě taková brokovnice pro pytláky a ne až tak moc pro western.
A mám stejný problém co popisuje “tom“. Při první návštěvě střelnice, po první ráně nejde pumpovat! Zkoušeli jsem to tři, jestli není závada mezi zbraní a zemí. Po ca 3 až 5 minutách hraní, najednou šup a šlo přebít na další náboj.
Pak bum a stejný problém, další zádržka a lomcování. Měl jsem pocit, že to bude ve dvou potencionálních směrech.
I – náboj, buď se nafoukne pak problém s komorou, nebo se přilepí (?) náboj na stěnu komory. Po zchladnutí povolí a jde přebít. Pár nábojů jsem natřel stěnu olejem, ale bez výrazného efektu v zlepšení.
II – mechanizmus se při výstřelu tak zapře do sebe, že nejde klasický jedním tahem otevřít.
Vystřílel jsem s velmi těžkou námahou 8 nábojů a ukončil tuto zkoušku.
Naprázdno vše funguje bezvadně. Také s cvičnými náboji, vše funguje bezvadně. Jediný problém byl při ostré střelbě.

Byl bych rád za váš názor na tuto věc a také jak to vyřešil u prodejce “tom“.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#7 » pon 6. črc 2015, 18:54

ad 1 V současných vedrech po 50 ranách 2X LK němůžeš udržet na hlavních ruku a nikomu se náboj nepřilepí

ad 2 tento problém mívají brokové kozlice ZH, kdy po ohřátí nejdou zlomit nicméně v takovém případě nedochází, ale k popisovanému vydutí nábojnic.

Pokud má ale zbraň špatně udělanou komoru a nepodepírá nábojnicí v celé její ploše dojde při výstřelu k vytlačení části materiálu do tohoto prostoru a následným problému při přebití zbraně.

To vypadá na vadnou sérii :evil:

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#8 » pát 2. říj 2015, 13:40

Po přehonování komory a zkrácení odpruženého dorazu Norinco chodí jak má. Nafukování za rantlem přetrvává, ale na funkci to nemá vliv.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#9 » ned 4. říj 2015, 13:48

A co to dělá s pořádnýma loveckejma nábojama 36g 42g minimagnum?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#10 » ned 4. říj 2015, 13:53

Minimagnumy jsem si zapoměl vzít s sebou, takže jen 32g, ale te se předtím sekaly a teď né.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#11 » ned 4. říj 2015, 13:56

Tak jsi to asi vyřešil :clap: místo výrobce :?



chacal
Příspěvky: 17

Příspěvek#12 » sob 25. úno 2017, 20:33

Po čase jen doplním, že brokovnic stále mám. Problém je a byl v určitém druhu krmení od jistých značek. S ostatními problém není, chce to vyzkoušet. Byl to úplně nový ks a po rozchození na střelnici si to sedlo samo. Čím více se střílí, tím je to lepší. K puškaři jsem to nebral.



free_man
Příspěvky: 29

Příspěvek#13 » úte 7. bře 2017, 18:36

no me tam funguje GB, anebo GSI, a lepil se SB. jak to bylo u Tebe?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů