Popruh k brokovnici

Uživatelský avatar
Nail
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » úte 13. říj 2015, 13:46

Čaute fšichni. Jakožto nový majitel pumpy Mossberg 590 řeším jaký na ní dát popruh a kde ho sehnat. Měli byste nějaké tipy? Primárně mi jde o použití na obranu domu, sekundárně takticky (pustim pumpu, přejdu na pistoli atd). Jednobodový nebo dvoubodový? Za zkušenosti předem díky.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#2 » stř 21. říj 2015, 07:07

Pokud budeš po brokovnici potřebovat ještě pistoli, tak jsi prdlajs střelec. :lol:
Teď vážně, já bych na brokovnici co má sloužit na obranu domova popruh nedával. Přijde mi to zbytečný. Než se v do něj oblíkneš, tak útočník už dávno jebe tvojí manželku.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 21. říj 2015, 09:04

Zkus si to provizorně zavěsit na nějaký špagát nebo popruh v jednom bodě (taková délka, abys mohl sřílet z obou ramen) a pak si broknu pusť pod nohy a zkus se proběhnout po bytě. Asi to nebude ono...

Buď dvouboďák nebo kombinaci (přepínací 1/2). Manuál obranné střelby II (Černý/Dušek/Vinduška) doporučuje na brokovnici klasický krátký popruh - netaktický jen na nošení a v tomto směru jsou tam i cvičení pro přechod na krátkou (nahodíš na záda a přejdeš na pistoli). Možná proto, že s brokovnicí počítají na jednorázové akce a ne celodenní hlídkování, nevím... Já mám made-in-doma dvouboďák na krátko, ale jde pro případ nějakého cvičení prodloužit a případně přepnout na jednobod.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#4 » stř 21. říj 2015, 17:12

Někde na střelnicích dokonce řemen na brokně zakazují.
Asi vědí proč, řemen pouze na myslivost, tak to řeším já.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů