Pumpa. Klasika nebo se zásobníkem?



Návštěvník

Příspěvek#46 » ned 24. dub 2016, 00:20

Fabarm a jeho klony (Hatsan) mají nabíjecí klapku pro gurmány bolesti, nejblbější řešení. Jinak v téhle cenové kategorii se dá s trochou hledání a čekání sehnat z druhé ruky skoro cokoli.
Takže si spíš ujasni, kolik do toho chceš vrazit.

Kompenzátor na brokovnici je víceméně na nic, má na to malý tlak - ve skutečnosti to vzniklo jako vehement na bezpečné vystřelování zámků. Dtto sklopné pažby, když už, tak aspoň teleskop. Na kurzech i závodech jsem s výjimkou zjevných chyb obsluhy závadu "jen tak" na pumpě neviděl, na levných automatech běžně, takže si vyber mezi spolehlivostí a rychlostí.

Konečně vybírej i délku a zdvih pažby podle vzrůstu, třeba Uzkon je pro malá piva, Supernova naopak.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#47 » ned 24. dub 2016, 07:07

Díky! Zase střípek do skládačky.
Vysvětlení PROČ tu pokračuju a neřídím se radou: "Di na střelnici, vomakej a pak se rozhodni". Na tohle totiž ještě není čas.
Na střelnici pudu vočumovat až budu mít jasno, Které zbraně patří do studně zapomění...
Představte si situaci:
Střelec s Fabarmem, který koupil, "páč je fakt kůůůl a krásnej" v ten rok, kdy nevyšly prachy na dovolenou u móře a ženucha dodnes, když si na to vzpomene ve chvíli nastupující intimity vztekle uprskne "a nechceš si TO raděj strčit do tý tvý bouchárny?". Už má mozoly tam kde fabarm kouše, a opravu závad radostně zvládá páč je šikula.
Takový člověk, pokud je aspoň trochu zlatoústý mě přesvědčí "jedině Fabarm!" a ostatní osazenstvo bude držet zobáky, nepodtrhnou kolegu.. Asi takhle to vidím!
Zpět k věci!
Ve studnici zapomění máme:
- automaty do 15 kKč což v mé situaci znamená VŠECHNY AUTOMATY.
- Fabarmy a Hasani
- všelijaké sklopné pažby
- takovéhle tvarové podivnosti co se mi fakt nelíběj:
Obrázek
- lever action systém
To se nám to vybarvuje!!
Takže v košíčku zůstává:
Winchester - Zatím bez ztráty jediné qětinky
Hafík sice turek ale zatím nic proti a fakt KUS železa..
Uzkoň přece jenom podezřele levný
Beneli
Remington 870 vo tom se tu ale eště nepsalo..
Mossberg
Maverick

Jestli Vás to eště aspoň trošičku baví, prosím o pokračování, přestože to dost vypadá na Winchester defender 1300..

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#48 » ned 24. dub 2016, 11:26

Uzkon?
Akkar?
Nebo se nadechnout a jako správný křesťan, nepřítel všeho musulmanstva zavrhnout turecko šmahem?
A s hafíkem sem se sek, je to číňan né turek!

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » ned 24. dub 2016, 18:06

ad kompenzátor: na pumpě s hlavní 35cm mám takovou "korunku na panty", která by měla fungovat i jako úsťová brzda a subjektivně tam rodíl docela je včetně toho brzdného účinku. Možná je to tou délkou a přebytkem plynů...?

Rimmer, ad Fabarm: v čem přesně je ta bolestivost klapky? Měl jsem problém jen s ostrou hranou nabíjecího otvoru, to vyřešil pilník a není to zdaleka jen problém Fabarmu. Možná je to individuální, ale s klapkou žádné kolize a tréning pár stovek nabití bez rukavic se dá.

Drvoštěp: ačkoli pumpu střílím v podstatě svátečně, dnes bych se vybodl na pokusy, spoření, echt taktickou délku pro vytočení ve futrech a vzal bych Benelku v normální délce, s šínou a prodlužkou trubky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#50 » ned 24. dub 2016, 18:20

ladaj : Máš určitě pravdu, jen jsi v úplně jiné cenové relaci než Drvoštěp

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#51 » ned 24. dub 2016, 18:21

Ladaj Mari Dík!
Ale Benelli Nova s nástavcem to je skoro dvacka..
Myslíš, že:
http://www.alfatactical.cz/winchester-opakovaci-brokovnice-winchester-sxp-defender-high-cap-12-ga.html
je výrazně horší řešení??

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#52 » ned 24. dub 2016, 18:26

Je to někde mezi. Jen si ověř jestli to mají i skladem. Alfatactical je pověstný nepodloženými stránkami zbožím.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#53 » ned 24. dub 2016, 18:29

Má to víc firem naštěstí.
Zatím mi to připadá jako nejlepší řešení a tak zvolna přichází čas si to zajet někam na střelnici vomakat.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#54 » ned 24. dub 2016, 18:31

A eště!
Na Winčestra je fakt spousta doplňků a ladítek na netu (kdybych se splašil).

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#55 » pon 25. dub 2016, 10:03

A zase informace: Winchester defender sxp budou v květnu k mání u Walter trading. Dovoz je jistej!
Ale jak mě příjemný ženský hlásek informoval, nepřivezou je z ameriky ale z TURECKA, kde se teď vyráběj..
Já se Těch musulmanů za zády nezbavim!
A 26 kKč na benelli neschrastím.
Jsou Winchester podle Vašich zkušeností aspoň vo fous kvalitnější než vostatní Turci????

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » pon 25. dub 2016, 10:59

Nechci ti samozřejmě Benelli vnucovat, ale u bestpatron kolem plusmínus 20 dle konfigurace za novou, občas je nějaká komise http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopi ... 07#p412226

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#57 » pon 25. dub 2016, 11:11

Už se sháním po mincích!



Ludvík Kubíček
Příspěvky: 3

Příspěvek#58 » čtv 28. dub 2016, 14:01

hele a co Utas? Je to sice na zásobník a samonabíjecí a ještě navíc turek, ale ale fakt je dobrá a je do dvacky. Jen jsem toho o ní zatím moc nezjistil co do spolehlivosti atd. http://www.zelenysport.cz/pusky/utas-xt ... brokovnice

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#59 » čtv 28. dub 2016, 14:14

Taky sem na to koukal! Zvlášť když ZS mám za kopcem!
Ale přesně jak píšeš, o té zbrani nejsou informace.
Ono je těch zeleněsportovních lákadel víc:
http://www.zelenysport.cz/pusky/uzkon-zk12-12ga-samonabijeci-brokovnice
klasický pumpovzhled a přitom samonabíjecí...
Ale opět jen minimum informací ohledně spolehlivosti, náročnosti na střelivo a vůbec...



Ludvík Kubíček
Příspěvky: 3

Příspěvek#60 » pát 29. dub 2016, 06:04

já si ho už málem nechal objednat, ale ten nedostatek informací mě tak trošku odrazuje. Na Utas 15, jsem moc chvály neslyšel, ale to je jiná koncepce. Na druhou stranu samonabíjecí brokovnice se zásobníkem je celkem vyzkoušená. Samozřejmě to bude chtít výkonnější střelivo, ale s tím se tak nějak počítá. A jasně bude náročnější na čištění to je benelli také a většina samonabíjecích. Spíš by se mohlo stát, že Turek nebude mít zrušenou vízovou povinnost a vymyslí nějakou prasárnu na oplátku, třeba ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů