Uzkon AS40, 41, 42, 43 a 44



miki.h2o
Příspěvky: 3

Příspěvek#61 » sob 2. pro 2017, 10:43

Obrázek

Za ty peníze jí nešlo nemít. Vyzkoušel jsem jí s těmito náboji 12/70:
SB sket 24g Super 2mm - naláduje se jen první ze čtyř, ostatní zbraň nedokáže vytahnout z tubusu. Závěr se musí rázně dorazit jinak dojde ke slabému nápichu zápalky.
BP EasyShot 24g 2mm - krmení bez závad, závěr se musí dorazit jen s mínější razancí.
YAS 32g 3mm - fungují naprosto perfektně.
YAS 34g 7,8mm - tři z deseti zůstanou po vystřelení v komoře a ven se jim musí pomoct. Závěr se jen pootevře a náboj musím vyrazit tyčkou, nebo úderem pažby o zem.
YAS 32g Slug - všem jsem musel pomoct.

Evidentně je trochu mlsná na krmení. Silnější náboje s vyšším kováním se povysunou a dál to nejde, když jsem na kování koukál je jakoby poškrábané, tak nevím jestli to může dělat málo vyleštěná komora. Magnumy raději zkoušet nebudu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#62 » sob 2. pro 2017, 13:13

Pokud natolik jednoduchá konstrukce jako je pumpovací brokovnice nefunguje spolehlivě s 80% vyzkoušeného střeliva, tak to není "trochu mlsná". To je, promiň, prostě nefunkční krám zralý na reklamaci a neospravedlní to žádná cena. Ani kdyby byla zadarmo.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#63 » úte 5. pro 2017, 05:48

Kromě jiných tuto hračku mám taky. Z tvého popisu použitého střeliva. Otestoval jsem jsem i SB slugy 12/76 ty jsou absolutně bezproblémové, na závěr i SB Buck Shot 8,6 53 gr, absolutně bez problémů. Jediné střelivo které nebaští jsou slugy od YAS-u. Ty jsou totiž měkčí konstrukce (odpovídá tomu i cena) a tzv. se přilepí, čím těžší navážka tím horší. Tedy závěr. Střelivo od SB či Fiocchi bez problémů (kvalita použitého materiálu), turecké slugy, ty se bohužel musí vytlačit.
Slabý zápich, buď rozebrat a řádně vyčistit závěr a nebo počkat až se zajede. Prvních 20 ran jsem měl podobný problém, vždy první náboj, pak ustal.
Dnes po 250 ranách jede jak víno, ale se střelivem viz výše.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#64 » úte 5. pro 2017, 06:53

miki.h2o - smál jsem se, až na mne přišli zaměstnanci, jestli jsem se nezbláznil

to je obranná zbraň, ta musí fungovat, to co píšeš je tak na ozdobu

u trochu mlsná na krmení, jsem si při pláči, vzpomněl na náš remington 870 s krátkou hlavní, ten má vystříleno tak 20 tisíc se vším, co do toho šlo nacpat a nestalo se nic z toho, co popisuješ

píchni ji k rajčatům :-)



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#65 » úte 5. pro 2017, 07:58

gunman: s tím se nedá víc než souhlasit. Moje Benelli také nemá problém s ničím. Nicméně ani ta ani Remington 870 není za 5000,- včetně daně. Tyhle Uzkony jsou na blbnutí na střelnici. Jen cena mé pažby je vyšší než celá 42-ka.
Já si ji koupil jen na blbnutí, ale po cca 100 ranách a s patřičnou municí jede jak má. Nicméně ani do mé Benky YAS-y nedávám. Ale jinak souhlas.:-)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#66 » úte 5. pro 2017, 08:38

Zajímavé. Yavasacalar jsou jedny z nejkvalitnějších brokových nábojů, s naprosto bezkonkurenčním poměrem cena/výkon, už vzhledem k použitému špičkovému kování Cheddite na všech nábojích. Nebo stačí změřit rozptyl úsťových rychlostí slugů, porovnat otěr v hlavni v porovnání třeba SB, nebo porovnat krytí broků. To že se nábojnice nadupaného slugu nafoukne ve volné komoře Uzkonu není prosím chyba střeliva.



dfhurn
Příspěvky: 11

Příspěvek#67 » ned 17. pro 2017, 11:47

Zdravím. Řešil jste už někdo side paddle (pořadač na 5-6 nábojů, ideálně pod úhlem) na tělo?

Přímo na uzkon nic najít nemůžu, takže asi dobastlit.

Díky



vladan008
Příspěvky: 33

Příspěvek#68 » úte 19. pro 2017, 08:08

miki.h2o píše:Obrázek

Za ty peníze jí nešlo nemít. Vyzkoušel jsem jí s těmito náboji 12/70:
SB sket 24g Super 2mm - naláduje se jen první ze čtyř, ostatní zbraň nedokáže vytahnout z tubusu. Závěr se musí rázně dorazit jinak dojde ke slabému nápichu zápalky.
BP EasyShot 24g 2mm - krmení bez závad, závěr se musí dorazit jen s mínější razancí.
YAS 32g 3mm - fungují naprosto perfektně.
YAS 34g 7,8mm - tři z deseti zůstanou po vystřelení v komoře a ven se jim musí pomoct. Závěr se jen pootevře a náboj musím vyrazit tyčkou, nebo úderem pažby o zem.
YAS 32g Slug - všem jsem musel pomoct.

Evidentně je trochu mlsná na krmení. Silnější náboje s vyšším kováním se povysunou a dál to nejde, když jsem na kování koukál je jakoby poškrábané, tak nevím jestli to může dělat málo vyleštěná komora. Magnumy raději zkoušet nebudu.



To je ta novinka s chromovaným vývrtem?

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#69 » úte 19. pro 2017, 10:17

"Mlsnost" mojí AS46 přerostla do toho, že nežere vůbec nic. Bohužel jí nikomu nemůžu doporučit. Mám za sebou první kolo reklamace, kdy dodavatel (zelený sport) se ji ani nedotkl a neopravenou mi ji vrátil zpět s komentářem, že "bylo opraveno". Čeká mě druhé kolo reklamace téže vady (nebere ze zásobníku) a osobně se těším, že dojde i ke vrácení peněz. Zkoušel jsem, zda má smysl kupovat tyhle levné turky s očekáváním uspokojivého výkonu za málo peněz. Můj verdikt: NEMÁ. (trochu offtopic: Zelený sport u mě naprosto selhal, co se týká přístupu k reklamaci. Toto je šlendriján nejvyššího stupně. Nejde o mobil, ale o zbraň.)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#70 » úte 19. pro 2017, 12:26

Jo, začínám mít dojem, že si ZS s posledními Uzkony zadřel dost velkou třísku a přehazuje to na obchodníky a hlavně zákazníky.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#71 » úte 19. pro 2017, 12:47

Tak mi to řekli i na obchodě :) komunikace se ZS je prý teď o ničem - od vzduchovek až po Uzkony. Že ztratili formulář o reklamaci a originální krabici a vrátili mi AS46 v krabici od vzduchovky, do které vyřízli díru na pažbu, o tom ani nemluvím.



miki.h2o
Příspěvky: 3

Příspěvek#72 » úte 19. pro 2017, 17:56

vladan008 píše: To je ta novinka s chromovaným vývrtem?


Chromovanou hlaveň to rozhodně nemá.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#73 » úte 6. úno 2018, 08:19

Tak jsem si nedávno pořídil taky Uzkona. AS 41 s výsuvnou pažbou. U prodejce https://www.zlata-puska.cz
Při prvním seznámení jsem zjistil, že posuvné plastové předpažbí má dost velkou vůli a viklá se celkem nad moje očekávání.
Horké chvilky mi připravila hned po příchodu domů, kde jsem si ji podruhé rozebral. Poprvé to bylo v obchodě při koupi. Zjistil jsem, že při skládání musí být bicí kladivo v zadní poloze, tedy napnuté. Nevěděl jsem to a podařilo se mi ho dostat před závěr a po sestavení hlavně a závěru do pouzdra mi již nešlo rozebrat. Na řadu přišla plastová vyrážecí tyčka a spoušťový a bicí mechanismus šel ven. Natáhnout bicí kladivo dozadu a poskládat. Pak vše v pohodě (byla to samozřejmě moje chyba, nikoliv zbraně).
Při "zkouškách naprázdno" a s vystřelenou nábojnicí, dodanou se zbraní, jsem přišel na to, že se občas seká podavač již na začátku a nechce se nechat zatlačit už prvním nábojem. Tak jsem s ním chvilku "potrénoval" a pak už se mi zdál v pohodě.
Na střelnici jsem ji vzal, jakmile to šlo a očekával dříve popisované závady s nepodáváním nábojů, se špatným vytahováním nábojnic a podobně. Hned na začátku mne na přivítanou "políbila" pažbou lehce na tvář ( :lol: ) - dal jsem si první ránu se zasunutou pažnou, opřenou do ramene (?) a střílel jsem "buckshotem". Broky o průměru 7,8mm, 12 ks v náboji. Celkem slušná prda na přivítanou :lol: Bylo to tím, že na brokovnici nejsem vůbec zvyklý.
Nicméně co se týče funkčnosti, tak s ní nebyl zásadní problém. Ten drobný problém se projevil pouze u střelců, kteří lehce (slaběji, bez patřičné razance) dotláčeli předpažbí vpřed, přičemž došlo ke komplikaci při nabíjení (navádění) níboje do komory. Při trochu razantnějším nabíjení (pro každého bude ta razance mít jinou sílu) jsem s ní a ani potom ostatní střelci neměli problém. Chodila bezvadně i s několika druhy nábojů od "máku" až po "hrubé broky". Které to konkrétně byly napíšu později, nemám je u sebe.
Takže mám-li to shrnout, tak asi takto: trochu nepříjemně mne překvapilo plastové předpažbí s velkými vůlemi a obyčejná černá "moucha" pistolového typu. Možná tam mohla být lepší, na druhou stranu - za ty prachy ? ( :D ) Aspoň mám nad čím přemýšlet ( :D ) jinak docela fajne fungovala a mám z ní radost. Je sice ještě "syrová" a neochozená, ale dělá, co má :D
Líbí se mi na ní ta krátká hlaveň. Všiml jsem si, že u některých prodejců je délka udávána jako 33 cm, u jiných 35 cm. Je to tím, jak je měřena. Pokud je počítána jen hlaveň od ústí k pouzdru, pak 33cm, pokud celá včetně délky v pouzdru, pak 35 cm. Když si od této délky odečtete délku náboje, vyjde vám v podstatě délka vývrtu, která je opravdu malá, něco málo přes 20 cm :D



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#74 » pon 12. bře 2018, 11:44

Ahoj, mate nekdo odzkouseny nejaky kolimator na tyhle brokovnice? Samozrejme, ze nechci nejaky trikrat drazsi, nez samotna zbran;) Predem diky za odpoved.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#75 » pon 12. bře 2018, 14:02

Georg: Ty náboje se zasekávaly mě, ale já mám broknu 46 s klasickým zásobníkem. Dva kolegové mají verzi s trubicí, jako ty (41 a TRX) a nemají problém.
No a teď k tomu zasekávání :) dotaz na zkušenější - je možné, že zbraň nabíjí dobře jen při vystřelení nábojnice a když chci nabíjet na sucho (jen přepumpovat náboje přes komoru ven, např. vyhodit selhaný náboj), tak to selže? Obojí by mělo chodit, ale seká se mi to teď na sucho. Nemám zrovna příležitost to jít zkusit s vystřelením náboje. Je možné, že to nabije jen po výstřelu - že je nábojnice více zakousnutá do komory a podavač si jí lépe najde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů