Uzkon AS40, 41, 42, 43 a 44



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#76 » pon 12. bře 2018, 14:40

4 Yoki
na Balikli mám přes redukci na weaver lištu kolimátor Sightmark Ultra Shot Sight QD Digital Switch a zatím cca 400 ran drží. Na SDM 870 používám Kolimátor Sightmark Ultra Shot Plus a taky OK.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#77 » pát 16. bře 2018, 11:16

Tak toto je už asi druhé téma o brokárnách, kde Uzkon dostává na zadek. Asi mi to stačí, abych si nekoupil něco, co je dodáváno stylem DoDo (dodělej doma a buď nadšený, protože jinak budeš muset uznat, žes vyhodil peníze z okna). Zřejmě i IKEA by dodala lepší věc. To co je tu prezentováno jako "mlsnost na výběr střeliva" by mohlo v případě domácí NO stát majitele i život.
Tedy radši počkám a našetřím na něco spolehlivějšího za víc peněz, nebo půjdu do klasické kozlice s jednospouští, která mi bude dobrá jak na střelnici, tak na domácí obranu.
Holt alespoň tu domácí zbrojnici budu rozšiřovat pomaleji a uvážlivě... :-)



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#78 » pát 16. bře 2018, 18:07

Georg: to co popisuješ s podavačem jsem zažil s Mossberg 590A1 s 20´laufem. Zbraň určena pro US Army. A světe div se, taky se podavač kousal. Tak jsem nelenil a napsal přátelům z armády, konkrétně Amíkům, kteří ji mají, zda-li tento problém neznají. Neznají a víš proč? U nás koupený Mossberg má podavač z plechu a místo pružiny, tak nějak obtočený drát. První věc co jsem musel udělat je na Brownells-u objednal novou pružinu a nový (hliníkový) podavač. Amíci tam mají plastový, ten jsem ale nesehnal. A ejhle jede jak víno. Tak že nejen Turecké brokny mají jisté mezery, ony i Americké a to bratru za 20 000,-, né za 5000.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#79 » ned 18. bře 2018, 12:37

Dík za zkušenost.
Já jsem přemýšlel, jak tu zásobníkovou trubici rozebrat tak, abych ten podavač s pružinou vyndal ven. Zatím jsem na tu rozborku trubicového zásobníku u turka nepřišel (i YT videa jsou na tento typ - AS-41 skoupé). Ten podavač bych si jinak asi upravil, či vyrobil sám. S tím problém nemám :lol:
Udělal jsem si k té brokně i sušilky obdobně dle videonávodu, jen jsem místo zápalky vložil a lepidlem přilepil obřezanou gumu na gumování. A občas se mi to zadrhávání při podávání ještě stane, ale už je to opravdu sporadické. U těch často používaných sušilek vznikl problém i v tom, že při vyhazování se zplošťuje okraj nábojnice (ten rantl), který nepatrně nabývá na průměru. Při častém používání se pak díky narážení okraje nábojnice o vyhazovač "zvětšuje průmer nábojnice" v tom největším měřitelném průměru (kování). Při takto zvětšeném průměru už občas nábojnice v zásobníkové trubici mírně drhne. Pro lepší zorientování dodám navečer foto.
Jinak chystám ještě fotoreportáž o rozptylu brokovnice AS-41 na 25 metrů s různými náboji na terč 110 x 110 cm. Jak drobné, tak střední i hrubé broky i jednotné střely. Ale to až budu mít čas a budu u svého PC :D

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#80 » ned 18. bře 2018, 16:44

Jestli mně paměť neklame, tak zásobníková trubka u AS se dá rozebrat jedině jejím vyšroubováním z pouzdra závěru. U sušilek pomůže, když se nedělají z nejlevnější produkce SB, ale z kvalitnějších nábojnic s vysokým kováním od magnumů nebo buckshotů, třeba z Fiocchi nebo Cheddite, Bashieri Pellagri apod. Sušilky do brokny jsou ale větší spotřebák než do kulových zbraní. Časem se roztemují všechny.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#81 » ned 18. bře 2018, 19:19

Tak přikládám i foto sušilek do Uzkona. Je na rantlu vidět to roztemování, které zvětšuje průměr a díky tomu dochází k drhnutí v zásobníkové trubici. Z jakých nábojů byly vyrobeny už nevím :D Až budou nepoužitelné, udělám si nové :D
Co se týče té zásobníkové trubky Uzkona, zkoušel to už někdo? Jedná se mi o praktické zkušenosti, jak to provést (pravý - levý závit, . . .) a na co si dát pozor., popřípadě nějaké fígly :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#82 » ned 18. bře 2018, 22:29

Jo, normálně to povolíš rukou, pravý závit.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#83 » pon 19. bře 2018, 05:41

Zkoušel jsem to včera při čištění,oběma rukama a pažbu mezi chodidly a neuspěl jsem,ani na jednu stranu :-(

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#84 » pon 19. bře 2018, 05:52

Divný, u dvou vzorků jsem to povolil jednou rukou.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#85 » pon 19. bře 2018, 06:37

Stříknu tam konkord a nechám působit,mažu do procesu :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#86 » pon 19. bře 2018, 19:25

Tak jsem to taky zkoušel, ale drží jak sviňa :evil: Nic, ani náznak, že by chtěla povolit. Budu muset něčím promazat.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#87 » pon 19. bře 2018, 21:22

Zkoušel jsem ten zásobník taky povolit rukama (u AS17) a ani ň , buď je to tak dorvaný v tom hliníku nebo je to tam na pastu.Problém mě to žádný funkční nedělá chci to jen nakonzervovat ten vnitřek , nechci to brát blickama(přes hadru nebo kůži) tu trubku abych to nepromáčklJeště zkusím upnout baskuli do svěráku a zabrat rukama pořádně.



Adam 56
Příspěvky: 20

Příspěvek#88 » ned 25. bře 2018, 10:00

Jak je to s vyhazováním nábojnic u Uzkonu ? hlavně "slugů " aj.(Tureckých) ,někde jsem četl ,že je s nimi problém (některé se musí vyrazit tyčkou) .... Jsem nový majitel AS- 40 a ještě jsem neměl možnost vyzkoušení a tak bych rád získal nějaké zkušenosti ,při nákupu "krmiva" do mé "brokny", ať pak na střelnici nevypadám jako "blb" díky za osobní zkušenosti ... a ještě prosím zkušenosti s použitím ocelových broků (co na to "nechromovaná " hlaveň) ??
Díky





Adam 56
Příspěvky: 20

Příspěvek#89 » úte 27. bře 2018, 07:15

Ještě prosím dotaz ...Jsem nový vlastník AS-40 , (začínám) lze na této zbrani použít chocky ? v krabici po zbrani je 5 otvorů (prázdných) označených jako chocky a v přiloženém manuálu ,rozpis součástek ,jsou taky uvedeny
(dokonce 5ks) nebo jsou to universální návody a obaly na více typů ???
Díky za vysvětlení

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#90 » úte 27. bře 2018, 10:07

Co je mi známo, tak Uzkon řady AS 40-42 s 35 cm hlavní je bez čoků (zahrdlení). I já jsem měl cosi obdobného v krabici, resp. "jsou to universální návody a obaly na více typů". Pokud by bylo možno použít čoky, byl by v hlavni závit pro jejich montáž. Je-li zde však jen hladká trubka, není možno čoky použít.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů

cron