Uzkon AS-46: trable se zásobníkem

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#16 » úte 30. srp 2016, 20:08

Mimochodem ... nemáte někdo nějaké video na rozborku a sborku této řady AS-4x ??? Dostal jsem k tomu jen tureckou krabici a účtenku ...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#17 » úte 30. srp 2016, 20:36

Buď rád, žes dostal aspoň krabici... Já kupoval TR-X, řekl bych "jako rohlík na krámě", akorát, že k tomu rohlíku v sámošce obvykle bývá aspoň igelitový pytlík :-). Prostě: "Tady máš flintu a hotovo." Tak jsem si mimoděk vzpomněl na jeden komiks z mého dětství z ABC, kde hrdina propašovat pušku z továrny v nohavici jako dlahu a předstíral zranění.

Jinak souhlas s předchozím tvrzením, Uzkon je zbraň, kde se asi člověk nemusí moc bát, že by něco zkazil (na té zbrani tedy). A všechno si po prvním vyzkoušení sedlo. V krámě jsme jí zkoušeli rozebrat, nešla (prodavač: "To se poprvé rozebírá přes dřevěnej špalík, hahaha..."). Po 150 ranách jsem to zkusil sám a v pohodě, všechno jde krásně od sebe (i pak k sobě :-)) a je to poměrně masivní.
Teď jen, aby to "sedání" nepokračovalo až do předčasné devastace. To zatím nemám vyzkoušené. Spoléhám na zdejší příspěvky jiných (zkušenějších), kteří tvrdí, že ne...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#18 » úte 30. srp 2016, 21:16

Tvl chlapi, to jako chcete i návod na lyžařské boty. :shock:

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#19 » stř 31. srp 2016, 06:33

Na lyžařské boty ne :) ale na rozborku brokovnice by se šikl. Dáte mi aspoň indicii, kde tam je nějaký šroub nebo jiný udělátor kterým se začíná? Prodejce taky nevéděl, ale řekl mi jméno jednoho policajta, který to umí. když jsem ji přihlašoval, měl jsem smůlu :D byl tam druhej.
Večer to budu zkoušet čistit. Když mi neporadíte, budu googlit rusko-turecký videa ;)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#20 » stř 31. srp 2016, 07:15

Světe div se, měl jsem v ruce dvě a u obou normálně drží prázdný zásobník. :-)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#21 » stř 31. srp 2016, 07:59

AS-46? Tak to musím zkusit poštelovat ten šroub ... ješté si s ním pohraju, musím tomu přijít na kloub. Někdo tu psal v jiném vláknu (možná ty), že se u Uzkona vyplatí rozebrat zásobník, přečistit jemným pilníkem a zas složit. Tak si ji asi trochu dodělám :)

Ale jinak nekecám - fakt mi to teď chodí tak, že plný tam zacvakne, prázdný nezacvakne ...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#22 » stř 31. srp 2016, 21:36

Petzold: Jde to i bez návodu. Ovšem už tento samotný fakt člověka v dnešní době nejvíc zmate!

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#23 » čtv 1. zář 2016, 06:22

Jj, dal jsem to bez návodu :) ani jsem u toho nemusel moc přemýšlet - šlo to docela samo. vyčistil jsem ji a namazal všechny kluzné plochy. Byl jsem překvapen zpracováním - ten plast navrchu klame. Žádné vůle, žádné tření, všechno do sebe zapadalo jak lego.
Nepodařilo se mi rozebrat zásobník - je svařený. Jediné místo k rozebrání je botka, ta ale nešla dolů ani velkou silou a nechtěl jsem tam rvát šroubovák nebo něco, ať ji nezlomím. Dnes mám v plánu zafixovat pružinu v dolní poloze a jemným smírkem se dostat dovnitř a trochu vše začistit - na dotyk prstem jsou tam stěny docela hrubé. Tak uvidíme.
To štelování záchytu zásobníku - jak psal Petzold - jde celkem hezky povolovat/dotahovat, ale můj problém to nevyřešilo. Zkoušel jsem to v celém rozsahu, bez náboje nezacvakne. Jediná bota musí být v tom zásobníku, pokud to jiné AS-46 nedělají.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » ned 25. zář 2016, 08:24

Chlapi, jak dál hodnotíte tohoto Uzkona? Nutnost "dodělání" zásobníku budiž, to nic není. Žádné další problémy nejsou? Jakými mířidly Uzkona osazujete? Celkem by se mi tam líbil kolimátor, má to ale smysl? Zásobníky jdou dokoupit, respektive kupoval už někdo druhý? Podle mě to náhradní chce...

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#25 » ned 25. zář 2016, 11:05

Já kupoval Uzkona AS 46 PARA v Zelenym sportu ve středu 21.9. Tenhle problém se zásobníkem mi jaksi ušel. Předpokládal jsem, že to nebude žádný problém, jako u jiných zbraní.
Takže první, kdo na to přišel byl policista při registraci.
V Zeleném sportu jsem se zmínil, že na diskuzi bylo, že se zásobník musí dohladit smirkem. Na to mi slečna řekla, že se v zásobnících zmýlili a teď již dodávají jiné, se kterými nejsou problémy.
Doma jsem zkusil zásobník zandat a zkusil jsem to po prohlídce se závěrem vzadu. To tam pak zaklapl bez problému. Závěr ale trochu při zpětném chodu drhne.
Koupil jsem 2 zásobníky a s jedním jsou dokonce problémy při vytahování s uzavřeným závěrem.
Prostě zásobník na závěr zespoda tlačí.
Pro střelivo se dostanu bohužel až za 14 dní. Tady nic není a v Praze mám slevu díky LEXu ...
Počítám, že opatrně zkusím zásobník upravit.
Až dodatečně jsem četl v návodu, že zasouvání i vyjímání zásobníku má být se závěrem vzadu. Zvláště to vyjímání je takto značně nepraktické :-(



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#26 » ned 25. zář 2016, 11:17

A ještě jednu perličku.
Když jsem Uzkona ve středu registroval, tal mi řekli, že ho v úterý viděli roztrženýho.
Ale pak po chvilce přiznali, že to nebylo vadou zbraně, ale naprostou blbostí střelce. On totiž chtěl využít ten prostor, co je tam po trubicovém zásobníku. Takže ho naládoval nejen do výměnného zásobníku, ale i do trubky pod hlavní !!!!!!

A hned proti zápalce je tam prý ostrý hrot. Takže při výstřelu odpálil nejen náboj v hlavni, ale i ten pod ním ...
Měl velké štěstí. Z rukou mu prý tahali plno ocelových úlomků, ale jinak se prý mu nic zásadního nestalo. Tak snad nebude mít ani omezující následky...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#27 » pon 26. zář 2016, 15:32

Hmmm, to ale zní tak trochu jako problém konstrukce zbraně. Jestli tam jdou ty náboje naládovat a přitom je to dokáže i odpálit, tak to není asi úplně dobře vyřešený.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#28 » pon 26. zář 2016, 17:30

Protože dělají plno typů a většina je s trubicivým zásobníkem pod hlavní, tak samozejmě všechny součásti co se hodí ponechávají. Proč by každý typ zbraně měl být originál. To by pak nestála 6 600 Kč, ale možná několikanásobek. Hromadná výroba vše značně zlevňuje ..

Jen blbec naláduje do trubky náboje, když na to má výměnný zásobník. Zbraně nelze dělat naprosto blbuvzdorné. U každé zbraně normální člověk cpe náboje pouze tam, kam běžně patří. A když už si je chci odložit někam jinam, tak si vše důkladně prohlédnu, jestli se nemůže něco stát.
Tohle fakt jako problém zbraně nevidím, protože v té trubce náboje nemají co dělat...
Navíc si myslím, že to není moc praktické uložení. To je jednodušší koupit rezevní zásobníky, a jen je vyměňovat. Od toho fakticky výměnný zásobník je...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#29 » pon 26. zář 2016, 17:48

Použití záměnných dílů je pochopitelné a to nerozporuji. Nicméně bych očekával, že to bude výrobcem lépe ošetřené - blbuvzorné (v tomto případě trefné). Tedy, že buď tam nepůjde vůbec nic strčit, nebo (když tam ty náboje jdou) je nebude nic moci odpálit.

Nicméně za tu cenu u nové zbraně se ani není čemu divit, že to není zcela dotažené do konce.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#30 » pon 26. zář 2016, 20:33

1) Nevím, jak jinde, ale u nás se Uzkon kupuje tak, že ho prodavač vezme z regálu a položí na pult: "Tu máte." Jediná dokumentace, co k tomu je, je lísteček s půlměsícem (asi nějaké požehnání od podnikového imáma) přivázaný k lučíku. U leckterého trička od vietnamců se na cedulce za krkem dočtete víc.

2) Předpoklad, který tu sice nezazněl, ale už jsem ho taky někde četl, totiž že ZP mají pouze lidé s dobrým přehledem a znalostmi o konstrukci zbraní, je mylný. Naopak bych si dovolil tvrdit, že ty podstatné znalosti se získávají až "za pochodu". A Uzkona si jistě nekupuje špičkový znalec brokovnic (leda, že by mu chyběl do sbírky).

3) Když jsem tu nedávno zoufale volal po nějakém výkresu Uzkona TR-X, tak na to nebyla odpověď. Ptal jsem se i jinde, nesehnal jsem nic. Patrně tedy dokumentace k těmto zbraním není úplně dostupná, i když se člověk snaží.

4) Pokud někdo nacpe do zbraně náboje někam, kam nepatří, tak je to samozřejmě blbost. Ale pokud je zbraň konstruovaná tak, že se takto nacpané náboje nekontrolovaně odpálí, tak je to prostě zrada. To je jako kdybyste hodili do komory patronu opačně a ona vám utrhla ruce - je to sice nesprávná manipulace, ale konstruktér takové následky neměl dopustit.

Takže ačkoliv jsem u toho nebyl a dělám si obrázek jen z napsaného, tak tady bych se toho "poškozeného" zastal. Asi si to bude dlouho pamatovat a víckrát to neudělá. Ale o jeho inteligenci bych pouze na základě tohoto jednoho případu nic vyloženě odsuzujícího nevyvozoval.

Sám za sebe si z toho beru to poučení, že je potřeba si dát stonásobně bacha na konstruktérské kočkopsy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů