Uzkon AS-46: trable se zásobníkem



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#46 » stř 28. zář 2016, 08:28

Nezlob se SC1, ale Tvé přirovnání k autu poněkud pokulhává. Brokovnici ani jinou pušku s trubicovým zásobníkem jsem sice v ruce neměl, ale domnívám se, že trubicový zásobník se u všech plní směrem od závěru a ne zepředu. Vpředu je pružina, aby náboje tlačila k podavači. Plnit zepředu by asi bylo "velmi praktické" ...

U UZKONu AS 46 ale ten "pozůstatek" po trubicovém zásobníku naplníš pouze zepředu po odšroubování víčka, Zezadu je trubka zaslepená, a jak jsem psal výše, v mém Uzkonu jsem nic, co by přímo naléhalo na zápalku a dokázalo ji odpálit, nenašel ... Je tam jen rovná plocha uprostřed s dírkou, z které nic nevylézá ani při ovládání závěru a stisku spouště ...

Takže to klasické "víčko nádrže" u řady 46 s výměnnými zásobníky jaksi neexistuje. Zadní plnící otvor se totiž vůbec nekoná ... Nemohu tedy plnit na stejném místě, jla jsem zvyklý z jiných zbraní ...

Takže podle mne, když si kupuji zbraň s výměnným zásobníkem zasunovaným do zbraně ze spodu, tak se snad nebudu snažit plnit trubicivý zásobník, abych mohl střílet. Zásobník je teprve obdoba plnění palivové nádrže, nebo nádržka ostřikovače ...

Žě někdo chtěl ten otvor využít k uložení pár nábojů?
Podle mne docela nepraktické. Musím odšroubovat víčko a náboje gravitací "vyklepat" . A kolik se mi jich vejde do 350 mm dlouhé trubky? To si je mohu vzít do kapsy a mám je hned po ruce. Nebo si koupím další zásobník, a nezdržuju se vyndáváním a pak páskováním. To by popíralo smysl výměnného zásobníku, kvůli kterému jsem si pořídil tento typ ...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#47 » stř 28. zář 2016, 08:52

Irish. nebuď kategorický, do trubkového zásobníku sypu náboje zepředu a pak to zašpuntuju... A existuje puška, u které se krmí trubkový zásobník dírou v botce pažby.
Ovšem nejsou to brokovnice...
Sided tohle je jen malilinký OT..



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#48 » stř 28. zář 2016, 20:58

OK, beru zpět. Jestli to tam rval předkem a ještě po sundání víčka, tak to není "omyl z neznalosti". Moje přirovnání by pasovalo v případě, že by to tam šlo nacpat klasicky jako u pumpy. Protože tuto zbraň nemám, ještě dotaz. Dá se to víčko sundat rukou, nebo jen za použití nástroje? Pokud by byla správně ta druhá odpověď, vzal bych zpět i obžalobu konstruktéra :-).

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#49 » čtv 29. zář 2016, 06:13

to první :) sundáš to rukou (nezbytný krok při rozborce, když chceš sundat předpažbí).

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#50 » čtv 29. zář 2016, 06:20

Další dotaz, který patří pod tento topic:
Snad to vysvětlím srozumitelně. Brokový náboj má na samém konci zápalky takový "rantlík" pro vytahovač (kulový náboj má drážku v nábojnici - vypadá trochu jinak). Naládoval jsem zásobník tak, že poslední náboj byl výstupkem chycený za předposlední. Při nabytí jsem s tím ani nehnul. Musel jsem poslední náboj vyhodit, předposlední lépe usadit a znovu usadit poslední náboj. To by bylo dost na prd, kdyby šlo např. o obranu a já musel takhle přeládovat. Stalo se vám to i u zásobníků jiných značek? Zajímavé je, že se mi to nikdy nestalo u dalších nábojů, pouze u toho prvního. Je to rukama při nabíjení? Dá se tomu vyhnout?



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#51 » čtv 6. říj 2016, 16:07

Tak jsem dnes konečně koupil střelivo :-)

honsek86.
Nevím, jaké Ty máš přesně zásobníky, ale vím, že s největší pravděpodobností máš ten předchozí "špatný" typ (dle tvrzení Zeleného sportu).
Ty nové zásobníky vypadají podobně, jako klasika do SA 58. Tedy dosti do oblouku.

Takže jsem zásobník napáskoval 3 náboji. Vždy se horní okraj "rantlíku" (okraje nábojnice) dotýkal zadní stěny zásobníku a spodní okraj jen kování před "rantlíkem". Opřít o sebe "rantlíky" se mi nepovedlo, ale přiznávám, že urputně jsem se nesnažil ...

Po vložení do zásobníkové šachty jsem zásobník kupodivu bezproblémů zezdola doklepnul, což s prázdným zásobníkem nikdy nešlo.
U prázdných zásobníků jsem pro zajičtění zásobníku musel vždy dát závěr do zadní polohy (ve shodě s návodem) a pak teprve zásobník doklepnout a tím jej zajistit.

Bezproblému jsem pak první náboj nabil do komory a pak všechny až do prázdného zásobníku "vypumpoval" ven. Takže funkce v tomto směru bez závady :D

Doma jsem samozřejmě střelbu zkusit nemohl ...

Na střelnici se dostanu počítám asi až koncem měsíce. Jednak mám momentálně práce, že nestíhám a pak ještě neodezněl zánět ramene :-(
A hlavně čekám na CSV- 9, která by měla být konečně tento měsíc.

Tak chci vyzkoušet vše najednou ...
OSVČ není vždy plně pánem svého času. Někdy se toho nahrne moc a zákazníkům musím vyhovět . Jinak bych o ně přišel...



zsafranek
Příspěvky: 1

Příspěvek#52 » pon 28. lis 2016, 23:54

SC1 píše:OK, beru zpět. Jestli to tam rval předkem a ještě po sundání víčka, tak to není "omyl z neznalosti". Moje přirovnání by pasovalo v případě, že by to tam šlo nacpat klasicky jako u pumpy. Protože tuto zbraň nemám, ještě dotaz. Dá se to víčko sundat rukou, nebo jen za použití nástroje? Pokud by byla správně ta druhá odpověď, vzal bych zpět i obžalobu konstruktéra :-).

Tak světe div se, mne jako první po rozšroubování víčka napadlo tam dát čištění včetně olejničky a představte si ono to tam docela pasuje. jeden drát a kartáčky s olejničkou tam v pohodě vlezou. , dokonce to s tím i bez problémů střílí. :oops:

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#53 » úte 29. lis 2016, 15:23

Ale tak jo, dá se tam dát prezervativ s malinovou příchutí, rolička toaletního papíru, pár tenkých klobás, 10 000 Kč ve stovkách, Kinder Bueno, ampule s práškama na alergii ....cokoliv kromě nábojů. :-)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#54 » úte 29. lis 2016, 22:37

Aneb kdo neví, kam schovat vánoční dárky, už se jistě dovtípil :-).

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#55 » stř 30. lis 2016, 08:50

Kinder Bueno se roztaje :D



Jirkanbk
Příspěvky: 3

Příspěvek#56 » ned 8. led 2017, 15:54

honzek86 píše:Další dotaz, který patří pod tento topic:
Snad to vysvětlím srozumitelně. Brokový náboj má na samém konci zápalky takový "rantlík" pro vytahovač (kulový náboj má drážku v nábojnici - vypadá trochu jinak). Naládoval jsem zásobník tak, že poslední náboj byl výstupkem chycený za předposlední. Při nabytí jsem s tím ani nehnul. Musel jsem poslední náboj vyhodit, předposlední lépe usadit a znovu usadit poslední náboj. To by bylo dost na prd, kdyby šlo např. o obranu a já musel takhle přeládovat. Stalo se vám to i u zásobníků jiných značek? Zajímavé je, že se mi to nikdy nestalo u dalších nábojů, pouze u toho prvního. Je to rukama při nabíjení? Dá se tomu vyhnout?


to se mi taky stává,
taky se mi stává, že u některých nábojů nejde přebít, protože se klapka s pérkem na spodní straně se zasekne o přední hranu náboje v zásobníku a pak nejde natáhnout závěr dozadu. :cry:



Jirkanbk
Příspěvky: 3

Příspěvek#57 » ned 8. led 2017, 15:57

to se mi taky stává,
taky se mi stává, že u některých nábojů nejde přebít, protože se klapka s pérkem na spodní straně se zasekne o přední hranu náboje v zásobníku a pak nejde natáhnout závěr dozadu. :cry:

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#58 » pon 9. led 2017, 08:05

Jirkanbk: U Uzkona?



Jirkanbk
Příspěvky: 3

Příspěvek#59 » pon 9. led 2017, 16:11

ano UZKON AS46,mám na mysli tu klapku na spodní straně závěru co posouvá náboj ze zásobníku do komory. ;)
Taky je poměrně velká vůle nasazeného zásobník v ose zbraně (dá se s ním viklat dopředu a dozadu) je to normální? :ugeek:



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#60 » úte 27. lis 2018, 19:53

mam naprosto stejny problem jako Jirkanb.
povedlo se to nekomu vyresit?

take problem preskakujicich rantlu - casto se stane, ze pri dorazeni zasobniku se tomu prvnimu zmeni uhel - "narovna" se a tlak podavace na druhy naboj pod uhlem zpusobi, ze rantl prvniho naboje preskoci za druhy a neni mozne jej nabrat.
tady jsou reseni dve - bud, jak bylo zmineno, vkladat zasobnik pri stazenem zaveru, coz mi neprijde vubec koser a bezpecne, nebo nechat prvni naboj vice posunuty dopredu - nechat cca 1cm od zadni steny zasobniku, pak rantl nepreskoci a naboj je v pohode podan. coz uplne koser taky neni...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů