Mossberg 500 / 590



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#16 » ned 4. úno 2018, 17:50

Přesně jak píšeš, nízkého tlaku. To je i můj názor. Vytáhl jsem pružinu a cca o 5-8 cm protáhl. Tlak se zvýšil a náboj do podavače vletí jak raketa. Uvidíme na střelnici, ale myslím že by to mohl být ten problém.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#17 » ned 4. úno 2018, 18:39

Daj potom prosim ta vediet, zaujima ma to. Inak tieto pruziny ma Brownells bezne skladom, podla druhu 10-14 EUR (pripadne ekvivalent v CZK).



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#18 » čtv 15. úno 2018, 05:47

Tak o víkendu jsem jej prohnal. Vystříleno 25 ks SB Slug 12/76 a nenastal jediný problém, že by náboj vyletěl spodkem. Pravděpodobně natažení pružiny pomohlo. Nicméně jsem ještě diskutoval s střelci ze zámoří a ti ještě doporučili výměnu podavače nábojů. Ten je z originálu vyroben z plechu a v zásobníkové trubici se rád zakusuje. Zesílená pružina (natažením) to sice řeší, ale ..... V prodeji v USA jsou tyto podavače z plastu nebo hliníkové. Kromě toho že jsou barevné a lépe tedy identifikují prázdný zásobník, nemají problém v trubici zásobníku. U Brownells-u jsem si tedy objednal červený hliník.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#19 » čtv 22. úno 2018, 08:18

Tak že z Brownells dodána pružina i podavač (hliník, červený). Pružina je úplně jiná, než je v zás.trubce. Delší a silnější v průměru, tedy opravdu pružina, ne zakroucený drát oproti pružiny v zakoupené zbrani. Podavač hliníkový, tedy bezproblémový chod. Vše funguje absolutně špičkově. Už chápu, že pušky dodávané do USA army musí ještě projít rukama vojenských zbrojařů. Vřele doporučuji to takto vytunit.:-)

Od tohoto příspěvku promazáno. Peggy

Zkoušet funkce fóra můžeš do okamžiku, než to odešleš. Pokud se spleteš, ohlas příspěvek pomocí ikony s vykřičníkem a požádej o výmaz.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#20 » úte 10. dub 2018, 05:06

Tak jsem zažil problém s Mossem. Při střelbě se SB Buck Shot Magnum 8,4 mm 12/76, po výstřelu nabojnice zustala v komoře, závěr jakoby odepnul vytahovace a šel dozadu bez nabojnice. Uz jste to někdo zažil ?



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#21 » sob 5. srp 2023, 12:41

Jo. Ja s 590 a dlouhejma SelBel magnumama. Ta nabojnice se roztahne jak stara k... a pak ji vytahovace nechaji v komore. Dneska jsem zkusil komoru promaznout Tetragunem a voila! Problem zmizel. Asi na tu zbran budu muset jako na mladou slecnu - pred zasunem neceho vetsiho, priprava a dobre komurku promaznout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů