Mossberg 500 / 590

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1 » úte 4. říj 2016, 19:43

Mate niekto skusenosti s tym "combo" balickom Mossberg 500 "Flex" ? (18" Bckova pumpa + 24" Cckova hlaven so sinou a svetlovodnymi mieridlami + druhe predpazbie s railom + pistolova rukovat). Zaujima ma ci nie su problemy s uchytenim pri vymennej hlavni resp. zmene pazby. Co som cital recenzie, tak to ma drzat dobre.

Kedze v ramci fluktuacie v trezore vyberam do domacnosti 'hobby pumpu' - a chcem M500 pripadne M590 - myslim ze by to ponuklo dost roznych variant na blbnutie :mrgreen:. Samozrejme je moznost zobrat klasiku a hodit si na to pazbu na aku prave budem mat chut, akurat ta dlha hlaven je tiez zaujimava.

M500ComboFlex.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#2 » úte 4. říj 2016, 19:46

Kamarád měl Mossberga ve dřevu s výměnnými hlavněmi (delší s výměnnými choky) a vše naprosto bez problémů.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#3 » úte 4. říj 2016, 19:55

Vdaka za info - fajn, pocitam ze s mladym budeme chciet obcas vyskusat aj nejake 'holuby', takze na pociatocne blbnutie by to s tou dlhou hlavnou malo stacit. A vyzera to dost neutralne na to aby tradicionalisti nechytali infarkt :D.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#4 » úte 4. říj 2016, 21:07

Máme v rodine dva mossbergy a štyri rôzne hlavne - všetko vzájomne sedí.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#5 » ned 17. zář 2017, 11:52

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo osobní zkušenost s 590A1 jak se ovládá díky těžké hlavni v porovnání s obyčejnou 590. Chtěl jsem 590 ale model, který by mi vyhovoval, se dělá jen v provedení 590A1...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#6 » ned 17. zář 2017, 17:12

Mam - v porovnani s lahsimi modelmi je to samozrejme citit. V baraku by som sa s nou nepohyboval. Ale nemam problem s tym ze by mi pripadala neobratna - asi to bude tym ze mam 198/95. Mne proste vyhovuje. Fakt jedine zobrat do ruky vedla seba model s tensou hlavnou a toto a skusit.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#7 » ned 17. zář 2017, 17:27

198/95 to ledaco vysvětluje:) Já bych to asi ještě zvládl, ale nevím jak žena, ta je celkem drobná... Takže pokud je to citelně těžší, než Rem 870 tak 590A1 asi nebude dobrá volba...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#8 » ned 17. zář 2017, 17:50

Takto - hlaven mojej 590A1 ma cela 1180g ... takze na tenkej hlavni usetris podla mna tak 1/2kg. Je to skor o rozlozeni vahy. A ak to chces do baraku - asi radsej kratsi model. A je jedno ci 870ku alebo 500/590. Vahove budu podla mna +- to iste, zavisi od pazby, dlzky hlavne, atd. atd.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#9 » ned 17. zář 2017, 18:46

Dík za detailní info, ono i kdyby to bylo "jen" 300 gramů, tak na předek by to bylo pro přítelkyni už hodně a u míření by se rychle unavovala...

Každopáně je to pech... osazením by mi vyhovovala 590A1 MOE (ghost ring a rail pro případný kolimátor někdy v budoucnu) nebo 590A1 XS s tím, že seženu pažbu s menším LOPem, nebo Magpul. Problém je, že 590ky s ghost ringem jsou jen bez railu a nevím, kolik by bylo nutných úprav na mouše, kdybych sehnal jen zadní ring s railem (na brownells je teda mimochodem nechutně mastnej)

Tím HD myslím kategorii, než reálné využití... do mojeho kamrdlíku je ideální zbraň na obranu nůž s čepelí DO 10 cm :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#10 » ned 17. zář 2017, 19:19

Ja konkretne mam 590A1 SPX a mieridla (ghost ring) su pre mna osobne super. Ale u teba je otazka ci nerozsirit vyber o nieco lahsie a neozeliet moznost kolimatora - namiesto toho zospodu uchytit laser.
Pazba - kupil som Magpul (ta co ma model MOE) a spokojnost. Akurat ze pri kompletnej rozborke (vyberani spustaku) je treba ju trochu povolit. Na zahranicnych forach doporucuju o cosi prehlbit ten vyrez dremelom ale do toho sa mi nechcelo.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#11 » pon 18. zář 2017, 00:05

Klasická 590 by měla být asi váhově OK. S ghost ringem by se snad dala taky sehnat, ale bez toho railu, Co jsem sondoval, před mířidlem by měly být k dispozici ještě dva závity, takže by se tam v případě potřeby dal umístit nějakej malej rail (např. 5ka) a to by na Aimpoint mikro stačit mohlo... Každopáně stejně asi nemám moc kam dál... Rem je šrot, s turkem by mě žena asi vyhodila a Benlli bude asi taky cvalík (výrobce udává 3,4 kg)



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#12 » sob 3. úno 2018, 18:36

Chlapi, https://www.youtube.com/watch?v=ZysVCF3eM18 , 6:42 minuta, co to je za problém? Viděl jsem to na střelnici na 590A1 a studovali jsme, jak toto může vzniknout. Máte nějaký nápad?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#13 » sob 3. úno 2018, 21:07

Osobne ten problem nemam, ale jedna z moznosti (problem so suciastkami "cartridge stop" / "cartridge interrupter") je popisana v komentaroch pod videom. I ked je otazka preco by to nastavalo len pri poslednom (nizsi tlak pruziny)?

Kazdopadne normalna funkcia :

"Cartridge stop" - pri pohlade zospodu napravo naboku (pri predpazbi vpredu drzi a blokuje prvy naboj v zasobniku)
"Cartridge interrupter" - pri pohlade zospodu nalavo naboku (pri predpazbi vpredu je odtlaceny nabok/nahor a neblokuje)
"Elevator" - vytah - diel podavajuci naboje nahor pred zaver aby mohli byt nabite

1) Pohyb predpazbia dozadu - v prvej faze je uvolneny "cartridge interrupter" ktory bol zatlaceny nabok a zacina zase blokovat zasobnik (mimo prveho naboja v nom - ten hacik ma pod jeho okrajom), nasledne "elevator" klesa nadol a "cartridge stop" je zatlaceny nabok a je uvolneny a podany naboj zo zasobniku. Dalsi naboj je zastaveny "cartridge interrupter"-om.

2) Pohyb predpazbia dopredu - v prvej faze "elevator" pri pohybe nahor podava uvolneny naboj na nabitie do komory a zaroven uvolni "cartridge stop" ktory zase blokuje zasobnik spolu s "cartridge interrupter"-om.
V dalsej faze pohybu predpazbia dopredu spodna cast zaveru nadvihne a uvolni "cartridge interrupter" a prvy naboj v zasobniku je drzany len na "cartridge stop".
... da capo al fine ...

Dotycny nech si flintu skusi otocit naopak a pozrie si pomaly ako to funguje - to by mohlo pomoct vymedzit kde je problem.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#14 » ned 4. úno 2018, 08:32

Popis chápu, ale jde o to že po rozborce a sborce a následném testu vše OK. Nicméně z 99% takto vypadne poslední náboj. Technicky nám to nebylo jasné, jelikož konstrukci a princip funkce Mossberga známe. Nicméně nebylo nám jasné jak se ten náboj dostal ven tak, že vypadl spodkem. Mě to přišlo, jakoby podavač nebyl dole, ale z tech. důvodu to není možné, tedy mohl náboj projet podavačem ven a dolů, nebo náboj byl vytlačován tak pomalu, že podavač jej nestačil vzít a zvedl se dříve než náboj na něj vjel. Já osobně se nejvíc klaním síle pružiny u posledního náboje (vytáhnu ji a trošku natáhnu). Toto video jsem studoval snad 100x a nejde mi to na rozum : https://www.youtube.com/watch?v=4ssJY1bBFGk

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#15 » ned 4. úno 2018, 13:32

Vyzera to ako by posledny naboj nebol uvolneny pri pohybe predpazbia dozadu, ale az pri protipohybe. Teda ako by napr. zostal visiet na "cartridge interceptor"-e. Suhra voli, nizsieho tlaku pripadne nejaka interferencia zo strany podavaca ? Kazdopadne je naboj uvolneny az pri protipohybe ked uz je "elevator" hore a vypadne spodom. Proste pozriet co sa tam deje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů