Pumpa! Ale která?



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#46 » pon 19. čer 2017, 17:36

Má tu někdo nějakou větší zkušenost s Uzkonem AS 16/18 ??? Nemužu se nějak rozhoupat mezi timdle a M88 od Mossbergu ....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#47 » pon 19. čer 2017, 18:09

Chod do Mavericka. Ked nic ine, tak koli prislusenstvu - Maverick ma vela veci kompatibilnych s Mossberg 500/590.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#48 » úte 20. čer 2017, 06:48

Já mám AS18 a maximální spokojenost. Nevystřílím teda moc, tak 100-200 ročně. :) ale je to hezka zabavka flinta za par korun.

Pokud chces strilet vic, asi ten Moss je teoreticky odolnějsi.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#49 » pát 11. srp 2017, 09:11




winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#50 » pát 11. srp 2017, 10:22

Střelec píše:Máte zkušenost s tímto? http://www.beareka.cz/pusky/opakovaci-b ... 0-1276.htm


Zkušenost nemám, ale takto na pohled mě to přijde jak laciná pouťová špuntovka :D .... já si připlatil 1500 a mam Mossberg M88 .... to už je myslím rozumnejsi



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#51 » pát 11. srp 2017, 10:24

M88 má slitinové tělo, pokud je toto kopie M870, tak by mělo být ocel? Nebo je tomu u číňana jinak?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#52 » pát 11. srp 2017, 12:33

Číňan je ocel a je to Norinco pod jiným obchodním názvem, s lepším finišem. Řehák ať si ty svoje Hawky za dvojnásobnou cenu strčí....do regálu. Tohle má překvapivě dobré zpracování, kolega s tím má zatím 2000 ran bez jakéhokoliv problému, uvidíme co bude dál. Pažba není úplně Magpul, ale dá se, ten koncept SGA je super. No...a skládání, typický Rem...

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#53 » pát 11. srp 2017, 22:10

Střelec :Já se rozhodoval mezi Maverick nebo Winchester SXP Defender a vyhrál Winchester. Líp mi seděl i vizuálně, větší kapacita. Zatím jsem střílel jen Practical a parádní střelba. Taky jsem nechtěl dát 20 000 za brokovnici pro víceméně zábavnou střelbu a vyloženě brokovnici za 5000 prostě nevěřím ale to je můj subjektivní pocit ;-)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#54 » ned 17. zář 2017, 11:40

Taktéž řeším vyběr pumpy (něco na styl kategorie na HD, takže lauf tak 18,5 nebo 20") a zajímaly by mě názory zkušenějších na mířidla. U modelů, o kterých se rozhoduji je k dispozici buď jen moucha a nebo ghost ring. Chtěl jsem se zeptat, jaký má výhody (nebo smysl) jen samostatná moucha, protože když jsem to zkoušel, tak mi to přišlo takový trochu zmatený (prostě jsem se jen nějak snažil srovnat rovinu a střílel podle mouchy) a pomalejší, než ghost ring.... Takže má otázka zní, jestli má jen moucha nějakou výhodu, která není na první pohled patrná (nevím, například lepší míření ve zhoršených podmínkách, lepší míření, když jsou obě oči otevřené atd...)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#55 » pon 18. zář 2017, 10:39

No vzhledem k použití pumpy na HD, zejména vzdálenosti, na jakou ji lze vzhledem ke krytí z cylindru využít, by spíš otázka měla znít opačně: jaké využití má ghost ring, případně kolimátor.
Většinou to má v tomto případě smysl jen u slugů na větší vzdálenost.
Ono i s perličkou se dá velmi dobře trefovat.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#56 » pon 18. zář 2017, 15:57

Tím HD jsem myslel kategorii zbraně a ne předpokládané využití:) , tj ne nic extra malýho ani extra velkýho, tak těch 18,5 nebo 20" max... plánované použití je hobby, drill, los... Proto ten dotaz ohledně mířidel.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#57 » pon 18. zář 2017, 17:28

Jasně, pokud HD myslíme oba Home Defense.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#58 » pon 18. zář 2017, 21:40

HD jsem bral jako dům/zahradu/pozemek v americkém pojetí, kde je vše trochu větší, takže bych to místo HD definoval, jako obratnější pumpu, se kterou se v případě potřeby dá něco trefit slugem i na větší vzdálenost



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#59 » sob 30. zář 2017, 23:47

Dostal jsem doporučení přehodnotit volbu Mossberga a po hlubším pátrání na US fórech jsem zjistil, že ten pokles kvality za cca poslední dekádu postihl i Moss (sic ne tak markantně jak Rem). Takže krom turků toho už moc není:)

Na 99% jsem se rozhodl pro Benelli, ale řeším, který model. Přemýšlím o Supernova Tactical GR ale udávají, že to má slug barrel... takže:
*Slug barrel by měla mít drážky?
* vzhledem k tomu, že nechci střílet jen slug, byl by s drážkama nějaký problém při použití jiného druhu střeliva?
* předpokládám, že komora 89mm by neměl být problém, i když bych primárně používal 70 nebo 76

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#60 » ned 1. říj 2017, 05:38

Benelli to označuje dvěma způsoby , "slug" pro hlaveň s integrovanými miřidly muška hledí, ta je s hladkým vývrtem a potom "rifled slug" , ta je drážkovaná.

Chce to zjistit u dovozce/prodejce, ale pochybuji že by sem někdo dovezl drážkovanou hlaveň. Tady to je IMHO neprodejné.
Na to jaká je Benelli firma, má dost zmatečné stránky, já mám např. verzi která na italských stránkách vůbec není.

Doporučuji kontaktovat pana Vránu ze CIDu a domluvit se s ním.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů