Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#106 » stř 10. led 2018, 18:39

Samonabíjecí, za mně také jednoznačně. Řeči o tom, že samonabíječky jsou nespolehlivé se tradují od myslivců, kteří v minulosti nepoznali nic jiného než vylítané Strakonice CZ 241. Moderní samonabíjecí brokny alespoň trochu renomovaného výrobce jsou stejně spolehlivé jako pumpy. Jak ale psali kolegové výše, je to za víc peněz.
Myslím ale, že tady jsme už OT.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#107 » čtv 11. led 2018, 21:38

Tak koukám po samonabíjecí od Balikli s nabíjením z trubice.
Dobrý?
Blbnout na střelnici a zametat zombie kolem domu.B-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#108 » čtv 11. led 2018, 23:03

nevím jak samonabíječky dnes, ale před dvěma lety v prodeji turecký Uzkon BR99 za 12 tis kč, funguje spolehlivě a dělá radost.

Balikli = Uzkon. jen jiné logo. Tím nechci vyvozovat, že Balikli dnes všechny fungují dobře, jen píšu informaci o původu značky. Pumpy prý OK. Samonabíječky nemám žádné zprávy.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#109 » stř 17. led 2018, 08:34

Jo, nad těch 10tis. už prý samonabíječky fungujou :) tak mi to říkali i na prodejně. Konkrétně mi tedy říkali, že ten BR99 za 11-12tis. je asi nejlevnější, která je spolehlivá, levnější už by mi prý nemohli doporučit. Ale nezkoušel jsem... zatímco pumpy byly k mání kolem 5tis.
Ale je pravda, že jsem trochu off ;) tohle je vlákno o pumpách. Nicméně nějaký tazatel se tu na to ptal ...



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#110 » ned 28. led 2018, 11:50

Pred rokem jsem poridil Derya Lion jen s pistolovkou a ted k ni dokoupil teleskpickou pazbu Balikli. Sedne to presne. Ono, po par ranach se zapesti zacalo ozvyvat. A zpetne zkraceni zpatky na pistolovou verzi je otazka pul minuty. Za me dobry. Celkem pod 7k a jak tu uz zaznelo fun faktor maximalni :)

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#111 » ned 11. úno 2018, 17:21

Již nějakou dobu vlastním Uzkon AS23 a dnes jsme byli se synem klátit poppery a po cca 120 ranách ,,cvak,, a nic,tak jsem si od něho pušku převzal,občas blbě přebije,bude mu jedenáct a je na něj docela dlouhá. Zkontroloval,nabil a ,,cvak,, tak ještě jednou a stejné. Tak jsem si řekl,je to turek za pět,asi se rozbil a víc jsem na střelnici řešit nechtěl,tak jsme jeli dom. Doma jsem zjistil,že se hýbe celá hlaveň,pouze se povolila ta matice na trubici,takže po vyčištění a složení by měla fungovat,jen to nemám jak odzkoušet. Napadlo mě delaborovat náboj a nechat jen zápalku pro vyzkoušení funkčnosti odpálení,ale nejspíš to bude fungovat,ale to zjistím až při další návštěvě střelnice. Ta hlaveň se hýbala asi o 2mm vlivem té povolené matice,takže se ani nedivým,že neodpálila. Jinak jaký máte názor na tu zkoušku s vysypaným nábojem a jen se zápalkou? Udělá to velkou ránu ta zápalka,nebo se mám na to raději vykašlat? Děkuji za názory :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#112 » ned 11. úno 2018, 18:27

Zalezi na tom kde to budes zkouset, nevim sice jak u brokovnice, ale zkousel jsem to u ruznych jinych naboju a je to jako takove dost silnejsi tlesknuti, IMHO to bude podobne. Vystrel z plynovky je o dost silnejsi rana. Před barakem bych to asi neprovozoval ale doma klidne, když není uplny klid.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#113 » ned 11. úno 2018, 18:46

Klidně to prasknete nekde ve sklepe.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#114 » ned 11. úno 2018, 18:48

Dobrá,plesknu s tím na pastvině u beček. Jen pro vyzkoušení funkčnosti. Připadal bych si jako blbec přijet na střelnici,zaplatit a nestřílet. Případně si to vezmu do práce a v podkroví na stavbě,se jedno tlesknutí ztratí,jsme tam jen dva. Na 99% si myslím,že to bylo tou povolenou maticí,ale raději jistotu než s tím budu obtěžovat puškaře. Jinak,pasovala by na uzkon stavitelná pažba z balikli http://zbrane.esako.cz/teleskopicka-pazba-balikli přijde mi to stejné a na syna je ta pevná dost dlouhá

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#115 » ned 11. úno 2018, 19:19

Samozřejmě, pasuje.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#116 » ned 11. úno 2018, 19:26

Tak zkouška provedena,funguje to. Takže jen ta blbost,že se povolila matka a uvolnila se hlaveň. Jsem rád,že to není rozbitý :-) Tak super,pažbu objednám ať se syn nemusí trápit s dlouhou pažbou,nemá ještě tak dlouhé ruce :-)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#117 » ned 11. úno 2018, 20:30

Václaf píše:... Doma jsem zjistil,že se hýbe celá hlaveň,pouze se povolila ta matice na trubici,takže po vyčištění a složení by měla fungovat,jen to nemám jak odzkoušet. ... Ta hlaveň se hýbala asi o 2mm vlivem té povolené matice,takže se ani nedivým,že neodpálila. ...

Tá matica nie je poistená odpruženou guličkou voči ozubeniu? Čo viem aspoň TRX to tak má.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#118 » ned 11. úno 2018, 20:52

Na AS23 jsem nic takového nenašel. Buď to budu muset při střílení hlídat,nebo to dotáhnu sikovkama,ale na čištění to zase budu muset sikovkama povolit,nevím co je lepší? Ale hlavně,že se to vyřešilo. To pořád slyším od známých,že takový krumpl by si nekoupily,ale až na dnešek spokojenost,pokud pominu nefunkční pojistku v lučíku. Ale řešit to reklamací se mi nechce,ZS mám 64 km daleko,cesta tam,cesta zpět a pak ještě jednou pro opravenou. Za ušetřenou naftu mi to opraví puškař o dvě vesnice ode mne,ale nespěchám na to. Co ty Balikli,jsou také dobré? Válí se mi tady dvě nákupka (opakovací a samonabíjecí) a čtyřicetiny se blíží :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#119 » pon 12. úno 2018, 08:02

Igrlik píše:
Václaf píše:... Doma jsem zjistil,že se hýbe celá hlaveň,pouze se povolila ta matice na trubici,takže po vyčištění a složení by měla fungovat,jen to nemám jak odzkoušet. ... Ta hlaveň se hýbala asi o 2mm vlivem té povolené matice,takže se ani nedivým,že neodpálila. ...

Tá matica nie je poistená odpruženou guličkou voči ozubeniu? Čo viem aspoň TRX to tak má.

Mohu potvrdit, že i "pumpa" UZKON AS 41 tu odpruženou kuličku a vroubkovanou matici na spodní části - viz. foto. Ikdyž co se týče provedení Uzkona, tak jsem u prodejce vybíral ze dvou kusů a každý se lišil v drobném provedení. Ten druhý měl delší pojistnou matici o cca 1 cm a kratší nábojovou trubici. Taky délka hlavně se lišila asi o 0,7 cm (očním odhadem). Že by to mělo na funkci nějaký vliv nebylo poznat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#120 » pon 12. úno 2018, 08:36

JJ AS18 to má taky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů