Pumpa! Ale která?



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#61 » ned 1. říj 2017, 17:03

kubass_hk9 píše:Dostal jsem doporučení přehodnotit volbu Mossberga a po hlubším pátrání na US fórech jsem zjistil, že ten pokles kvality za cca poslední dekádu postihl i Moss (sic ne tak markantně jak Rem).
Bylo by něco konkrétnějšího? Jsem moc líný/blbý na samostatné brouzdání po emerických webech.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#62 » ned 1. říj 2017, 23:47

@Petzold: dík za tip!

@Piggy: z toho co si pamatuju"

* kritizují klasající dílenské zpracování jako např. ostré hrany, nebo komora na hraně tolerance, kdy je někdy problém vyhodit náboj
* zasekávající se předpažbí (v některých případech asi souvisí s předešlým bodem)
* Klesající kvalita materiálu (např případy, kdy po pár stovkách ran došlo k takovému opotřebení (asi blokace) zápalníku, že o něco dřel a zbraň skoro neodpalovala
* vůle při uzamčeném závorníku

Nebude to zase (asi) až tak strašný, ale vzhledem k ceně Mosse v provedení, které bych chtěl v ČR mi z toho vylezlo, že bude lepší trochu připlatit a koukat po Benelli



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#63 » pon 2. říj 2017, 08:17

Díky za info; moje kousky jsou z minulého století, takže by se jich to nemělo týkat.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#64 » pon 2. říj 2017, 22:35

Tak to jsi šťastný majitel:) Jinak samozřejmě NZ



marat
Příspěvky: 40

Příspěvek#65 » čtv 12. říj 2017, 17:55

Vzhledem k tomu, že jsem tohle vlákno před nějakou dobu založil, tak bych ho rád ze svého nákupního pohledu i uzavřel..
Koupil jsem Mavericka M88, celkově spokojenost, vystřeleno cca 100 ran, ale pořád to nebylo tak nějak ono.. 1) nemá možnost přidělat/upravit mířidla a samotná perlička mi nevyhovuje, 2) je dlouhá, asi o 5cm než moje brašna na zbraně a s vyčuhující ponožkou na střelnici jsem pořád chodit nechtěl :)
A tak jsem se po osahání Fabarm Martial Ultrashort 14" rozhodl, že jí musím mít!
No a když jsem jí šel koupit, tak zrovna naskladnili Fabarm Martial Pistola 11"
Ty základní mířidla jsou super. Koupil jsem k tomu pažbu (ta pistolová je sice super, ale když vystřelíte 20 ran, tak se vám druhý den v práci blbě drží i propiska) a už mám vystřeleno taky zhruba 100 ran.
Nadšení je velké, skvěle se s tím manipuluje, všude se to vejde, slugem se dá trefit jako z 20" hlavně na 25m do černého (větší vzdálenost jsem zatím neměl možnost vyzkoušet), jen ty menší broky mají trošku větší rozptyl, ale neplánuju s tím lovit kachny, takže to asi přežiju.
Takže dodatečně díky všem kdo se k tomu vyjádřili a koupi opravdu zvažte, ať nemusíte jako já vyřizovat dvě povolení a pak prodej té první brokovnice :lol:



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#66 » čtv 12. říj 2017, 18:47

Zdravím, je tu někdo kdo má zkušenost s SDM M870? Uvažuji o její koupi a byl bych rád za info. Chtěl bych pumpu na občasné "blbnutí" na střelnici + HD.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#67 » pát 13. říj 2017, 11:50

Bez připomínek, místy lépe zpracovaný jak originál, ale za třetinovou cenu. ;)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » pát 13. říj 2017, 11:54

Ahoj, SDM M870 je celoocel docela slušně zpracovaná a většina dílů mechanismu je shodná s klasickým REM 870 a lze je dle zkušenosti známého prohazovat takže v případě potřeby dílů je to jednoduchý. Pažbení je kopie Magpulu a co jsem osahal tak je sice znát cena (levný plast) , ale žádný drama a rozhodně plní účel. Na laufu vnější závit a na něm univerzální otvírač zámků - těžkej a mohutnej takže zbytečně moc váhy vepředu. Shrnuto za ty prachy celoocelová funkční pumpa.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#69 » pát 13. říj 2017, 12:41

pánové, díky moc.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#70 » sob 21. říj 2017, 19:35

Mám SDM též v merku, ale než jsem se rozhoupal, tak jsou všude, kam jsem volal, vyprodané. Nevíte o nějakém obchodě na Moravě, kde jsou fyzicky skladem?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#71 » pon 30. říj 2017, 10:12

Máte někdo osobní zkušenost s Fabarm STF 12 a Mosseberf 590A1 Magpul?

Tento Fabarm je podle vyrobce vyrobený 100% v Itálii, má mít tvrdochrom (překvapilo mě že Moss za cca 23000 ho nemá) a podle recenzí má velmi plynulý chod a celkově je údajně zpracován velmi pečlivě. Hlaven má být předimenzovaná a má výměnné choky. Líbí se mi modularity a možnost výběru od kratke po dlouhou hlaveň.

Moss 590A1 se mi líbí víc ale co se týká zpracování je to údajně dost krumpl a navíc prý docela rezaví vnitřek hlavně... I kdyz hlaveň má být vysoce předimenzovaná.

Předem díky za info.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#72 » pon 30. říj 2017, 10:26

Mam 590A1, Magpul pazbu som dokupil. Krumpl to rozhodne nie je - kvalite spracovania nemam co vytknut. Mal som v ruke pri vybere sucasne s nou vacsinu toho co sa dalo vtedy kupit (Akkar, Maverick, Winchester, Remington ...) a porovnaval.

Hrdzavenie - pri kupe mala pri usti hlavne cosi co vyzeralo ako nabeh na 'lisku', ale po vycisteni to zmizlo. Ma beznu udrzbu, aktualne s nou prilis nestrielam - a stale v pohode bez stopy korozie.

Co sa tyka predimenzovania - je to fakt kus zeleza a je to v rukach citit. Ale mne vyhovuje :).



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#73 » pon 30. říj 2017, 20:21

Střelec píše:Mám SDM též v merku, ale než jsem se rozhoupal, tak jsou všude, kam jsem volal, vyprodané. Nevíte o nějakém obchodě na Moravě, kde jsou fyzicky skladem?


Teď asi nikde, mám ji objednanou u Zbraně Ostrava...

Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#74 » úte 31. říj 2017, 16:42

Teď asi nikde, mám ji objednanou u Zbraně Ostrava...[/quote]
Jak dlouhá je čekací doba? Taky o ní uvažuji.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#75 » úte 31. říj 2017, 19:39

16.10. jsem měl mail, že předpokládají naskladnění v horizontu 1-2 týdny, pak se bude čekat na závoz do Ostravy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti