AXOR ARMS brokovnice

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#1 » sob 11. bře 2017, 20:33

AXOR ARMS brokovnice, má to někdo? Zahraniční reference? Vydrží to 100 ran, 1000 ran, 10 tis ran? Dodelek nebo uživatelsky neprivetivy nedodelek?

Samonabijeci typ AXOR ARMS MF-1 ala ar15 za 11 tis Kč http://www.bvs.cz/brokovnice_axor_armsmf1b_12.html

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » sob 11. bře 2017, 21:35

Další variace na téma...Akdal, Balikli etc,... koukni na stránky Uzkonu a najdi 5 rozdílů :-)

http://www.uzkon.com.tr/Uzkon_Product/Magazine_fed.php

Turecká hra na to, kdo dřív sežene vývozní licenci a dřív prodá, různo pod jakým "názvem", všechno víceméně jedna líheň. :-)

Jedno se jim ale musí nechat, ta invence a drajv s jakým chrlí jeden nový model za druhým. Jinak se to vyrábí na mašinách, které by mohla taková CZUB jenom závidět. 8-)



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#3 » ned 14. kvě 2017, 19:10

Mate nekdo? Zkousel jsem prohledat databazi prispevku, ale porad mi to nadavalo, takze asi tu nic neni, nevim.

Koukal jsem na to, na takove "domaci zvykani" na strelnici mi to prijde byt fajn zalezitost, ale zajimalo by mne, jak to basti 24g strelivo, atd.

Diky.
Sloučeno. Petzold: díky za navedení sem. McFly



fangli69
Příspěvky: 64

Příspěvek#4 » stř 19. črc 2017, 10:47

Dnes jsem objednal,až bude tak poreferuji.Proste mě chytla za srdce,a já neodolal

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#5 » čtv 20. črc 2017, 17:16

Mám MF2, čekám na průkaz zbraně. Dneska mi dorazil z Aliexp. popruh, ale asi mi bude k ničemu. Puška má oko vepředu, kde končí předpažbí. Dokonce z obou stran. Zadni oko na řemen hledám marně. a co se má řemen chytit? Nic, co by bylo vhodné použít jako oko vzadu nenacházím.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#6 » čtv 20. črc 2017, 18:00

Viděl jsem nějaký videa jak vázat 3 bodový popruh na ar15 a na nich bylo, že buď na predpazbi nebo pazbu očko není a očko se vytvoří ovazanim pazby pribalenym krátkým páskem se sponou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#7 » pát 21. črc 2017, 05:56

Nebo vhodne sroubek :)

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#8 » sob 12. srp 2017, 09:36

Kdo si počká, ten se dočká, dokonce i PZ a také první střelby z MF2.

Na záčátek varování - žádné razantní dorážení zásobníku! Zásobníky jsou z celkem tenkého plechu a brzy se mi podařilo zásobník zarazit hlouběji než má být. Důsledkem bylo, že držel jako přivařený a nešel ven. Jelikož byl zaražený hlouběji, narážel do něj závěr a závěr nebylo možné spustit. Dalším důsledkem bylo, že jsem hodinu doloval výhozním okénkem ven tři náboje, které jsem měl nabité v zásobníku. Kdybych jich měl nabito 10, doluji ještě teď. Tím, jak byl zásobník dále než měl, byl i menší prostor pro pohyb nábojů a tedy se do prostoru pořádně nevešly. Docela jsem se bál a pěkně zapotil. Rozebrat zbraň na dvě části jsem si s nataženým závěrem a náboji uvnitř netroufal. Nakonec se podařilo dostat všechny náboje ven, zbraň rozebrat na upper a lower a za pomoci gumové palice a šesti rukou šel ven i zásobník. K deformaci zásobníku nedošlo a dál už bylo možné normálně střílet.

Střelivo:
A.) S&B Skeet 24 Super, 24g, 2mm broky, 12/70
B.) S&B Parcours 28 Super, 28g, 2.5mm broky, 12/70
C.) S&B Trap 28 Super, 28g, 2.4mm broky, 12/70

Střelivo A, vystříleno 21 kusů, nepřebíjelo a když tak výjimečně. Většinou se mechanizmus natáhl, ale vystřelená nábojnice zůstala v komoře, případně komínek.

Střelivo B a C (nepozoroval jsem rozdíl, ono je taky prakticky stejné), vystříleno 40 kusů, přebíjelo naprosto spolehlivě, žádná závada.

Střelba příjemná, spoušť stále stejný odpor a stejný průběh, vyhovující a bezproblémová. Pojistka funkční, malinko zadrhává, to se jistě rychle oběhá.

S mířidly se mi moc dobře nemíří. Na hledí se dají nastavit dvě varianty. Průhledový kroužek nebo U. Oboje vidím hodně rozmazaně, asi příliš dlouhá záměrná a když zaostřím na mušku, vidím hledí blbě. Muška je U a uvnitř výstupek. Často jsem si pletl výstupek a levou nebo pravou nožičku toho U. Musel jsem pořád kontrolovat, jestli koukám na ten výstupek, tedy na vlastní mušku nebo na okraj toho U. Tedy za mě to chce nová mířidla, zatím vůbec netuším jaká. Také ten držák, jehož součástí je hledí, se mi moc nelíbí. Je sice funkční, ale na střelnici za něj nosit zbraň je velmi nevhodné až trestuhodné (míření na všechno možné). Mířidla se mi ani nepodařilo seřídit, aby to střílelo tam, kam mířím, takže ať jsem kroutil jak jsem kroutil, střílí mi to trochu doprava a hodně dolů.

Choke
Upozorňuji, že jsem velmi nezkušený brokový střelec a to až tak, že toto byla moje první střelba z brokovnice vůbec.

Ke zbrani se dodávají tři úsťové nástavce/zařízení. První je pouze vnitřní. Našroubuje se do hlavně a nic ven nekouká. Co jsem měřil šuplérou, tak je to plné zahrdlení. Ve srovnání s ostatními nástavci je také rozptyl nejmenší. Na 10 metrů udělá do terče pořádnou ďuznu - to je asi hlavní shluk broků. Zbytek je víceméně rovnoměrně rozptýlen. Mám pocit, že je rozptýlen hlavně tím směrem vpravo dolů. Nejsem si jist - je to vůbec možné? Na delší vzdálenosti (15-25m) jsem hlavní shluk pozoroval jen občas. Netrefil jsem se nebo hlavní shluk nemusí být vždy? Že se broky rozptýlí pokaždé jinak?

Druhý nástavec je nejspíš kompenzátor zdvihu. Má menší zahrdlení, asi 1/4. Rozptyl je větší. Netroufám si tvrdit, zda funguje nebo ne jako kompenzátor zdvihu. Možná ano, potřebuji na to více praxe a asi silnější náboje :).

Třetí nástavec vypadá jako tlumič plamene a o jeho zahrdlení nemám žádnou informaci. Narozdíl od kompenzátoru je tento nástavec nerozebiratelný a zatím se mi nepodařilo změřit konečný vnitřní průmer. Ani neumím posoudit, zda se rozptyl nějak liší od rozptylu toho kompenzátoru. Třeba více praxe.

Takže tolik první dojmy a zkušenosti. Radost mám, že nabíjecí cyklus funguje s 28g náboji dobře.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#9 » sob 12. srp 2017, 09:56

Gratuluji ke koupi, samonabíječka brokovnice je děsná sranda. Velké puf a všechno má v sobě dírky. A znovu a znovu a znovu.

V zelenysport.cz mají za tři stovky miridla na picatinny listu ala ar15 původně z uzkon. Jejich seriditelnost je však nespolehlivé.

Nebo lepe v Číně koupit levný kolimator a zvýšení listy pro něj (high riser) . Vyjde řádově na stejné peníze a odvede nasobne lepší práci. High riser mám z důvodu, že přes dioptrické brýle do kolimatoru na picatinny liště je nízko a nevidím do něj.
Naposledy upravil(a) audis dne sob 12. srp 2017, 10:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#10 » sob 12. srp 2017, 10:08

Do tématu k uzkon br 99 jsem vypsal prebijitelnost s různými náboji (28 g a výše Ok) a mi fungovalo i s Tt two 24 g.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#11 » sob 12. srp 2017, 10:12

Díky, to u Zeleného je prakticky to samé, co je tam teď. Spíš bych si představoval sklopná mířidla a bez toho držáku.

Kolimátory z Číny mám dokonce dva, high riser nemám, ten by to chtělo dokoupit. Třeba vyzkouším.



fangli69
Příspěvky: 64

Příspěvek#12 » ned 13. srp 2017, 08:21

Tak já mám tu MF 1 s pevnou pažbou, hlaveň dlouhá 61 cm.Jak píše Pedro,vezmu zásobník a razantně zarazím ,natáhnu a celé se to zaseklo v zadní poloze.Neslo stim ani hnout, tlačítko pro vypouštění zásobníku nefungovalo.Vergloval jsem stim asi 5 min.,nakonec pomohlo zatáhnout za zásobník dolů .Chce to zasunovat jemně .Ohledně výměnného zahrdleni,co jsem měřil já tak to vypadá na plné zesílenne.Jinak jsem se pokoušel ó rozborku ,ten šroub co drží předpažbí nešel ani za nic povolit.Tak jsem použil sikovky, samozřejmě že se smekli , takže mám na šroubu vrypy.Plastove předpažbí není zrovna z nejtvrdšího plastu.Po nasazení ručky se v dělící rovině rozevírá.Jinak je zpracování dobré nikde nic nevakla ,nevrze ,a nerachta.Co mě nastalo je kufřík ve kterém.je brokovnice dodávána.Asi to máj pro všechny typy stejný.Moje se do něj vejde jen bez botky a kompenzátoru, takže na nic.Nastesti ji mohu použít na Simonova ,a brokovnicí musím nosit v pouzdru co jsem měl na Simonova.Strilet jsem ještě nebyl jelikož v H.K.si Policie vybírá dovolené a nakupko nebo průkaz zbraně je 14 + 14 dni

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů