SDM M87O

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#31 » pon 8. říj 2018, 07:11

Ahoj, podívej se třeba tady to toho fóra
viewtopic.php?f=42&t=2491



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#32 » pát 23. lis 2018, 16:37

Oživím téma. Dneska jsem poprvé střílel a narazil jsem na stejný problém jako ren, akorát že ne jednou, ale několikrát, každej cca třetí výstřel byl problém stáhnout předpažbí, a párkrát se mi stalo, že jsem předpažbí sice stáhnul, ale nábojnice zůstala v hlavni, takže jsem musel vybít a rumplováním nábojnici opakovanými pokusy dostat ven, pokud jsem to nechtěl páčit šroubovákem. Byly to slugy Yavascalar, ale v Akkaru s nima nebyl sebemenší problém. Vytahovač vypadá OK a nábojnice po vyhození taky. Nasucho to chodí bez problému.



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#33 » pát 23. lis 2018, 19:52

Měl jsem podobný problém na Mossbergu M590. Nechutnaly mu buckshoty od Fiocchi. Neřešil bych to a koupil bych jiné střelivo.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#34 » pát 23. lis 2018, 20:37

To já to řeším. Zjistil jsem mezitím, že je to standardní fíčura Remingtonu 870 a je potřeba si ten krám doma dodělat. Je na to mraky videí. Takže u čínský parodie se není čemu divit.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#35 » pát 23. lis 2018, 20:50

Ta čínská parodie je lépe zpracovaná, než originály, které Rem produkuje posledních 4-5 let. Ale je to prostě 870, už 70 let stará konstrukce, se všemi přednostmi i nedostatky.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#36 » pát 23. lis 2018, 21:59

Tak já jsem pravda originál z poslední doby neviděl, ale tohle je dost votřes. Mám pořezaný ruce a u některejch detailů jsem žasnul.Na něco jsem bral nejenom šmirgl a brusnou pastu, ale třeba otřep ve výřezu na vytahovač vyžádal regulérní pilník. Ve srovnání s Akkarem je to děs běs.



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#37 » sob 24. lis 2018, 07:08

Já teď kupoval REM870, protože klasickou trubkovou SDM870 jsem nesehnal. První, co jsem řešil, byly otřepy na na pažbě, dřelo to do ruky. Vzal jsem skalpel a ořezal je. Co bude další, nevím ...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#38 » sob 24. lis 2018, 10:55

Třeba tohle https://www.youtube.com/watch?v=SiEHr98t1SM
Chlapík je navíc i vtipnej.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#39 » sob 24. lis 2018, 13:06

Právě jsem koupil SDM M870 a očividně prošly snižováním nákladů. Na hlavni je IT2018 a zatím jsem vypozoroval tyto změny oproti IT2016 (možná i IT2017), která se objevuje v dřívějších recenzích - předpažbí "magpul" je předělané, má více žeber a m-locky jsou naopak (vertikálně), nevím jestli půjdou stále nějak rozumně použít pro montáž, protože nemám nic po ruce. Dále pažba "magpul" byla hodně zjednodušena, má jen hrubý obrys - napevno (asi) nejvyšší lícnici, zjednodušený grip a úplně chybí klasická (pro tuhle pažbu až ikonická) velká oka pro popruh. Ještě jsem si všiml, že všechny šroubky už nejsou ploché, ale křížové. O dalších změnách nevím, doufám že vnitřek je stále stejný. Nevíte o tom někdo něco? A neví někdo, jak sundat ten hustokrutopřísný bazmek na hlavni? :D Jaký je to závit? Nahřát? Díky



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#40 » sob 24. lis 2018, 13:16

Přidávám fotky. Ručku jsem si omotal provizorně hokejovou páskou, protože hodně klouzala, ale nic zajímavého k vidění pod ní stejně není.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#41 » sob 24. lis 2018, 13:22

Ten jsem taky zkoušel sundat. Zřejmě na to má bejt ten přiloženej klíč. Nicméně jako jediná možnost po mnoha pokusech mě napadá autogen. Na druhou stranu musím říct, že ve srovnání s lehkým Karatayem, kde 10 slugů je dost a když si blbě založím do ramene, mám na něm modřinu, tady s touhle těžkou krávou a tím kompenzátorem či co je to celkem sranda, a i když jsem to měl založený hodně blbě, nemělo to žádný následky.
Pokud jde o šroubky na hledí - jsem pravák a střílím levým okem, takže jsem na to osadil kolimátor na montáž od UTG. K tomu je potřeba hledí sundat. Jeden šroubek šel. Druhej potom, co jsem z křížáka udělal prostě díru, šel pod vrtačku a hlavička pryč. Zbytek jsem tam nechal. Tolik k dříve zde zmíněnému podlepování šroubů.
Předpažbí a pažby podle mýho narazily na nějaký patenty Magpulu a proto ta změna.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#42 » sob 24. lis 2018, 16:38

Zdar pánové, příští týden si také jedu pro SDM M870.. Nyní měli v Brownells akci na podpažbí a pažby od Magpulu (podpažbí za 530,-Kč a pažbu za 2700,-).. Zatím jsem objednal jen to předpažbí a časem půjdu i do pažby.. Už se na ní těším.. Doufám že tam to předpažbí sedne jak prdel na hrnec.. Předělával to už někdo na originál Magpul??



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#43 » sob 24. lis 2018, 17:29

Mělo by to být kompatibilní, ale nemyslím, že s tím bude mít moc lidí zkušenost. Já jsem třeba SDM kupoval (mimo jiné) právě proto, že kopii magpulu beru jako přidanou hodnotu v ceně. Zase takový rozdíl to nebude, aby se to pro čínskou brokovnici vyplatilo. Kdybych měl v plánu kupovat navíc originál magpul, tak beru za skoro stejné peníze radši Mavericka. Jinak co mám teda tu kopii na SDM, tak předpažbí je hodně masivní, nedá se s tím hnout, navíc je v něm samotná ocelová trubka. Pažbu taky nedokážu ohnout ani zkroutit, botka je taková porézní guma, která bude očividně hodně dobře absorbovat, já jsem spokojený. Kdyžtak tady potom popiš srovnání originálu s kopií, to by mohlo dost lidí zajímat a třeba pak prodáš tu kopii někomu k Remingtonu.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#44 » sob 24. lis 2018, 18:56

OK, až bude vše doma, určitě napíšu a nafotím jak to vypadá a jaký je rozdíl.. Škoda že to přestali vyrábět s tou napodobeninou Magpul, ale zase mám výmluvu pro manželku, proč si musím pořídit originál :-) ....



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#45 » sob 24. lis 2018, 19:00

Jak je možné, že u originálního Remingtona předpažbí nezasahuje při stažení do rámu zbraně a když jsem viděl stažené předpažbí u SDM, tak jde stáhnout až za tu lebku co je na rámu, je to předpažbím a nebo zbraní?? Zase doufám že originál předpažbí od Magpulu mi nebude odírat rám brokovnice, jak už jsem na na pár videích viděl u originál předpažbí na SDM...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů