SDM M87O



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#1 » pon 13. lis 2017, 22:08

Zdravím, tak jsem šťastným majitelem SDM M870. Má mít shodnou rozborku s Remingtonem M870. Když jsem SDM rozebral tak v zásobíku je cca 12cm plastová tyčkavložená v pružině v dolní části a v horní části je cca 3cm plastová vložka o kterou se opírá pružina. Tato vložka má po stranách drážky a po zatlačení se blokne cca 1 cm od okraje zásobníku. Na videu na YOUTUBE je v zásobníku pouze pružina. Jde o omezovač? Když sečtu délku tyčky a vložky jsem na cca 14 cm, což by snižovalo kapacitu o 2 náboje. Díky.



Harakiri
Příspěvky: 4

Příspěvek#2 » stř 15. lis 2017, 06:15

Tyčku můžeš vydělat a budeš mít 7+1
Mám ji taky a funguje bez problémů ;)



Harakiri
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » stř 15. lis 2017, 10:23

PS: tu vložku tam nechej, funguje jako blokace proti samovolnému povolení šroubu zásobníkové trubice, díky těm zubům. Na počet nábojů nemá vliv, vleze tam i tak 7 kusů. Jen ji musíš správně zatlačit a pootočit o 90°aby povylezla ven o centimetr



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#4 » stř 15. lis 2017, 15:34

Diky moc.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#5 » pon 1. led 2018, 21:24

Ahoj ,máte někdo zkušenosti s touto brokovnicí (SDM M870)??Přemýšlím že do ní půjdu. Díky moc za odpověď..

https://www.youtube.com/watch?v=KJBj-Gjw78M

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#6 » pon 8. led 2018, 17:14

Osobně zkušenosti nemám, ale předpokládám, že bude platit to, co o ní říkají ostatní - plast o něco horší než u originálu (u kterého ale kvalita zpracování začíná pokulhávat) a přesnost se u téhle zbraně tak úplně neřeší (trochu odbočím od brokovnice, ale Norico kopie M14 jsou prý dokonce přesnější než originály). No a pokud můžou brokovnice chrlit Turci, tak proč ne i Čína? Tuhle zbraň plánuji koupit, až se budu vyskytovat v ČR - abych doplnil (rozšířil) množství ráží a nebojím se toho. Až pořídím, tak s radostí porecenzuji.

OT: Ten tacticool týpek na videu má zvláštní projev i přednes. Nechci zpochybňovat jeho znalosti v oblasti zbraní a střeliva, ale to video mě fakt rve za uši. A ještě s použitím slova tacticool...



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#7 » úte 9. led 2018, 14:58

Ahoj SDM 870 mám, cca 6 měsíců. Doplnil jsem ji o montáž kolimátoru a kolimátor, protože převážně používám domácí slugy 28 g. Na cca 50 metrů není zásadní problém trefit papír o formátu A4. ( stříleno vstoje bez opory, slug 28 k kleští LEE). Rozptyl broků jsem měřil pouze orientačně a do 20 metrů cokoliv vyletí z hlavně trefí terč velikosti průměrné postavy. Pokud bych hodnotil zpracování, tak mimo plast bych řekl, že srovnatelný s Rem 870. Plastová pažba alá Magpul je na můj vkus trochu pružná do boku, při střelbě to nevadí, ale mohla být delší. Podložky se mi prozatím nepodařilo sehnat. Funkčně nabíjení a vyhazování nábojnic bez výhrad. Mám i krátkou Balikli BSM 121 a ta SDM 870 je rozhodně lepší , jak zpracováním, tak komfortem při střelbě, protože váží cca 3,5 kg a proto méně kope, takže menší únava střelce. Zatím z toho mám vystřeleno kolem 400 ran a bez problému. Kvalitu materiálu prověří až čas.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#8 » pát 12. led 2018, 20:54

Příští měsíc ji budu kupovat, tak jsem sám zvědav.. Také budu přebíjet Slug Lee 24g, už jich mám mraky odlito... Můžete sem vložit montáž kolimátoru co máte na SDM??



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#9 » sob 13. led 2018, 16:58

je to tento typ https://www.youtube.com/watch?v=e18MSHYcjH4 aktuální vlastní foto nemám po ruce



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#10 » úte 16. led 2018, 21:16

Ahoj, přemýšlím o své první brokovnici, zatím jsem měl v ruce jenom dvě, jedna z toho byla Remington 870 a pocitově dobrý. Vzhledem k tomu, že hlavní určení bude HD a občasné provětrání pro radost na střelnici, šel bych do toho Číňana. Nikde jsem nenašel, jestli to má v hlavni tvrdochrom. Má?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#11 » úte 16. led 2018, 23:14

Ne



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#12 » stř 17. led 2018, 10:39

Díky za rychlou odpověď, a co je tam za povrchovou úpravu vývrtu hlavně? Poprosím ještě o jednu odpověď, je tvrdochrom v hlavni brokovnice pro použití na HD a občasné letní střílení důležitý? Vlastní zkušenost s brokovnicí nemám a názory na netu se různí.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 17. led 2018, 11:11

Chrom v hlavni nemá ani REM 870, ale jeho vlastnosti v hlavni jsou přeceňované. Hladný vývrt v brokovnici je buď chromovaný nebo obvykle jen honovaný či zabrušovaný. Pokud pominu střelbu ocelovými broky (a i ty jsou v plastovým košíku) není proč trvat na chromu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#14 » stř 17. led 2018, 12:53

No tak bezesporu dobře udělaná chromová vrstva v dobře udělané hlavni snižuje tření, je odolnější proti znečištění, usnadňuje čištění a chrání proti korozi. Je ale fakt, že v našich podmínkách ta ochrana proti korozi není tak "akutní", jako při týdenním lovu kachen v mokřadech někde v Marylandu. :)
U.S. Military specs. třeba jednoznačně stanovuje požadavek na chromované vývrty hlavní u brokovnic.
Je také pravdou, že například Browning u většiny brokovnic, i dražších, pochromovává pouze komory a přechodové kužely hlavní, zbytek je leštěný.
Je taky chrom a "chrom", hodně záleží na podkladu na který se nanáší. Vyčistit hlaveň Benellky s cryem a chromem po několika slugách od SB dá evidentně méně práce, než u chromované hlavně tureckého Akkaru a o ..rva méně práce než v Browningu BPS bez chromu. Turek sice není úplně špatný, ale 2-3 násobná cena Itala je prostě i tady znát.
Ve zkratce, slušně udělaný chrom má svá pozitiva, není to ale otázka života a smrti. 8-)
Raději spolehlivou a odolnou broknu bez chromu, než nefukční křáp s "chromed barrel" na krabici, ale tak blbě připraveným podkladem povrchu vývrtu hlavně, že tam ten chrom téměř nemá smysl. ;)



Redd
Příspěvky: 36

Příspěvek#15 » stř 17. led 2018, 13:10

Jak víte, že v SDM ten chrom v hlavni neni? Já myslel, že Číňani cpou chrom do všech hlavní včetně pistolí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti