SDM M87O



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#61 » stř 19. pro 2018, 13:34

Peli píše: Zkrácení tyčky?

Z této věty jsem pochopil, že chce kapacitu snižovat a ne opačně, což by bylo logičtější. Druhá věc, jestli jsme oba mysleli pojmen "tyčka" to samé. Já si odvodil nabojovou schránku. Zřejmě jsem to špatně pochopil.



Peli
Příspěvky: 17

Příspěvek#62 » stř 19. pro 2018, 14:56

Nevyjádřil jsem se přesně. Samozřejmě bych chtěl kapacitu zvýšit. A v zásobníkové trubce je vodící tyčka, tak mě zajíma zda ji někdo nezkracovala nebo úplně nevyhodil
Naposledy upravil(a) Peli dne stř 19. pro 2018, 15:03, celkem upraveno 1 x.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#63 » stř 19. pro 2018, 15:01

Základem je vyhodit plastovou tyčku, pak by to mělo být 7 ran. Mně se sedmá těsně nevejde, samozřejmě s trošku kratším nábojem by to šlo. Další prodlužování je dost drahá sranda a pěkná alchymie, která se u SDM vůbec nevyplatí ... Zásobníková trubice bude delší, než hlaveň (a závodní brokovnice to zrovna není). Taky tam vznikají závady na přechodu mezi trubkou a prodloužením (dražší modely to mají vychytané). No a je nutné odvrtat, zbrousit nebo vyklepat ťuplíky v trubici, vyměnit pružinu a záslepku.. Vykašlal bych se na to. EDIT - ta tyčka je tam pouze jako omezovač, stačí ji vyhodit.
Naposledy upravil(a) LordSalix dne stř 19. pro 2018, 15:05, celkem upraveno 1 x.



Peli
Příspěvky: 17

Příspěvek#64 » stř 19. pro 2018, 15:04

Super. Díky za odpověď



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#65 » úte 25. pro 2018, 22:00

Zdravím,přemýšlím nad kratší verzí SDM M870 Front Unit.
https://www.zbrane-doplnky.cz/brokovnic ... -opakovaci
chtěl jsem se zeptat jestli se s ní někdo setkal a jaky na ni má názor,díky :P

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#66 » úte 25. pro 2018, 23:41

Na takové sranda střílení a pro fun efekt pro kámoše na střelnici dobrý. Kvalita stejná jako velké SDM. Pokud to máš na nějaký seriozní trénink a drill na HD, doporučuji nejdřív s půjčenou broknou s trubkovým zásobníkem absolvovat kurz na brokovnici u nějaké renomované agentury. Tam zjistíš jednu pofidérní výhodu ale hlavně celou řadu nevýhod segmentového zásobníku.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#67 » čtv 27. pro 2018, 18:37

Souhlasím - trubkový zásobník má mnoho výhod a tímhle se ztrácí spousta unikátních vlastností brokovnice. Pochopím to ještě u samonabíječky ve stylu AK nebo AR při kapacitě alespoň deset ran, kde třeba jeho výhody pro konkrétní aplikaci převáží ... ale takový malý zásobník (a ještě v pumpě) má jen samé nevýhody. Navíc se blbě a draze shání. Je škoda, že SDM nedělá i nějakou 14" klasiku .. taky bych jí dal přednost.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#68 » ned 24. úno 2019, 22:08

Koupil jsem novou SDM M870, vystřelil S&B, RC a Yavascalar 13x slug, 4x buck shot magnum, 7x corona a 3x skeet, takže prd. Před střelbou jsem na hlaveň nekoukal, ale cca v prostřední třetině vypadá takto:

WP_20190224_21_43_13_Pro.jpg

Je to po pár výstřelech normální, nebo jsem koupil zmetka?

Pak bych se ještě chtěl zeptat jak uchytit řemen. Nechci ho, ale kdyby někdy ano, tak vepředu je očko, to je jasné, ale na pažbě není nic.
Plno fotek je s prohlubní s okem na boku pažby, moje je ale na obou stranách plná a nikde nic.
Akorát jsem našel kus kovu možný uchytit před pažbu, ale nechtěl bych zbytečně utrácet cca 500 Kč.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#69 » pon 25. úno 2019, 08:31

Nemám ji (nemůžu se rozhodnout mezi UTAS XTR12 a právě SDM), ale neměla by mít na pažbě takové to "oko" na provlečení? (obr1), případně jsem našel prodávat nějaké mezikusy či objímky na R870, což by mělo být zaměnitelné (obr 2)...

Jinak k prvnímu dotazu, moje stará dvojka 16ka rozhodně takhle nevypadá, ale na druhou stranu jí do hlavní nekoukám, dokud ji nevyčistím (předpokládám, že toto je před čištěním?). A vím, že i brokovnice, které nemají "hlavně jako zrcadlo" můžou být technicky OK (viz vlákno o luparách) - jsem tedy rovněž zvědavý na odpověď.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#70 » pon 25. úno 2019, 11:05

Novější revize má zjednodušenou pažbu bez ok, bohužel. Ale je to celkem masivní plast, časem tam plánuju navrtat QD očko. Hlaveň mi takhle vypadá po střelbě taky, většina toho jsou nánosy olova, nějak se na to moc chytá ... když vezmu silný kartáč, tak naškrábu po každém střílení solidní hromádku. Mám i brokovnici s tvrdochromem a to stačí profouknout.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#71 » pon 25. úno 2019, 11:17

Sada čištěni, kterou jsem koupil zrovna 2x nefunguje. Hlaveň jsem asi 20x projel a nic. Nylonový kartáč samozřejmě úplně bez šance. Tak to ještě něčím projedu. Díky



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#72 » pon 25. úno 2019, 11:25

Kartáč je bez šance, ale když jsem vzal spirálu, tak jsem nechápal, co se to pořád sype ven :D Něco takového - https://zbrane.subrt.cz/galerie/1_29765 ... iginal.jpg



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#73 » pon 25. úno 2019, 15:28

4 Killing joke
Mám taky SDM 870 a taky jsem udělal tu pitomost, že jsem použil střelivo Yavascar slug. Je to ve slugu zatím nejhorší střelivo, co jsem měl, protože se to hrozně maže v hlavni. Stejně jako v SDM se to mázlo ve Fabarmu Martial a Balikli 121 s chromem. Chce to spirálu na 12 brokovnici, prostříknout olejem a vydrbat do čista, případně nějaký rozpouštědlo na olovo typu Robla Solo. Teď používám slugy v plastovým kontejneru (z kleští Lee) a mám klid. Po střelbě stačí prostříknout olejem + had, nebo klasický vytěrák a je čisto.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#74 » pon 25. úno 2019, 18:28

No tak to mám na mnoha stovkách továrních slugů naprosto jinou zkušenost. V kvalitních hladkých hlavních Benelli, Winchester se naopak Yavascalar Slug výrazně méně vytíral a méně zasíral hlaveň dokonce i než origo Brenneke. Naopak největší "výtěr", zejména v ne úplně hladké hlavní, má měkkýš od SB, to je strašný hnojník a fotka nahoře je celkem běžný případ.
Nicméně asi to už je jedno, výrobce Y. ukončil produkci.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#75 » pon 25. úno 2019, 18:44

Střílím slugy Yavascalar v Uzkonu TR 100 a lauf je olova prost. Na vyčištění stačí konkor a kartáč následovaný lacetkou - takovou hrůzu v hlavni nemám ani před čištěním.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů