UZKON TR100 (CL13)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1 » úte 5. čer 2018, 07:30

Dobrý den, máte někdo zkušenost s tímhle modelem http://www.uzkon.com.tr/Uzkon_Product/details.php?id=113, nebo její sestřičkou (TR100 CL 12 sklopná pažba) od Turků? Už to není za pět K, ale za patnáct, tak bych rád získal nějaké informace než se definitivně rozhodnu. Měl jsem ji v ruce u prodejce, na první pohled nevypadala špatně (duralové předpažbí, stavitelná mířidla, hlaveň zrcadlová OK, duralový kompenzátor, zásobník dovnitř i ven hlaďounce - nevím jak nabitý, pažbička hodně plastů totéž teleskopická pažba včetně stavitelné lícnice , ale znáte to ... první pohled je na nic, chtělo by to ještě několik dalších. A nejlépe zkušenost se střelbou. (Apropo, kde všude ve VČ se dají střílet z brokovnice slugy a srnčí broky?)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#2 » úte 5. čer 2018, 09:16

Mám starší model BR 99 (nevím jak moc je stejný uvnitř s linkovanym), nástřel 100 ran, bez problémů. Jsem nadšený. Asi 3 rány neprebilo, ale to mohlo být mrazem (další rány ok), nebo mým prebitym nábojem. Náboj Fiocchi TT two přebíjí i 24 g. Obecně s náboji 28 g přebíjí spolehlivě.

Brokna ala ar15 je děsná zábava. spoustu lidí zajímá a chtějí se podívat nebo picnout.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#3 » úte 5. čer 2018, 09:23

Ve vč slugy teoreticky na střelnici ssk.trebes.sweb.cz (Hradec Králové) na puskovem (50 metrů only) palpostu. (nikoliv brokovem palpostu ! Zde Broky max 2,4 mm dle pravidel střelnice )

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#4 » úte 3. črc 2018, 20:35

Tak už je doma a i na papírech a zítra vyrazím na střelnici vyzkoušet: nějaký slugy, krytí různých broků (mám S&B 8.4mm - 00 buck shot , pak nějaký magnumy 5.16mm buck shot, potom 32g 4mm a 3mm Turecký yavascalar na rozprášení zbytků terče :-) ) a nakonec si nechám gumový 8.4mm - zkouška jestli přebije. Až bude trochu zajetá - alespoň pár stovek výstřelů mám v plánu vyzkoušet "co přebije nejslabšího" -takže ta guma teď je jen taková haluz - co kdyby?! Zatím mám jen jeden pětiranný zásobník, ale už je objednán desetiranný. Sborka a rozborka natrénována - při ní jsem odhalil, že hlaveň má výměnný choke (zahrdlení III = 1/2 half choke) a na něm je našroubován kompenzátor - tlumič plamene. Nevíte někdo jestli jsou tyhle choky se dvěma závity (do hlavně a na kompenzátor) k sehnání i v jiných variantách?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#5 » úte 3. črc 2018, 20:49

jestli máš tento závit, tak ti prodám tyto choke. viewtopic.php?f=4&t=9134&p=151298&hilit=uzkon#p151298

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#6 » úte 3. črc 2018, 21:05

Nemám. Ten v TR100 je směrem ke komoře hladký bez závitu a až na konci - u ústí jsou dva různé závity oddělené tenkým cca 1.5mm kroužkem stejného vnějšího průměru jako má hlaveň, jeden pro zašroubování choku do hlavně a druhý pro našroubování kompenzátoru. Takže nemá ani žádné zářezy na klíč. Přišel jsem na to vlastně náhodou - dotáhl jsem víc kompenzátor a při dalším rozebírání šel ven s chokem.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#7 » úte 3. črc 2018, 21:49

slugy střílet zásadně bez zahrdlení hlavně!! at už to je dělané jakkoliv, hlaven mít nezahrdlenou.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#8 » stř 4. črc 2018, 08:38

Není to tak striktní. Řada renomovaných výrobců zbraní připouští slug přes Improved Cylinder nebo i Modified.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#9 » stř 4. črc 2018, 21:46

audis píše:slugy střílet zásadně bez zahrdlení hlavně!!

Nějaký zdroj pro takhle kategorické tvrzení? Co si pamatuji z kurzu pro zkoušky na ZP tak do 1/2 zahrdlení jednotná střela bez problémů. A i co jsem četl a píše se po různých fórech, tak někteří střílí jednotné dokonce i z plného! Rozhodně ovšem není na škodu zkontrolovat co pro kterou střelu (střelivo) doporučuje jeho výrobce.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#10 » čtv 5. črc 2018, 07:47

Co jsem pročetl na fórech a články myslivců. A vzhledem k tomu, že Tazatel je začátečník, preventivně minimalizuju škody a je to jednoduše uchopitelne. U sebe taky dávám slugy bez zahrdleni.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#11 » pát 6. črc 2018, 13:26

Sellier & Bellot a.s Časté dotazy (FAQ): Do jak zahrdlené zbraně mohu bezpečně používat náboje SLUG?

Náboje SLUG lze bezpečně používat při jakémkoli zahrdlení zbraně (to znamená i při plném zahrdlení).
zdroj:http://www.sellier-bellot.cz/znalosti/caste-dotazy-faq/

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#12 » pát 6. črc 2018, 15:41

Sellier Bellot je pouze jeden z výrobců, navíc dělá slugy z extrémně měkkého olova.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#13 » pon 16. črc 2018, 16:10

Na můj dotaz do Zeleného Sportu (importér zbraně) -jaké zahrdlení pro Uzkon AS17 při střelbě slugem a velkými broky odpověděli že -bez zahrdlení -že to tolik nenamáhá hlaveň a je to i lepší z hlediska přesnosti

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#14 » pát 7. zář 2018, 17:39

tato brokovince v zelenysport za 9000 Kč, což je super cena za samonabíjecí broknu ve stylu AR-15. http://www.zelenysport.cz/pusky/uzkon-t ... brokovnice

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#15 » čtv 18. říj 2018, 23:25

jezefik:
střelba proběhla s TR100 a bylo vše OK?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů