UZKON TR100 (CL13)



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#106 » stř 5. pro 2018, 09:35

tak hlavne ze mas kde brát, ja bych si do ty podlozky nejdříve musel delat diru.. a to se mi nechce



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#107 » čtv 24. led 2019, 09:20

Tak po zahlazení toho plastového bazmeku je to lepší, ale pořád se seká - skoro to vypadá, jako že je slabá vratná pružina. Zlepšení je v tom, že teď už se náboj úplně nešprajcne a dá se to rukou dorazit. Dá se ta pružina někde sehnat silnější nebo nějak předepnout? Tipl bych si, že jsem od ZS dostal reklamovaný kus:(

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#108 » čtv 24. led 2019, 12:23

Podle mé zkušenosti s různými zásobníky jde o soulad síly vratné pružiny a prużiny v zásobníku. TRko přebíjí zásobníky se slabší prużinou bezproblémově. Teď jsem zkoušel "oslabit" jednu prużinu, ale ještě to nemám ověřeno střelbou.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#109 » čtv 24. led 2019, 12:44

Mám tři zásobníky, originál ke zbrani a dva dokupované, co vypadají trochu jinak. Chovají se všechny stejně. Jestli se to povede, tak dej prosím vědět, jeden bych zkusil vyladit. Měl jsem je všechny přes měsíc napáskované, neviděl jsem prakticky žádný rozdíl.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#110 » čtv 24. led 2019, 17:28

Prve jsem odpovídal z mobilu, tak mi nešlo moc psát: to oslabení pružiny podavače v zásobníku jsem udělal jako "vratné". Vzal jsem kousek tenkého vázacího drátku cca 0.5mm silného a dva závity na spodní straně pružiny jsem na protilehlých kratších stranách tím drátkem omotal a tím spojil k sobě. Pružina je tím pádem jakoby o jeden závit kratší. Takže pokud chodíš broky střílet častěji než já (jednou měsíčně) můžeš to vyzkoušet dřív než já.
Mě právě bezproblémově chodí originální pětiraný zásobník a ty dva dokoupené deseti s tvrdším podavačem dělají problémy (ne sice na každou ránu, ale i tak mi to vadí). Napáskováno jsem měl taky přes měsíc a zlepšení bylo opravdu drobné. (Ony ty pružiny nijak moc rychle nedegradují, ale tak to má být. Vždyť pokud chci mít (nejen) brokovnici jako obrannou tak musí být pohotově použitelná a ne že začnu páskovat náboje až když mě někdo rozkopává dveře.)



Honzik
Příspěvky: 41

Příspěvek#111 » pát 25. led 2019, 08:27

Kolegové, po prvním střílení a vyčištění jsem v hlavni, cca na úrovni plynových kanálků našel šrám. Od broků to nebude, ale na protáhnutí kanálků jsem vzal čistící tyčku na dýmky (stočený drátek a na tom chlupy - něco takového https://www.etrafika.cz/detail/3168/fil ... bristle_50) se kterou čistím kanálek na kose.

Sice jsem to jen polechtal, ale i tak... je možné že bych škrábnul vnitřek hlavně?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti