Tippmann M4-22 Pro/Elite

Dlouhé zbraně .22LR


Singleshooter
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » čtv 11. srp 2022, 08:13

Zdravím
vedel by mi niekto poradiť ako vymeniť "End Plate" na malorážke Tippmann M4-22 ? Ne webe sú všade návody iba pre AR15/M4 čo nie je presne čo hľadám.
https://magpul.com/asap-qd-ambidextrous-sling-attachment-point.html?mp_global_color=118
vďaka



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#2 » čtv 11. srp 2022, 12:53

A co má ta malorážka jinak, že potřebuješ extra návod? Na fotkách vidím trubku bufferu, matici a end plate usazený v loweru.



Singleshooter
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » pát 12. srp 2022, 08:22

Tak neviem vybrat z tej trubky ten tlmic - piest s pruzinou, lebo tam nie je ziaden kolik ako to ma AR15.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#4 » pát 12. srp 2022, 12:41

A je to nutný? Trubka je zašroubovaná v loweru. Nestačí sundat matici, sejmout end plate, nasadit jiný a matici zase utáhnout? A není ten buffer jen atrapa, protože malorážkové konverze do AR-15 mají nebržděný závěr takže ho vůbec nevyužívají?



Singleshooter
Příspěvky: 7

Příspěvek#5 » pát 12. srp 2022, 13:38

ok, skúsim dnes večer vyšrubovať, dúfam, že mi pri tom nevystrelia nejaké pružinky



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#6 » pát 12. srp 2022, 16:31

Koukal jsem na nějaká videa na YouTube a ten buffer je na rozdíl od S&W 15-22 funkční, ale říkáš že tam není jistící kolík jako u AR. Zkoušel jsi do toho bufferu strčit třeba malíček zapáčit a tahem do dostat ven?



Singleshooter
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » pát 12. srp 2022, 19:30

jasné, skúšal som to vybrať aj prstom, ale nešlo to.
ale nakoniec som urobil demontáž ako pri bežnom postupe a podarilo sa, bola tam len jedna pružinka na ten rear take down kolík ako to ma AR15, ale ten buffer som nakoniec ani nemusel rozoberať, ako si písal vyššie šlo to odšrubovať v celku a ten piest tam držal vo vnútri tej trubky aj po demontáži. akurat pri spätnej montáži som zašruboval tú trubku viac ako trebalo a nešlo to potom zložiť, lebo trubka veľmi zavadzala pre bolt. tak som sa s tým ešte chvíľku musel pohrať, ale už je to v poriadku, vďaka za pomoc.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#8 » pát 12. srp 2022, 19:45

A pažbu máš v ose ? Je třeba si dát práci s načasování trubky aby pak byla pažba kolmo. Tak hlavně že to klapnulo a příště už budeš chytřejší ;)



Singleshooter
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » sob 13. srp 2022, 18:41

áno, pažba je pekne v ose a funguje.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#10 » pát 2. zář 2022, 06:21

Ahoj, tak jsem také pořídil tohle "dětské" ARko pro syna. Musím uznat, že je s tím celkem zábava. Zkusil jsem několik typů střeliva a kromě prodejcem doporučených sypaných Winchesterů (strašný shit) to bere úplně všechno. Přesnost slušná, jen se sluchátky má člověk pocit, že má jeden selhač za druhým... :-) Ještě mu na to musím dát nějaký kolimátor a vyměnit tu plastovou natahovací páku a bude spokojenost. Tak snad bude šlapat.



Singleshooter
Příspěvky: 7

Příspěvek#11 » sob 3. zář 2022, 10:49

ano, tu natahovaciu paku chcem vymenit aj ja za nieco vacsie a kovove. a uvazujem este nad spustou - binnary, ak bude dostupna aj pre Tippmann.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#12 » sob 3. zář 2022, 13:08

Hliníkovou origo Tippmann mají v Proarms ale stoji 3 tis.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#13 » sob 3. zář 2022, 19:21

Na co chcete hlikovou páku? Vždyť jenom natahuje. Nestřílí. Nebo je nespolehlivá? Tunit ano, ale s užitkem.



Singleshooter
Příspěvky: 7

Příspěvek#14 » ned 4. zář 2022, 10:58

tak ak tam dam optiku, tak potrebujem lepsi pristup na tie madla preto som pisal ze vacsiu, no a ked bude paka vacsia, tak asi by bolo vhodnejsie aby bola pevnejsia nie.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#15 » úte 13. zář 2022, 10:52

Na BP mají jejich oboustrannou hliníkovou za cca 7-8 stovek a to mi přijde celkem jako smysluplné. Jen netuším, jestli bude pasovat. Je ta páka na Tippmannovi Milspec? Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti