CZUB 512

Dlouhé zbraně .22LR


Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#1 » sob 17. lis 2018, 17:12

Prošel jsem vlákna a klasika 512 tu není. Tak uvidíme. Po 512 tacticalu která má rozborku v celku dost šílenou....ale střelecky je povedená. Jsem se rozhodl pro repete. Klasická 512 má už rozborku poněkud snažší. Né že by jí člověk dělal často, ale čas od času se tomu prostě nevyhne.
Délka hlavně 525mm. Montáž je přímo na tělo. Pár lidí dává redukci na weavwe....já si myslím, že pokud nesundavám sklo, není nutné. Zde střední montáž. Snesl bych nízkou, ale neměli a já při nákupu neměl stejně jak odměřit, která bude ta správná. Tak zkusím střední a uvidí se.
V týdnu registruji, pokud se povede, zkusím jí o víkendu nastřelit...ale počasí .22LR už nepřeje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#2 » ned 2. pro 2018, 14:01

Tak mám za sebou první seznámení s touhle konkrétní zbraní.

Teplota 0
déšť, bezvětří, vlhkost 96%
50m
náboje Hornady 1070f/40gr
Optika Sightmark 4-16x44
stříleno z bipodu a zadního vaku

zbraň na první střelbu super, v tomhle počasí a na semi fakt velmi slušný. Hornády mám po prvé, vybíral jsem alternativu k CCI Standart 1070f/40gr. Přesnost nemůžu úplně hodnotit, CCI jsem nikdy nestřílel v těchto podmínkách, ale myslím, že to bude rozumný ekvivalent.
Co mě na nich ale hodně překvapilo/zklamalo, byli selhače... Možná dle šarže, možná že zbraní. Pravdou je, že můj kus 512 klepe opravdu dost nahoře. Při otočení náboje ale odpálí...takže soudím závadu spíše na munici.
z 200 ran bylo 6 selhačů, každý šel na podruhý už bez problému. Nicméně, s takovým množstvím jsem se ještě nikdy nesetkal.

Terče berte s reservou, v průběhu střelby se jemně doklikávalo.

PS - musím vyměnit střední montáž za nízkou, mám tlamičku na lícnici bez fixace, lze ale není to ideál, hledám kříž
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#3 » sob 8. pro 2018, 13:57

Tak si dovolím doplnit nějaké další info o 512.
Dnešní návštěva střelnice. Došlo ke změnám na montáži. Místo střední jsem nakonec dal nízkou, a maximální spokojenost.
Došlo i na drobné úpravy na spoušťáku. Tohle CZUB prostě vážně neumí. Přeleštil jsem dosedací plochy spouště a kladívka. Na spoušti jsem vyměnil pružinku za měkčí. Stejně tam jsem nahradil pružinku na záchytu závěru. Ovládá se malým výčnělkem u lučíku a mě to prostě rve kůži....Takže teď krásně jemně, bez výrazného odporu a neochoty.

Co potěšilo, bylo překvapivě střelivo. Znovu Hornady 1070f/40gr... (co do výsledku, trochu zklamali žluté SK)
Přechod mezi CCI 1070f/40gr na Hornady 1070f/40gr beze změny v nástřelu, což je velmi příjemné.
SK .... horší.

Podmínky pro střelbu, teplota cca 10°C, oblačno, boční vítr 30 - 35m/s (což je docela pro .22LR pech)
Střílený 4x A4 po 8ks záslepkách o průměru 20mm/50m - Hornady (vybral jsem ten nejlepší - poslední, hlaveň si i tochu sedla, byť jsem zkoušel 3 značky, mimo jiné i Federal GoldMedal Target 40gr)

Druhý terč je pravý roh mezinárodního pistolového terče/100m boční výtr 30 - 35m/s (horizontálně ok, vertikálně dle poryvu, ale .....asi ok.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#4 » sob 8. pro 2018, 21:30

Sem blb, rychlost větru má být samozřejmě v kilometrech



TP_Andy
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » stř 19. pro 2018, 09:48

Pořizoval jsem stejný kus s pevnými mířidly nedávno, dnes jdu pro průkaz. Snad se mi podaří ji ještě do Vánoc otestovat. Při nákupu jsem zrovna přihodil HV od S&B, které mi byly doporučeny z hlediska spolehlivosti, tak uvidíme.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#6 » stř 19. pro 2018, 10:08

@Mat: Vypada to zajimave! Na kolik Te cela sestava vysla, smim-li se ptat?

Pokud se nepletu, mas i CZ 455 Evolution...muzes udelat kratky srovnani prosim?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#7 » stř 19. pro 2018, 12:21

TP_Andy - SB je pro mě poslední štace. Sviní to hlaveň, jako že fakt sviní, přesnost u mě špatná, cena dobrá, ok.....přidám ,30h a jsem o poznání na tom líp.
Když už, tak velmi dobré výsledky vykazovali Magtec SV

antonspelec : ano, mám i 455 GG (hlaveň 425mm závit na ústí)

Pokud mám srovnávat 512 a 455GG ... na 512 optika Sightmark 4-16x44, na 455 Optisan 6-24x56.. Sightmark jede na 1/8MOA, Optisan na MRAD (netuším co to je, jako fakt. MOA si umím reálně představit, tu druhou jednotku jsem prostě neřešil, nezajímal se, není to pro mě důležitý....prostě to funguje)
Sightmark má čistý obraz na plno při x16, Optisan trochu vynětuje, ale nic zásadního. Má užasný kříž na přenos záměrný, nemusím překlikávat na 100m - 150m Sightmark v tomto ztrácí, utočil bych se na komínkách. Cenově 9000 a 10.000,- Stejná cenová hladina.
Pokud bych měl brát sklo znovu, šel bych do Optisanu, kuli kříži a komínkům, rychleji šoupnou kříž, možnost nulování.

Co se týče zbraní, 455 GG mám hodně poladěnou na spoušti, cca 300g . Přesnost s CCI 1070/40gr za mě výborná na 50m, při střelbě na 100m výraznější pokles, ale stabilní hodnoty. Lze se udržet do 30mm. Na 150m už musím na tvrdo překlikat, lze se udržet na dnu plechovky od piva, S výkonějším nábojem Federa 1200f/40gr přesnost stejná. Spolehlivá zbraň, nemá smysl zkoušet X typu značek. Drtivá většina s rychlostí 1070f/40gr lítá stejně. Problém nastává s překročením 1200f. Montáž 11mm vysoká, bohužel díky zalomení kliky závěru nelze mít střední, nebo nízkou, kterou bych potřeboval. Klika při přebijení zasahuje jinak do optiky... Trochu nedomyšleno výrobcem. Bipod přehazuji mezi zbraněmi.

512 je nová, a není počasí. To co jsem zatím zkoušel bylo buď se sylným větrem, nebo teplotou kolem 0, Výsledky zde zveřejněné. Přičtu-li k dosavadní zkušenosti (cca 600 ran) i zkušenost s 512 tactical (samostatné vlákno) Tak lze střílet s velmi podobnými výsledky. Bohužel za předpokladu že se poladí spoušť i zde. U Tacticalu jsem si s tím vyhrál, výroba nové pružiny pod spoušť, přeleštění dosedacích ploch, mírné upravení úhlu dosedání bicího kladívka na kohout... Po této úpravě se dalo nastřílet skutečně fantasticky i na 100m (dál to s optikou x16 moc nemělo smysl, pokud se bavíme o mířené ráně na záslepku 20mm. Zde u 512 je diametrální rozdíl v kvalitě zpracování dílů mechaniky. Tím že jsem tenhle konkrétní kus s atyp úpravou chtěl a nechtěl slevit z jiných možností CZUB dostala se mi do rukou zbraň která je asi na vývoz, nebo to v roce 2016 dělali prostě sakra čistěji. Lité bicí kladivo s perfektní povchovkou, vše čisté, broušené kolíky coby čepy, zcela jinak řešena pružinka pod spouští, jiné provedené a zpracování přerušovače, jiný typ závěru atd... spousta drobných aniancí. Jinak zbraň si bez problému poradí s přebitím subsonického střeliva (což je v podstatě každé SV (1070f) Zkoušel jsem Win 42gr sub a ok. Problém dělají duté špičky, klasická střela je vhodnější. Zimmerky 770f/29gr to nepřebije, stejně tak CCI Quilet 710f/40gr.
Zde nízká montáž přímo na 11mm rybinu. Dávat redukci na weaver a pak montáž je blbost. Nevidím žádný možný přínos. Ani jedna zbraň není určená na střelbu nad 150m.

Nevím co víc napsat, nevím zda jsem vhodný člověk na nějaké recenze tohoto typu. Jsem běžný uživatel.

Cena 455 GG byla dle ceníku...netuším kolik to bylo. 12.000? Montáž UTG cca 500,- Optica Optisan 6-24x56 10000,- Bipod cca 3000?
Cena 512 cca 12800, montáž Optisan cca 500,- , optika Sightmark 4.16x44 cca 9000

Mat



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#8 » stř 19. pro 2018, 12:32

Mat: Taky o ní uvažuju, tak jeden dotaz. Jakým směrem lítají nábojnice? Jsem levák, tak aby mi to nelítalo těsně okolo xichtu.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#9 » stř 19. pro 2018, 12:42

Jsem pravák střílející z levého ramene, u 512 absolutně žádný problém. V létě v krátkém triku pouze a jen občas nějaká horká hilzna skončí na předloktí pravé ruky.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#10 » stř 19. pro 2018, 19:27

to Mat: Diky moc za podrobne a z meho pohledu fundovane shrnuti! Kez by byl kazdy "bezny uzivatel" na takove urovni ;-)
Jeste bych se rad zeptal na to ladeni spoustaku u 455 oproti tehle 512...na 455 si daval tu flyweight trigger a nebo jsi delal podobne upravy jako u 512, tj. lesteni, vymena pruzin apod.?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#11 » stř 19. pro 2018, 21:53

455 má vyměněnou pružinu a přeleštěný plochy. Víc tam neuděláš. Origo sportovní spoušť bych bral, ale ty prachy??

512 to je jiná liga. Pokud vyměniš pružinku pod spouští za měkčí, tak ti přestane fungovat reset (prostě se to nepřetlačí) Takže je třeba upravit úhel přerušovače co drží kladívko úderníku (nevím jak to pojmenovat) úhel je od výroby zavřený, takže měkčí pero to prostě nepřetlačí. Pak přeleštění všech ploch. Je to delší dobu a chce to zkoušet po každém drobném zásahu, než se to doladí. Dnes zcela plynule táhnu spoušť až do výstřelu, odpor můžu hrubě odhadnout, ale oproti původní jsem zhruba na 1/3 + plynulí a hladký chod až do odpalu.



Pavel8
Příspěvky: 5

Příspěvek#12 » pát 21. pro 2018, 10:41

Jsem čerstvým vlastníkem ZP.
Jelikož otec vlastní krátkou zbraň, kulovnici a dvě brokovnice, rád bych rozšířil aktuální stav o malorážku.
Pár dní pročítám fóra a vybírám. Už jsem z toho hodně zmatený, proto bych potřebovat usměrnit od někoho zkušeného.
Chtěl bych novou malorážku české výroby.
V současné chvíli se nejvíce přikláním právě k CZUB 512.
Zároveň vlastním i lovecký lístek, takže malorážka může v budoucnu posloužit i k odstřelu škodné a také s ní chci začít chodit na střelnici, troufám si říct, že ke sportovní střelbě určená nebude.
Zásadní otázka zní jakou optiku nasadit, opět přečteno několik vláken a pokud bych chtěl "kvalitní" optiku, tak začínám na 10k a co jsem četl mají vlastníci až do cca 30 - 40k.
Do budoucna uvažuji o nákupu kulovnice, kterou bych těl osadit ATN X-SIGHT 4K PRO 5-20X, je reálné dočasně osadit malorážku tímto digitálním puškohledem nebo je to úplný nesmysl?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#13 » pát 21. pro 2018, 22:34

S optikou těžko radit. Zvažte na jakou vzdálenost chceš střílet a jak velký bod chceš na tu dálku vidět, abys zamířil. Na semi dávat 6-24x56 (mám na 455) je asi hloupost, ale mě osobně by to nevadilo. Na 100m střílím běžně. 150m už z x16 dávám blbě.

K tvé volbě, a proč by ne. Je to o tvé volbě a o tom, kolik jsi ochoten do toho investovat.
Zbraň je to dle mého, velmi dobrá.

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#14 » sob 22. pro 2018, 02:43

Mate, chtěl bych se zeptat, kde jsi sehnal tu lehčí pružinu spouště pro CZ 455 ?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#15 » sob 22. pro 2018, 12:27

Lala - byl jsem za kamarádem co má krám s větrovkama. Jedná se mu tam válela na pultu. Aleš mi jí dal. Je to taková trošku silnější pružinka z propisky. (Ostatně i ta lze použít, jen se musí matici trochu přitvrdit. Já ji mám na min, a je to pro mě akorát.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti