Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#61 » úte 9. dub 2019, 14:33

Mam to uplne stejne jako Mat a muzu potvrdit, ze opacne ovladaci prvky bych nechtel. Zkousel jsem je pri nakupu V-ARky, protoze je nabizena v levorukem provedeni a ani nahodou. A u opakovacky tim spis! Navic je zahodno brat v potaz evetualni re-sale value zbrane, ktera je v levorukem provedeni nizsi



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#62 » pát 10. kvě 2019, 18:01

Tak mám zatím nejpovedenější soustřel. Je to 10 ran na 50 metrů, stříleno v sedě, puška s nožkama opřená o rameno a loket opřený o stůl. Terč je volně visící, takže tři nepovedené rány jsem už nedokázal zadržet při závanu větříku. Musím vymyslet jak upevnit terč, aby se při sebemenším vánku nepohnul. :-) Ta puška za to opravdu nemůže.
terc.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#63 » pát 18. říj 2019, 13:57

nějaké další zkušenosti ?? díky



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#64 » stř 5. úno 2020, 19:24

Ahoj, dovolím si to tu oživit s dotazem. Ty 457 se dají pořídit i s komorou, kterou nazývají MATCH, která by měla mít lepší tolerance a flinta snad teoreticky lepší přesnost. Mají tam však poznámku, že "Její využití je podmíněno používáním MATCH kategorie střeliva". Chápe se to tak, že do toho můžu ládovat cokoliv, ale jen s MATCH střelivem bych mohl dostahovat té deklarované lepší přesnosti? Nebo musím nabíjet jen a pouze MATCH střelivo?



josse
Příspěvky: 3

Příspěvek#65 » ned 16. úno 2020, 17:32

Na 455 a normálních 457 je komora 22lr udělaná tak aby do ní šlo nacpat vše co se pod názvem 22lr ve světě (a hlavne usa) prodává. Krom vyslovenych prastarén tam dáš vše dostupné na trhu v čr.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#66 » úte 3. bře 2020, 20:00

Match munice je rozmerove uplne stejna jako bezna (plati pro Lapua a Eley) ostatni nevim
Pokud nepujde cestou te nejlepvnejsi munice, melo by to byt ok


Sent from my iPhone using Tapatalk



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#67 » pát 8. kvě 2020, 19:16

Co říkáte na novou malorajdu LRP?

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#68 » sob 9. kvě 2020, 15:57

Podle obrázků a popisků líbí a moc. Přímo pro mě. Dal bych přednost hlavni 26'' a ráži 308 win ;).
Sám mám 455 thumbhole grey, takže je zjevné, že jsem ujetý na šedivou či FDE. Nemít tu 455 tak už jí sháním, ale nejsa sběratel, tak si jí chci co nejdříve půjčit hned jak to někde půjde. Jen mě trochu zarazil ten polymerový zásobník. Mám plastové zásobníky na 25 ran a ne vždy jde náboj spolehlivě do komory, čímž narazí a střela se zdeformuje. Ocelový zásobník na 5 ran, co dávají k thumbhole grey, chodí perfektně. Je ale klidně možné, že i ten polymerový bude perfektní, třeba bude mít ocelový podavač i vyústění a bude chodit třeba stejně pěkně jako ten ocelový.

Krásná.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#69 » sob 9. kvě 2020, 18:40

Zásobník mám kovový na 5 i 10 ran. Oba bez problémů. U téhle by mi nevadilo, že s ní občas o něco zavadím. U dřevěné pažby co mám si na to dávám pozor. Nevím jestli má ta úprava komory takový význam na přesnosti střelby. Ta lepší přesnost bude spíše v nábojích které doporučují. Ale jsem stále ještě laik, tak nemůžu nic tvrdit.



Hitachi
Příspěvky: 19

Příspěvek#70 » úte 9. čer 2020, 09:58

Dovolím si přidat svoji teď už roční zkušenost se 457 Jaguar - pořizoval jsem v podnikové prodejně, chtěl jsem delší hlaveň a mířidla, jelikož si také rád občas bouchnu bez optiky. Jinak optiku jsem řešil Nikon Prostaff 3-9x50. Nastříleno mám asi 1200 ran, puška je naprosto bezproblémový žrout nábojů. Střílím hlavně Blazer, SB HV, občas Lapua SK match a dost mě baví i staré dobré REXy z 80 tých let...
Musím říct, že spoušť je velmi příjemná, ladil jsem jen jednou a chodí báječně. Antikorozní úprava je asi ok, za ten rok se samozřejmě nic neobjevilo, žádný jiný problém jsem nezaznamenal.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#71 » úte 9. čer 2020, 11:32

tak to gratuluju. Mohu se zeptat ohledně střeliva proč ty HV ?



Hitachi
Příspěvky: 19

Příspěvek#72 » čtv 11. čer 2020, 08:39

No ze začátku jsem trochu zkoušel, a v Jihlavě jsem kápl na dobrou cenu za HV, tak jsem si jich vzal poněkud víc. Puška s ními nemá problém a přesnost je výborná, tak je mám za takový standardní "žrádlo". Myslím, že ten Jaguar se opravdu povedl, včera opět na střelnici, sice asi jen 100 ran, ale vše ok.
Naposledy upravil(a) Hitachi dne čtv 11. čer 2020, 08:46, celkem upraveno 1 x.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#73 » čtv 11. čer 2020, 08:43

Aha, rozumím, já myslel, že k tomu byl nějaký zvláštní důvod, když ostatní nejsou vysokorychlostní.



Hitachi
Příspěvky: 19

Příspěvek#74 » čtv 11. čer 2020, 08:47

Tak asi to znáš, zezačátku zkoušíš, něco máš na trénink něco na lišku či holuba :)
Ale u těch HV byla fakt slušná cena, tak mi nebylo líto koruny.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#75 » čtv 11. čer 2020, 08:51

Chápu, já skončil s HV u krátké a v dlouhé s normální rychlostí, ale je to stará 452, střílíme s dětmi jen tak pro legraci a vystačím s SB Standard. Nové 457 mě lákají, že bych si jí pořídil pro sebe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů