Remington 597

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#1 » pát 13. kvě 2011, 22:17

Tak je doma nový přírůstek. Místo Marlin 70 Papoose, jsem koupil tuhle samonabíjecí malorážku Remington 597. Zkoušel jsem ji na střelnici u prodávajícího jen ve stoje na spolehlivost, žádná závada. Koupil jsem ji i s optikou Gamo 4x32, ale dal jsem ji dolů. Mám doma 3-9x40, ale chci zachovat i možnost klasických mířidel, tak bych rád bych získal nějakou informaci o montáži k téhle malorážce, která umožňuje byumožnila i pohled na klasická mířidla skrz "průhledy" v montáži pod optikou. Taky bych rád někde doladil spoušt, je pěkně "po americku" tvrdá. Samozřejmě se rád podělím o všechny užitečné rady a informace, například jak vychytat čištění a překonat tu složitou rozborku. Zatím to vidím na vystříkání olejem, hada, kartáček na zuby a občas ji rozebrat komplet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#2 » sob 11. čer 2011, 21:27

Tak jak jsi spokojenej?
Já si ji chci pořídit příští týden. :mrgreen:

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#3 » pát 24. čer 2011, 15:46

Zatím spokojen jsem, ale vždy je co zlepšovat :) Spolehlivost je zatím stoprocentní, přesnost uspokojivá v rámci možností tvrdosti spouště spouště. Mám objednanou "target trigger" za 40 dolarů a taky picatiny rail přímo na model 597. Zatím mám osazeno 3-9x40 noname z airsoftové zbraně a nastřeleno na devítinásobné zvětšení, ale bohužel, když uberu, tak se záměrný bod posune doleva nahoru. Každopádně je to krásná a spolehlivá hračka za velmi slušné peníze. Já ji pořídil včetně 30 ranného zásobníku za 3800,- ale dokoupil jsem si ještě zásobníček na 10 nábojů, který k tomu nebyl. Jen ta rozborka je opravdu za trest a zpátky jsem to složil s vypětím sil, možná to ale chce jen cvik. Na youtube to má ten chlapík pohromadě za cca 10 minut. 8-)

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#4 » pát 24. čer 2011, 15:47

Tak co, koupil jsi?

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#5 » úte 23. srp 2011, 20:43

Jo už je doma :mrgreen:

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#6 » ned 28. srp 2011, 13:49

A jaké jsou dojmy? Já stále čekám na terčové kladívko
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=410565
jinak je velmi příjemné střílení s náboji Wincester hyperspeed, docela to s puškou hýbe :)
Střílím přes mířidla, optiku, kterou jsem koupil s puškou jsem sundal a zatím nejsem rozhodnutý, jestli nějakou budu kupovat nebo to nechám jen tak. Máš na ni nějakou optiku?

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#7 » čtv 3. lis 2011, 09:55

Odkaz na článek o malorážce Remington 597

http://www.polovacka.com/polovnicke-rub ... ls-hb.html

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#8 » čtv 3. lis 2011, 10:29

Mám na ní tu originální optiku s kterou jsem ji koupil :mrgreen:

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#9 » čtv 10. lis 2011, 17:08

Sehnal jsem kladívko (target hammer) u Proarms. Tvrdost spouště šla o 50% dolů.

Dále picatinny lištu na rychlo montáž doplňků. Teď vybírám vhodný kolimátor.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#10 » pon 27. srp 2012, 21:27

Tak si opět přidám sám sobě si příspěvek, protože jsem patrně jeden z mála, kdo si tuhle malorážku pořídil ;) a to vychytávku na komplikované rozebírání Remingtona při čištění. Tady to předvádí nějaký chlápek na youtube a vypadá to, že je po problému :P
http://www.youtube.com/watch?v=DiYXvW0tvTQ



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#11 » pát 12. dub 2013, 15:31

Zdar chlapi.Také mám tuto zbraň,jsem s ní velice spokojený!!!Mám i dobrou optiku,přesnost je neuvěřitelná.Po dlouhém zkoušení jsem zjistil,že nejlépe běhá (+ přesnost) a náboji American Eagel!
Jen ta spoušť je opravdu nepříjemná.Znáte někdo možnost kde ji sehnat,myslím jinde než na -Alfatactikalu-,1500kč za ní určitě nejsem ochotný dát :(

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#12 » ned 9. čer 2013, 23:25

Tak ať dobře slouží :) Zajímalo by mne jakou používáš optiku a do jakého rozptylu se vejdeš. Díky.



zdenekf
Příspěvky: 1

Příspěvek#13 » ned 8. zář 2013, 11:22

Ahoj, chlapi chtěl jsem se zeptat jak vám funguje originál 10-ti raný zásobník. Protože já sním mám problém od začátku. Nacpat do něj všech deset je téměř nemožné. Maximálně jich tam nacpu osm, ale pak se mi po prvním vystřelu flinta šprajcne (špatně vyhodí hylznu a závěr ji přimáčkne. Tím se samozřejmě nepřebije.) Tak že nabíjím po šesti a to pak problém není. Teda většinou. Jinak zbraň dobrá přesná (v rámci možností) a na sranda střelbu ideální. Jen ten zásobník.

Jinak co jsem vypozoroval, tak asi bude problém v tom plastovém podavači (v tom zásobníku). Časem se trochu vyšoupe a dře o strany, protože pružina jej tlačí mírně na šikmo.

Nevíte někdo jestli se nadá někde koupit nějaký celokovový nebo celohliníkový? Hledal jsem na netu a nic.

Dík za odpovědi

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#14 » sob 19. říj 2013, 16:24

Mě funguje dobře, kupoval jsem jej v Praze v Kentauru. Problém byl, když jsem jej nechal nabitý delší čas, tak se znatelně unavila pružina, takže na delší nabití asi není stavěny. Když jsem jej vyprázdnil a opět nabil, tak zase fungoval bez problémů.



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#15 » pát 25. říj 2013, 19:33

Myslím že jsem zásobníky viděl na Alfatacticalu.Popravdě,řešil jsem klasický problém Remingtonu,a to těžkou spoušť.Objednal jsem ji právě v Alfatac. ,ale poslali balík bez ní,a po dotazu slíbily že dodají zvlášť.Je to skoro půl roku,a ani zmínka :-D Objednal jsem si bicí kladívko a náhr.zásobníky přímo v Americe,přišlo mi to za 3 týdny a absolut.spokojenost!!!!!!!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů