Brokové náboje do malorážky

Dlouhé zbraně .22LR


Lachy
Příspěvky: 6

Příspěvek#16 » pon 22. úno 2010, 21:24

Je to určený stejně jako brokový flobertky na "westernový" rozstřelování balónků atp. prostě blbnutí na efekt...



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#17 » pon 22. úno 2010, 22:39

Jak už jsem psal v jiném vlákně, zkoušel jsem z malorážky (výtečné na vosičky), lepší jsou ty bez košíčku Winchester shotshell .

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#18 » pon 3. říj 2011, 20:53




pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#19 » sob 25. úno 2012, 07:52

brokové náboje do 22ky jsou běžně k dostání v rakousku, vypadají jako normální nastřelovačky s hvězdicovým uzavřením , prodávají se pod názvem "schrot patrone" nemohu ukázat protože mi došly a budu muset na výlet

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#20 » sob 25. úno 2012, 10:23

Dvě zkušenosti:
1) K účinnosti na hlodavce (BTW na krabičce CCI je uvedeno "Pest control") - můj děda takto kdysi likvidoval potkany. Nezažil jsem, že by potkan nezůstal na místě. A byly to 6mm papírové brokové flobertky.
2) V opakovacích nebo samonabíjecích zbraních mohou dělat docela problém brokové náboje s plastovým kontejnerem. Zažil jsem situaci, kdy najisté střelnici řešili problém, že u pákové opakovačky nejde zasunout náboj do komory. Když jsem prohlédl hlaveň pomocí "zrcátka", viděl jsem v hlavni "modré světlo". Půjčili jsme si nabiják a předmět vyrazili ven. Byl to prostřelený brokový kontejner, který zůstal v hlavni. Štěstí bylo, že hned v komoře, takže další nešla nabít. Kdyby zůstal o kus dál, kdoví, co by se dělo. Šlo tehdy o ráži .35/.357

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#21 » sob 25. úno 2012, 10:48

Já používám tyto.
Kupuji je běžně v Praze u Brymový :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů