Walther G22

Dlouhé zbraně .22LR


1981969
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » čtv 19. led 2012, 23:14

Tak co,máte někdo tohohle mazlíka,podělte se s náma o zážitky.
Mám jí asi půl roku,nebudu psát svoje zkušenosti,jsem jen zvědavej ;)



vasil
Příspěvky: 2

Příspěvek#2 » čtv 31. říj 2013, 22:02

Tak to vypada ze ji tu nikdo nema. Ja bych si ji chtel poridit, ale nesehnal jsem zadnou recenzi o presnosti, spolehlivosti a kvalite zpracovani. Jak to teda vlastne je?



Lonestar
Příspěvky: 194

Příspěvek#3 » pon 18. zář 2023, 18:41

"Bylo slyšet, jak tam dycha, ale deset roku ticha - to je tak, když se vam kamarad zahledi do Walthera G22"

Dovolím si přerušit desetileté mlčení v tomto tématu a podělit se o své čerstvé zkušenosti s Waltherem G22...
Ta zbraň mě zaujala na první pohled, co jsem zjistil, že něco takového existuje.
1. je to Walther (a ty já rád)
2. je to bullpup (a ty já taky rád)
3. "Je tak vošklivej, až je krásnej", jak by řekl Švejk 8-)
Recenzí na internetu je opravdu poskrovnu - našel jsem jen nějaká videa na Youtube (kde ho víceméně chválili - nebo aspoň moc nehaněli). Na(ne)štěstí jsem brzy zjistil, že už se G22 dávno neprodává, takže ho asi jen tak neseženu - tak jsem jej pustil z hlavy a na své dlouhomalorážkové anabázi jsem se vydal jenou cestou (Ruger - nejdříve RPR, v plánu je 10/22).
A tu se najednou začátkem srpna objevil na Huntingbazaru inzerát na prodej za zajímavou cenu, i s kolimátorem Fomei 1x22x33. Nabídl jsem tedy své drahé polovici výlet do středních Čech, ze kterého jsem se vracel s kvérem v kufru a radou pana prodávajícího "Čistit, čistit, čistit - a je vybíravá na střelivo!"
Dnes mám z G22 vystříleno bezmála 400 ran (s jedním čištěním) a první dojmy jsou následující:

+ je nepřehlédnutelný (asi jako FIAT Multipla :lol:) a každý, kdo ho zahlédne, si ho se zájmem prohlíží
+ SB HáVéčka i Clubky žere celkem ochotně, problémy (viz níže) má s Aguilama HV
+ na 25m jsem se hned napoprvé vešel do osmičky malorážkového terče - což je, upřímně řečeno, více, než jsem od téhle zbraně očekával
+ dá se poměrně jednoduše přehodit na leváka (vyzkoušeno při rozborce, v praxi teprve budu zkoušet - drahá polovice je levačka)

o je to Umarex = plast + hliník
o rozborka na čištění byla napoprvé trochu adrenalinová (jel jsem podle videa na Youtube, v návodu je jen rozstřel dílů)

- mínus jsem zatím zjistil jenom jeden - zato bohužel dost závažný...Občas se stane, že i když přebije a natáhne závěr, spoušť nezafunguje (jde celý chod naprázdno a "necvakne"). Takže pak musím vyndat zásobník, stáhnout závěr dozadu na záchyt a vydolovat z hlavně nabitý náboj. Častěji se tato závada vyskytovala právě s Aguila HV. Stává se to ale i při zmáčknutí nasucho (bez náboje) - po pár zaremplování závěrem (nasucho) se to většinou umoudří a cvakne. Taky jsem zjistil, že vyšší pravděpodobnost této závady je, když tahám spoušť pomalu - když za ni "zarvu", vystřelí bez problémů (jenže pak strhnu).
- určitě to není kvér na přesnou střelbu, maximálně na sranda plinking

Závěr: "Mám co jsem chtěl a dobře mi tak!"
(NE)udělejte stejnou chybu... :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů