Malorážkový adaptér pro klony Sa vz. 58

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#1 » čtv 23. úno 2012, 13:06

odděleno CZ 858 :arrow:

takže konečně někdo našel díru na trhu a odvahu ji zaplnit.
na světě je malorážkový adaptér pro .58 a klony :clap:
http://www.puskar.cz/prestashop/product ... product=10
cena je trochu vyšší než celá .58, kapacita zásobníku malá (9), ale určitě to stojí za zvážení.

VIDEO

Obrázek

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 23. úno 2012, 13:35

Bohužel na kraťase to nenacpu. Holt musím pořídit další kosu či dvě :lol:

Zásobník je z Norinco JW-15 - nedělají se delší?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » čtv 23. úno 2012, 13:42

Neměl by být problém to zkrátit, závit na konci hlavně snad máš? Zajímala by mě přesnost, po dotažení matky bude mít vložná hlaven snahu si sednout a nejspíš pokaždý trošku jinak. Ale celkově se mi ten nápad moc líbí. :idea:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#4 » čtv 23. úno 2012, 13:43

jelikož mají psanou dodací lhůtu 1 měsíc, možná to dělají na zakázku :?: tudíž by se to nechalo dát udělat i na kraťase? jedině se zeptat.
ale teď jsem si všiml ještě zajímavé dodatku, který by byl potěšující:
" Dalším význakem adaptéru je snadná konvertibilita na různé druhy dostupných malorážových zásobníků jednoduchou úpravou redukce zásobníkové šachty, stejně jako snadná konvertibilita pro střelivo předmětného kalibru různého výkonu, použitím různých vratných pružin. "
což by znamenalo, že by se daly použít i jiné, delší zásobníky :twisted:
už vidím, jak by se s tím blblo :lol:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 23. úno 2012, 15:14

Sidede, závit tam samozřejmě mám. Má ale drobnou nevýhodu - je na něm trochu lepidla a na tom lepidle je trocha kompíku :mrgreen: (Novohradský má kraťase bez jistícího kolíčku, takže lepit je třeba)



LAKIM
Příspěvky: 46

Příspěvek#6 » čtv 23. úno 2012, 16:59

Super vychytávka ! Už nad tím přemýšlím.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#7 » ned 26. úno 2012, 15:03

Info od výrobce které jsem vyzískal telefonátem asi před 2 měsíci: Na kraťase není problém udělat, jediná úprava je zkrácení hlavně.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#8 » ned 26. úno 2012, 20:34

No snad to mají lépe ošetřeno než vlastní stránky, neb jsou jaksi mimo sebe...



Vlada
Příspěvky: 32

Příspěvek#9 » ned 18. bře 2012, 04:16

Podle fotek a popisu v clanku co je v aktualni SR (3/12) jsem pochopil, ze ona dlouha trubka nahore je pouze soucast aretace, kterou ani neni nutno pouzit a "hlaven" je ten mrnavy bazmek vpravo nad spoustakem (tudiz pouziti v kratasovi by nemel byt zadny problem). Neco jako podobne vlozne konverze pro AR-15 (kde to ovsem dava ponekud vetsi smysl - vzhledem k razi strela vyuziva puvodni hlaven, byt ma pro .22 nevhodne stoupani). Nicmene pri takovemhle reseni by to v 7,62 verzi dle meho byla naprosto zbytecna blbina.
Pokud by se vkladala dlouha vlozna hlaven zepredu a zezadu do komory by se na ni navlekla vymezovaci/centrujici podlozka, davalo by mi to vetsi smysl.
Kazdopadne pokud se k tomu nekdo dostanete, dejte vedet, jak se veci vskutku maji, nebot o te dlouhe trubce referuji jako o "druhe casti hlavne", tak abych tu zbytecne nemystifikoval. Technicky si totiz takovou slozenou hlaven, co se navlekne na prislusne tvarovanou cast s komorou, predstavit dokazu.
Jo a take ve zminenem clanku uvadeji, ze to nechodi s HV, vyrobce je dokonce zakazuje, to jen tak mimochodem.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#10 » ned 18. bře 2012, 16:33

SR jsem nečetl, ale jinde uvádí uživatel informaci (snad přímo od výrobce), že právě ta dlouhá část je hlaveň s vývrtem, ta krátká je bez. ale zkrácení na objednávku není problém.



pistolnik
Příspěvky: 10

Příspěvek#11 » stř 21. bře 2012, 10:32

Ahoj. Tak abych to vyjasnil s vložnou hlavní. Cílem bylo vyrobit adaptér, bez úprav na zbrani a instalace bez potřeby použití nářadí. Díky původnímu vytahovači, nelze směrem od komory vsunout delší vložnou hlaveń než 12 cm. Proto jsem šel cestou krátké hlavně, která má nábojovou komoru a přechodový kužel a přední dlouhou hlavní s drážkovaným vývrtem. Funguje to jako komora a hlaveń u revolveru. Jen oba díly, díky aretační matici, na sebe plně dosedají. Co se týče použití nábojů HV, adaptér s nimi samozřejmně funguje. Důvodem zákazu této munice byla moje obava, vzhledem k síle stěny drážkované hlavně, z poškození hlavně adaptéru. Adaptét vč. 001 už nastřílel bez poškození přes 5000 ran, naboji různých výkonů i výrobců. Je to jen moje obava. ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » stř 21. bře 2012, 11:03

Tuhle obavu by měla rozptýlit a nebo potvrdit zkušebna při tomentaci, Ne?



pistolnik
Příspěvky: 10

Příspěvek#13 » stř 21. bře 2012, 12:46

Tormentace je OK.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#14 » úte 19. úno 2013, 17:24

má už někdo reálné zkušenosti??



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#15 » úte 19. úno 2013, 18:52

Na srazu se z toho střílelo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: monk, Úderník a 6 hostů