Rada jakou malorážku

Dlouhé zbraně .22LR


Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#181 » sob 26. srp 2017, 15:19

To Letec: svatá pravda, řeším blbosti :-)
Sestava Anschutz: puška 46 tis, bipod 10 tis, Optika 33 tis, montáž 2 tis, celkem cca 100 tis.
Sestava CZ 455 Evolution, puška cca 11 tis, nový spoušťák + doladění puškařem 6 tis, Hariss bipod 3 tis, optika 18 tis, montáž 1,5 tis, celkem cca 40 tis.
Ale třeba ta optika by se dala pořídit levněji, já tam mám přebytky z velkoráží. Pořád je to ale jen poloviční cena jako za velkoráže, nejlevnější velkou odstřelovačku mám komplet sestavu za 90tis a nejdražší komplet sestavu za 240 tis. a s malorajdou se vyblbnu úplně stejně. Navíc malorážka je nesmrtelná u velkoráže člověk musí měnit hlaveň podle ráže za 2,5 - 10 tis ran.
Na druhou stranu když se jednomu podaří dát na závodech na 300 m takovehle terč tak to potěší:
2017.06.03.300m.sig.b.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#182 » sob 26. srp 2017, 15:54

Diky! Aha, cili ta lepsi sestava je 2,5x drazsi :-) tim jsem se jenom utvrdil v tom, ze pro me potreby rekreacniho strelce je sestava s CZ455 Evolution a nejakym lehce nadprumernym sklem dostacujici, a to nejen nakladove, tak vysledkove :-)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#183 » sob 26. srp 2017, 17:20

Ta moje je dvaapulkrát dražší, ale nebyl by problém poskládat sestavu do 40 tis., která by střílela stejně jako ta moje dražší. Dle mě by to bylo: secondhandová Anschutz nebo Suhl - cca 25 tis + optika cca 12 tis. bipod 2 tis montáž 2 tis., celkem cca 41 tis. Nechtělo se mi číhat na inzerci a optiku mám z přebytků Bipod si mohu přendávat z velkoráže, ale taky se mi nechtělo. Takže jsem uvalil balík za který bych to nikdy neprodal.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#184 » ned 27. srp 2017, 08:11

Jasne, kdyz na to mas love, tak je to jednodussi a hlavne jistejsi cesta, ze neslapnes vedle. Ja jsem treba premyslel pouze o secondhandovym skle. U zbrane ani nahodou, kor pokud se jedna o zbran dlouhou. Proste jim nerozumim natolik, abych si mohl bejt jistej, ze vyberu dobre a nebude v ni spatne neco, na co prijdu az casem. Ne kazdej se totiz ke zbranim a vecem obecne chova slusne a s uctou. Krom toho mam nejakej svuj limit, kterej je kolem cca 15k, do ktereho se CZ455 Evolution tak akorat vejde. Navic nezastiram, ze se mi velmi dobre drzi diky sve "pistolove rukojeti" a taky dost libi vizualne. Uz se sice tak dva mesice nemuzu rozhoupat, jaky sklo, ale nejak k tomu dospeju :-)



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#185 » ned 27. srp 2017, 11:44

No nic moc, mívám lepší. Stříleno v sedě s oporou. 455 GG (krátká hlaveň 425mm) optika 4-16x44 Sightmark. Střelivo CCI 1070F 40gr. Asi něco z toho bude zbytek RWS. Federali 1200f tady nemám... (doufám :-) )

Jen pro zajímavost dávám i dva terčíky staršího data, kdy jsem měl možnost si zkusit (v legálním držení pro sběratelské účeli - ano, neodolali jsme) vzduchotechniku, 50m a 75m CCI 1070f
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#186 » ned 27. srp 2017, 11:55

Tak a co ted?



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#187 » ned 27. srp 2017, 12:29

Tak a co teď? Já si myslím, že se jenom potvrdilo to co se tady snažím prezentovat, podle Matova terče je celkem zřejmé, že Mat střílí perfektně, puška taky , akorát si ta puška občas střelí kam chce, za to nemůže Mat ani střelivo. I kdyby se postavil na hlavu tak to bude vypadat pořád stejně.Pokud jsou to zálepky 19 mm (což předpokládám) tak je to hodně podobné mému terči s CZ. Třikrát perfektní, 4-tá nebo 5-tá jdou někam do pr...le. A tak je to furt dokola. Co se týče terčíků staršího data tak takhle nastřílet s touhle puškou jde, ale chtěl bych vidět těch dalších 9 terčů než se podařil tenhle. Ta puška to umí, ale jenom někdy.
To Antonspelec: já to vidím přesně opačně, železo klidně z druhé ruky, všechno jde opravit, optiku z druhé ruky bych si ale fakt rozmyslel. Tu nikdo kromě výrobce opravit neumí. Navíc to beru tak, že optika je dražší půlka sestavy. Kdybych kupoval optiku z druhé ruky tak jedině od někoho koho znám a u koho vím, že se jedná o přebytek ne o špatný nákup.
Nepřesně střílející puška se dá vždycky prodat někomu kdo má menší požadavky na přesnost, ale nevím komu prodat špatnou optiku.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#188 » ned 27. srp 2017, 12:47

spíš mám pocit, že levné, nebo levnější náboje jsou nevyvážené (prach, střela?) 4,5,8 jde perfektně a 1 - 2 z 10 viditelně vidíš, že puškohled se nijak při výstřelu nehne a ta svině to prásne o 2 cm vedle. U těch 1070f je viditelná balistická křivka, prostě jí vidíš jak se mihne.... Puška je v tom z části nevině, z části jsou její limity daný, je to prostě levnej kvér. A levné střelivo to nijak zvlášť nezachrání. Drahý např. RWS za 5 kč kus a víc lítaj výrazně vyváženěji. (stabilnější výsledky) Taky se docela projevuje šarže nábojů. Jedna krabice 1000ks letí super, druhá várka za půl roku je celkově horší.... Ale jsem spokojen, i když, z mích dřívějších let (sportovní malorážka 50m za učiliště) znám lepší terče



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#189 » ned 27. srp 2017, 13:05

Nesouhlasím, že je to o střelivu, protože Anča se stejným střelivem to nedělá. Zkoušel jsem dokonce do CZ převažovat náboje a třídit je, bylo to naprd. To RWS zas tak drahý není, myslím že pod tři koruny. Kdyby si dal někdo práci a našel nějakou starou dobrou hlaveň ze staré ZKM tak by to byla super puška, ale já už na to nemám nervy, proto ta Anča. Ta současná CZ prostě pošle občas výstřel jinam a nikdo mi to nevymluví. Nejhorší je, že to udělá jenom občas, člověk už si říká tak jsem na to konečně přišel a ... zas nic. U jinejch pušek to aspoň střílí konzistentně špatně. Tahle se tváří, že by mohla, ale pak ... To je to co mě frustrovalo.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#190 » ned 27. srp 2017, 13:15

Tak do takové míry do toho nevidím. RWS jsem nenašel (v Praze) pod 4 kč / kus. Takže beru CCI. RWSka jsou co ve výsledku lepší, ale jak říkáš, ano, občas to asi jde o chlup mimo.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#191 » ned 27. srp 2017, 15:57

Asi narusim sofistikovanou debatu ostrostrelcu, ale nechci zakladat nove tema - ma nekdo zkusenost s Ruger American Rimfire? Klidne do sz. Diky



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#192 » ned 27. srp 2017, 20:08

Když tady čtu tuhle zajímavou diskuzi tak jsem si byl dnes taky zastřílet.Terč jsem si vytiskl stejný jako má Jirik.fx (průměr puntíku je 12,7mm),stříleno na 50m
Zbraň:CZ 455 THUMBHOLE GREY bez úprav
Optika:Weaver V16 (4-16 X 42)
střelivo:Geco rifle
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) hunter240 dne ned 27. srp 2017, 20:25, celkem upraveno 1 x.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#193 » ned 27. srp 2017, 20:15

Chystám se koupit náboje LAPUA SK .22LR Standard Plus.Tak až je budu mít,tak zase pošlu foto jak se změnily nástřely



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#194 » ned 27. srp 2017, 20:22

Ještě dodám že nemám moc vybavení,tak jsem to střílel v sedě a puška byla podložená srolovanou mikinou.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#195 » ned 27. srp 2017, 20:37

To hunter: střílíš perfektně, máš to o třídu lepší než já, ale sám vidíš, že ta puška má prostě limity, 4 rány perfekt pátá kamsi do ....
To není střelcem ani střelivem. Kdyby střílela pořád špatně, ale ty úlety jsou na pos...ní. Tu špatnou většinou vidíš už když letí. Klidně kup Lapua SK (mám je v trezoru) ale nic se nezmění.
Nedovedu si představit čím to je, že čtyři perfektní a pátá do pr.... a už to asi ani nechci zkoumat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů