Rada jakou malorážku

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#151 » pon 21. srp 2017, 00:09

Proč bys trollil, prostě máš nějakou zkušenost a názor. Že to není soutěžní speciál vím. Já si na soutěže ambice nedělám a s ohledem na toto jsem i vybíral. Plus jsem chtěl podpořit českou výrobu. Je to moje první zbraň, jak jsem psal jsem začátečník a až budu něco umět, pak můžu přemýšlet o něčem lepším. Pro mě je radost když rozmlátím na 50 metrů cca tu 20ku, ty tam chceš desetník. Proč ne, třeba tam časem také dojdu. Zatím mi kříž po terči vlivem třasu tancuje tak, že věřím že nepřesnost je víc moje vina, než flinty.

Asi je to o tom, co je pro koho křáp. Ty máš nároky evidentně vyšší. Na stranu druhou, mrzelo by mne, pokud by se to už nezlepšovalo. Já to teď nepoznám, to ukáže čas. ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#152 » pon 21. srp 2017, 08:00

Jirik.fx píše:.....
Není problém mít všech 50 zásahů v kontaktu s puntíky, ale chce to Anču a ne tenhle krám.
.....


Zcela laický dotaz: Kdo je Anča ?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#153 » pon 21. srp 2017, 08:15

Anschütz



kolemjdoucí
Příspěvky: 821

Příspěvek#154 » pon 21. srp 2017, 09:30

Jirik.fx> já bych možná volil trochu méně konfrontační rétoriku a "plácání kravin" nechal bokem. myslím, že zmíněná 455 je pro člověka, který začíná střílet, poměrně dobrá volba. Samozřejmě můžeme přijít s radikálním "všechno, co není anschutz je hnůj", ale člověk, který začíná, nedokáže správně vybrat ojetou zbraň (nemluvě o tom, že se jich po bazarech zrovna hromady neválí) a do nové se mu možná nebude chtít investovat 25k+ za holou pušku.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#155 » pon 21. srp 2017, 18:14

Asi jsem se nechal trochu unést, ale já se s tou mrchou tak natrápil .... a pořád jsem nevěřil, že je to železem. Myslel jsem, že ruce, potom střelivo, potom vadnej kus, špatně uložená hlaveň, blbá spoušť a to všechno proto, že s malorážkou s optikou taky začínám. A taky jsem to psal proto, že z příspěvků od Hauser to vypadalo, že s touhle CZ se dá běžně střílet 2 cm opsané na 50 m, ono to podle nich tak vypadalo. Prostě nedá, pokud se pletu tak se omlouvám, ale fakt to nejde. Možná někomu ušetřím prošlapávání slepých uliček. Jinak vzhledově tuhle CZ považuji za jednu z nejhezčích pušek co jsem kdy viděl !!! Proto mě ani nemrzí, že mi zůstane v trezoru, anča je proti ní hnus fialovej.



kolemjdoucí
Příspěvky: 821

Příspěvek#156 » pon 21. srp 2017, 18:54

A jakou a. jsi nakonec pořídil? Opakovačku nebo jednoranku?



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#157 » pon 21. srp 2017, 19:50

Ja vam nevim, ptal jsem se na CZ455 Evolution u pana Novotneho v Praze a bylo mi receno, ze v zakladu jsou vysledky s ni, jako kdyz bych strilel nohou, ale kdyz se pry poladi, tak se da dosahnout vysledku velmi slusnych...s odpovidajicim sklem samozrejme.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#158 » pon 21. srp 2017, 21:06

Použitou jednoranku z německa, i tak mě přišla na 46 tis., ale v podstatě nestřílená. Nikdy jsem si nemyslel, že se smířím s jednorankou, nakonec mi to vůbec nevadí. Chápu, že se to nedá cenově srovnávat s CZ za 11 tis. Když jsem z ní vystřílel prvních padesát ran tak jsem pochopil, že jsem do té doby ztrácel čas nesmyslama. Vše co je teď špatně je mojí vinou - konečně. Jinak se pokouším střílet z větších ráží a tam jsem si zvykl, že vše dělám špatně já nebo jsem špatně nalaboroval střelivo takže je vždy prostor s tím něco udělat. Což neplatilo u .22 CZ. Tam jsem to nemohl nijak ovlivnit z čehož pramenila má frustrace. Ještě jsem chtěl podotknout, že když jsem tady na foru řešil své problémy s CZ, tak mi pár dobráků rovnou napsalo do SZ ať vyměním železo pokud nechci střílet jen tak pro zábavu. "Dobráků" dnes už neříkám pejorativně, tehdy jsem to myslel opravdu hodně ironicky., Jo a není to tak dávno.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#159 » pon 21. srp 2017, 21:10

To Antonspelec: fakt si myslím, že jsem se snažil ladit co se dalo. Možná kdyby se vyměnila hlaveň závěr a spoušť. Pažba ne ta je špičková. Kéž by takovou dělali třeba na Anču.

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#160 » úte 22. srp 2017, 10:32

Tak možná jsem měl štěstí na kus? Nebo se tím jak to neumím klepu opačně než flinta, čímž se to srovná na střed. :) Možná bych se divil, kdybychom ji někde upli do svěráku a poslali z ní pár ran. Eliminovalo by to střelcotřas. Já takovou možnost nemám. Vím že jsi s tou svou měl trápení a trochu mne to při koupi strašilo. DoDo nebo i horších příběhů na CZUB jsem četl hodně, ale posoudit to neumím.

Se S&B jsem to na klasickém malorážkovém terči měl od 7+, s lapuákama jsem to sem postoval. Prostě poté co jsem ze S&B standard přešel na Lapua SK Rifle Match, tak cca tu 20ku to vychází. Jo, ulítávají mi, ne že ne. Ale většinou v tu chvíli vím že to byla moje chyba. Taky se mi občas stane, že ocvakám třeba 8čku všema 5ti (asi sem se v tu chvíli blbě koukal přes sklo), ale seskupení pořád stejné (ta cca 20ka).

Nedělám si iluze, že kdybych si měl možnost picnout z něčeho za 40.000,- tak bych při návratu k té své byl smutnej, ale to je prostě rozdíl těch peněz.

A když už jsi nakousl toho Novotného, tam se chci stavit kvůli spoušti. Je opravdu tvrdá. Dá se mačkat tak aby nestrhávala (jako šermíř jsem trochu zvyklý na nějaký ten "tlak na prsty"), ale po delší době mne pak bolí zápěstí jak dělám protitlak abych nestrhl. No a když tam budu, tak je jasné že si poslechnu co k ní jako celku řekne.

Prostě to jak chodí je pro mne dobré ažaž. Jasně, dal jsem z ní zatím jen 550 ran, což chápu že je nic. Mám ji na relax. Střílím tak, že si dám cca 20 na zahřátí jen tak (ještě nevím jak velký vliv má ohřátá hlaveň a kolik by chtěla, ale já se tak usadím do pohody ... 8-) ), pak 4 terče, do každého 5 a před výměnou za další 4 je ještě každý tak 10-15ti pocuchám. Nebo na nich likviduju popisky. Protože je to sranda. A na to tu flintu mám a myslím že na to je adekvátní (jasně že doufám že se při té srandě i něco naučím :) ).

Pardon za elaborát ;)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#161 » úte 22. srp 2017, 11:37

Poměr výkon cena absolutně nezpochybňuji, poměr vzhled cena nemá konkurenci. Ale z varmintové malorajdy na 50 m jsem si představoval 5-ti korunu, raději korunu ne dvacku. Podle terčů cos fotil si myslím, že to není rukama ani očima. Puška mi střílí přesně jako tobě a rukama to není, protože když vezmu velkou tak tam najednou ty ulítlé v podstatě nejsou. Když je to rukama tak to člověk většinou ví už v okamžiku odpálení. K té ceně u Anči: je mi jasné, že ne každý dá za železo 40+, ale já jsem schopen vystřílet 1000 ran za měsíc a když to nechodí tak mi to přijde, že každý měsíc hodím do kanálu 3 000 Kč. To mi právě připadlo že je lepší rok zbytečně nestřílet a pak koupit lepší železo. Samozřejmě jsem to tak neudělal :-).
Taky se omlouvám, že pořád melu to svoje, ale jsem prostě rozhozenej z toho rozdílu mezi těmi dvěma puškami. Kdybych měl dnes kupovat malorážku a nechtěl nebo nemohl dát takovej ranec tak bych sháněl secondhandovou, ať už jakoukoli, s podmínkou, že ji budu moci nejdřív vyzkoušet. A pokud bych sehnal tu pravou tak bych začal měnit spoušť případně řešit pažbu.
Já si dávám jako terč A4 s dvaceti 1/2 palcovými kolečky, do každého 5 ran a snažím se být každou ranou alespoň na dotek (pokud možno je vymazat, ideálně mět v každém jednu větší díru :-) ). Na konci spočítám ty rány co se nedotýkali kolečka a mám výsledek.Pod pět mimo je dobrý, nad pět špatný. To s CZ fakt nešlo.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#162 » stř 23. srp 2017, 20:21

Pokud jsem to dobře pochopil z vlákna o 455 , tak problém je ve spoji hlavně a těla závěru. 455 umožňuje vcelku bezproblémovou výměnu hlavní (nevim jak moc to využije obyčejnej smrtelník), ale je to potencionální zdroj problémů. Pokud se v tom místě sejdou tolerance tak je o starosti postaráno. Každopádně by to chtělo u každé pušky alespoň zkontrolovat červíky co hlaveň fixují.
Jinak ten soustřel není nejhorší a že se nemůže rovnat s kvalitní jednorankou to snad ani nikdo nečekal. Otázkou spíš je jestli se dá do 15 tisíc sehnat lepší opakovačka? Nemám potřebu nutně živit "českou" firmu ona se na státních zakázkách pěkně živí sama.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#163 » čtv 24. srp 2017, 09:47

Jak jsem psal už kdysi. 455GG (hlaveň 425mm) s optikou 4-16x44 se dá udržet s kvalitním střelivem zcela bez problému do záslepky. Na zkrácenou hlaveň myslím velmi slušné. Ano, ladil jsem si spoušť a ano, mám zalepenou hlaveň do těla (byť mě to neplechu nedělalo).
Takže bych tento model až tak nezatracoval



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#164 » čtv 24. srp 2017, 10:12

To Jezevec: je to jeden z problémů, který jsem vyřešil (já ne, puškař) přesným slícováním nové delší hlavně a jejím zalepením, ale puška i nadále poměrně pravidelně střílí jinam než by měla. Ne do 15-ti tisíc rozhodně žádná lepší a přesnější nová opakovačka neexistuje nebo jsem o ní alespoň ani neslyšel. Vzhledově je to pro mě vůbec nejhezčí .22 LR vůbec, ale to je subjektivní.
To Mat: Já tvrdím, že pravidelně a opakovaně toto nelze. Záleží ovšem jak velkou zálepku, na jakou vzdálenost (já mám na mysli 50 m) a jestli máš na mysli, že se to do té zálepky vejde nebo se jí to bude jen dotýkat- respektive jak velkou máš na mysli opsanou nebo vepsanou kružnici. Pokud by to byla 2 cm zálepka a měla by být vepsaná tak snad teoreticky ano (ale to jsou 2 MOA). Pokud to někdo s touhle flintou umí tak smekám a rád bych viděl terč s deseti zálepkami po 5-ti ranách do každé, tzn kontinuálně 50 ran, podle mě to nikdo nenastřílí ani s 2 cm zálepkou a zásahy na dotek.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#165 » čtv 24. srp 2017, 13:14

Na 50m průměr záslepky 20mm , vše uvnitř, dotýkající se vnitřní hrany záslepky, nepřesahující její obvod. CCI 1070f, nějaké RWS, Federal 1200f. Jiné nestřílim, ale s těmi značkami jiné výsledky než viz popis nemám. Jsem schopen to udržet i na 75m. Dál jsem zatím neměl možnost

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti