Rada jakou malorážku

Dlouhé zbraně .22LR


Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#31 » ned 21. čer 2015, 00:03

Mám taky takovou, dělaly se do roku tuším 62, takže je jí přes 50 let. Pokud ji někdo nezmrší, v pohodě mě přežije. S optikou Delta Titanium 4-16 a bipodem Caldwell (oboje nový) vyšla do 14 tisíc. Ale je holt ve dřevě...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#32 » úte 26. dub 2016, 17:23

Mám v plánu si pořizovat další malorážku, aktuální ZKM 456 chci doplnit o jednorannou pušku pro přesnější střelbu. V hledáčku mám 4 kandidáty: Suhl 150, SM-2, Walther a Anschütz 54 Match. Použití bude na přesnější statickou střelbu s optikou a MaO, je tento výběr kvalitativně podobný a vhodný na mé použití, nebo mi někdo doporučíte jeden konkrétní model, který nebude šlápnutím vedle? Jde mi o pušku samotnou, vím že přesnost ovlivňuje dalších X desítek věcí. Děkuji za rady.



lukasm
Příspěvky: 1

Příspěvek#33 » pát 9. zář 2016, 09:53

Ahoj, taky bych rád požádal o radu někoho zkušenějšího. Zdědil jsem pistoli, udělal ZP a nyní bych rád pořídil druhou, dlouhou zbraň na rekreační střelbu - opakovací malorážku. Mým požadavkem je, aby top byla ČZ (chci prostě českou). Jakou ČZ koupit a proč? Těžká/lehká hlaveň? Instalaci optiky, nožiček a zastřelení bych řešil u obchodníka. Střelba 1x měsíčně 50m - 70m. Děkuji za rady a tipy.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#34 » pát 9. zář 2016, 10:38

lukasm :

čau, bez znalosti věcí jsem se jal pátrati po malorážkách. Předem jsem vypustil myšlenku nového kusu a tím spíše značek alá Norinco.

Takže zbývalo sáhnout po starých ZKM. Byla mi nabídnuta snad za 4000Kč ZKM 451. Hlaveň čistil naposledy asi ještě někdo před 20lety :-D Neměla optiku atd...

Nakonec jsem našel ZKM 456 (těžká hlaveň) s optikou za asi 7000Kč a střílím s tím na 50m. Používám nejlevnější střelivo od SB a užívám si to. Můj rozptyl je děsný, ale je to rukama + střelivem. No hlavičky od sirek na 50m fakt neustřeluju :-D A ZKM451 mi proti 456 přišla jako vzduchovka. Taková hračka. Lehoučké, celkově drobnější nářadíčko.

A bez optiky bych to nechtěl. Když si mám "hrát", tak pořádně :) Přes otevřené mířidla by mě to nebavilo. Střelivo je za sranda peníze a díly na to pořád jsou (nevěřím, že se něco pokazí...)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#35 » pát 9. zář 2016, 11:41

Pokud píšeš o nožičkách a optice, tak asi předpokládáš střelbu vsedě, nebo v leže. Tam tě nebude omezovat vyšší váha, takže bych šel jednoznačně do pušky s těžkou hlavní. A přemějšlej ještě jestli je nutné trvat na české - ceny sou teď v inzercích u starších 456 dost vysoko (70-90% novovýroby). Já střílím krátce rusandu (Ural) a s dioptrem mám často lepší výsledky na 50 m než chalani s nožičkama a voptikama ;)

Zkus si pročíst chlívek Recenze na webu http://strelectvi.info/cz452/
Tento web mi celkem hodně pomohl při rozhodování.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#36 » pát 9. zář 2016, 11:51

lukasm píše:Ahoj, taky bych rád požádal o radu někoho zkušenějšího. Zdědil jsem pistoli, udělal ZP a nyní bych rád pořídil druhou, dlouhou zbraň na rekreační střelbu - opakovací malorážku. Mým požadavkem je, aby top byla ČZ (chci prostě českou). Jakou ČZ koupit a proč? Těžká/lehká hlaveň? Instalaci optiky, nožiček a zastřelení bych řešil u obchodníka. Střelba 1x měsíčně 50m - 70m. Děkuji za rady a tipy.


Hele mám pocit, že u tebe ( já to mám taky tak) jde více o to, jak "hezky" ta sestava vypada pri zachování primerene presnosti a kvality. :)

Takze http://www.czub.cz sekce malorážky bolt action. Tam si vyber co se ti libi. Pokud chces aby vypadala jako "uber" odstrelovacka, tak tezkou hlaven. Tj. 10 000Kč. nozicky kolem 2-3000, optika 10-15. Pár doplnku a ses v tom za 30 000Kč. Pokud je máš, tak máš slušnou hračku na blbnutí bez větších problémů.

Pokud máš čas a chut se v tom víc rejpat, seženeš starší za polovinu, ale bude to víc práce. :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#37 » čtv 5. led 2017, 21:40

A není lepší koupit novou Norinco JW15, než prohrabovat bazarové kousky ?

Koukal jsem po okolí, co kde mají a ty bazarové jsou 5-7 tisíc, bez optiky. Takže je ta nová čínská levnější ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » čtv 5. led 2017, 21:47

Ne, není to lepší

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#39 » čtv 5. led 2017, 21:54

A na co si dát pozor, kdybych kupoval použitou ?

Našel jsme třeba tohle http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/220753-zbrojovka-brno/. Přijde mi to zajímavé, ale co mám zkontrolovat a jak otestovat zbraň, obzvláště pokud by nešlo jít si vystřelit ?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#40 » pát 6. led 2017, 13:29

Prvně by sis měl ujasnit na co jí chceš - jestli tahat s sebou do lesa, nebo to bude jen na střelnici. Pokud na střelnici, tak bych se koukal spíš po těžké hlavni. Pak si ujasni, zda trváš na opakovačce se zásobníkem, nebo Ti nevadí jednoranka.

tahání do lesa, nebo střelba ve stoje (nezáleží až tak na přesnosti) - asi cokoliv, z českých ZKM 451, 452
opakovačka na střelnici s těžkou hlavní - není prakticky moc výběr - ZKM 456 (jinak raritní Vostok Bi6, Anschütz 1907R, ...)
jednoranky s těžkou hlavní - Haenel Suhl 150, Vostok SM2, Vostok Ural, Anschütz 54 a novější

Na co dát bacha? No zkouknout hlaveň, esli není vyrezlá. Výduť vyzkoušíš leda protlačením střely (ne vždy lze provést). Pak bych celkově vyzkoušel jak zamyká, otiskuje úderník, vyhazuje hilzny, jaký je chod souště ... (při střelbě). Nataženou a PRÁZDNOU zkusit pustit patkou na měkkou podložku, nebo na nohu - pokud zvakne, tak je něco špatně se spoušťákem (možný nevratný zásah kutila).

Celkem pěkně je popsáno tady:
http://www.strelectvi.info/cz452/pred_n ... akupem.htm

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#41 » pát 6. led 2017, 14:01

Díky za poměrně vyčerpávající odpověď a za ten odkaz :-)

Do lesa ji nosit nebudu, mám jen B+E, ale využití v lese se nadá vyloučit, jedno C v rodině už máme. Závody asi objíždět nehodlám, ale občasná účast se nedá vyloučit.

Určitě opakovačka. Na začátku se chci naučit na 25 až 50 metrů otevřená miřidla, pak se uvidí. Asi podle toho, jak mi to půjde.

Takže z toho plyne, začnu zkoumat bazarové ČZ ...

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » pát 6. led 2017, 14:44

Máme doma "savage mark II" (není moje), byla nová za cenu jeté CZ - se zárukou a bez času a nákladů na cestování po inzerátech. Není to žádná hi-tech strojařina, ale spoušť je pěkná a to by se ještě by se dala hodně poštelovat. Zálepku na 50 to trefí, což na zamýšlený účel (střelba bez opory nebo s provizorní oporou typu kláda, stromek...) stačí a záměrně se brala "lehká" hlaveň s miřidly, aby se i tohle občas potrénovalo. Jednu lehce jetou ve dřevě prodává týpek kousek od nás: http://www.zbranezlin.cz/index.php?main ... kvtofpp4t0



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#43 » pát 6. led 2017, 22:43

Koupil jsem ZKM 452, zásobník 5 + 10 nábojů, pouzdro, celkem za 3 tis..
Myslím super koupě, puška je jako nová.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#44 » pon 9. led 2017, 21:05




ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#45 » úte 10. led 2017, 16:01

Na webu je toho pod "toz 78-01" docela dost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů