Rada jakou malorážku

Dlouhé zbraně .22LR


cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#61 » úte 6. čer 2017, 20:11

Existuje u malorážek něco, jako "výrobní" "garantované" MOA zbraně a dá se někde zjistit?



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#62 » úte 6. čer 2017, 21:01

lebi píše:Ahoj,
rad bych poridil dlouhou malorazku a jelikoz jsem stale zelenac, chci se zeptat mistnich odborniku. Dostala se ke mne jedna nabidka na ZKM 456 model 4. Pry ma tezkou hlaven (coz by mi nevadilo). Ma na sobe puskohled Norconia 4x32, ktery jsem jen tak v rychlosti nasel za cenu okolo 1.400,- Kc. Nabizena cena kompletu je 8.000,- Kc, ale nedovedu posoudit, zda-li to ma za tu cenu smysl, ci nikoliv. Pan pise, ze mu akorat poslednich 10 let lezi v trezoru a musi ji cistit. Realne jsem ji zatim nevidel.
Predem diky za nazory.

ZKM456 s puškohledem a hlavně montáží za 8000 je z mého pohledu dobrá cena. Já kupoval před rokem za 6500 jen s montáží a bez puškohledu. Ten jsem dokoupil nyní...

Obrázek
Obrázek
Obrázek



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#63 » úte 6. čer 2017, 21:19

antonspelec - odpovídám na tvou soukromou zprávu, ale vše potřebné je myslím již napsáno.

Pažba je zpracovaná velice kvalitně. Čistá práce. Díky sendviči z dýh je jen potřeba dávat sakra pozor pokud zavrtáváš cokoliv do pažby ( já tam mám chycenej kus Weaver lišty na 2 závitové vložky) mělo snahu se to trochu třepit, chce to prostě cit. Zpracování celku je ok. Za mě ze strojařského pohledu super. Co se týká montáže, musel jsem jít do vysoké, kuli průměru tubusu. Optiku mám 4-16x44 Sightmark (neměnil bych) mám určitá specifická kritéria proč zrovna tuhle. (ostatně tu samou jsem si koupil ze stejných důvodů i na 512 tactical) ale nemusí přesvědčit každého. Co se týče přesnosti, tak tomuhle modelu se zkrácenou hlavní nejvíc sedí CCI standart 1070f / 40gr. (na záslepku) pak top co se týče přesnosti Federal 1200f / 40gr. (to je asi to nejlepší co jsem měl - dá se udržet do 15mm na 50m) což je asi limit na délku této hlavně 425mm ?? hádám, nemám po ruce parametry. Co se týče spouště, tu jsem si ladil sám. Základ není zlej, ale mám to rád prostě jinak. Krom toho, moje AR 15 měla standartní vojenskej špoušťák, taže to je jako tahání krávy za ocas, o nějakém jemném odpalu nemůže být řeč. Dokud jsem si tam nedal závodní UHL spoušťák za 8500,- Takže nevím, co jsi měl, nebo na co jsi zvyklej. ALe neznám Arko co má v základu jemnou spoušť
Víc je popsáno výše, nevím co dodávat



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#64 » úte 6. čer 2017, 21:45

A na te liste mas chyceny ten bi-pod, jestli tomu spravne rozumim :-) Tim mne v podnikovce CZUB pan prodavac sokoval, kdyz mi ukazal nejaky vrut za patnact korun s tim, ze se to tam musi zavrtat, abych si mohl dat bi-pod. A jeste vic mne sokoval, kdyz mi na dotaz, zda to na u nich koupene zbrane delaji, tak mi rekl, ze ne, ale ze mohou doporucit nejakeho puskare...sam si na to ale fakt netroufnu.

Jasne, montaz podle optiky, ale radsi bych co nejnizsi to pujde.

Ta zkracena hlaven ale neni standard koukam. Ve standardu je 525 mm, coz by melo prinest jeste lepsi presnost.

K te spousti, nevim, zda to je kus od kusu, ale asi to stejne bude chtit nejdriv vyzkouset a az pak kdyztak odnest puskari. A jak funguje ta moznost regulace odporu spouste? CZUB to ma popsany jako ficuru u tehle zbrane...

Jo a jeste - CZUB tvrdi, ze EVOLUTION GG je vylepsenou verzi EVOLUTION. Ale krom barvy jsem zadny rozdil neobjevil. Kdyz jsi vybiral, rozhodoval ses mezi tema dvema?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#65 » úte 6. čer 2017, 22:06

vložky se zavrtávají do předvrtaných děr. Vrutem na tvrdo ti ta pažby nejspíš lupne po letech. Chce to trochu vědět co dělat.
Montáží tě chápu, já neměl na výběr. Prostě na střední a nízké neodtáhnu závěr, protože mi klika jde do tubusu.
Jo, standart je 525mm... ale já chtěl závit, takže akceptuji 425mm pro tento druh komfortu.
Spoušť je laditelná ale.... když by frajeři ve zbrojovce rovnou dali jemnější pružinu, potěšili by asi moc zákazníků, proto tam dávají tvrdou, kde to ladění odporu je jaké je.
U mého výběru rozhodovala délka. Na 50m se slušným střelivem se dá šlapat na paty i dlouhé zbrani. (krom toho, i na 100m a 150m se držím v přijatelných mezích)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#66 » stř 7. čer 2017, 07:21

A ona je tam nejaka predvrtana dira v te pazbe? V krame mi to tak neprislo, respektive tam nebylo nic, jen hladky povrch lamina.

No ono je taky mozne, ze skoncim u vysoke montaze, pokud budu brat vetsi puskohled :-) Nemas pak problem s tim, ze bys potreboval neco jako nastavitelnou licnici, protoze je puskohled na montazi moc vysoko?

Zavit? Na co, na tlumic ;-)?

No kdyby frajeri ve zbrojovce dali jemnejsi pruzinu, tak by asi nemohli prodavat celou tu jinou spoust za skoro 5k :-D

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#67 » stř 7. čer 2017, 08:22

licnice.JPG
Ne žádná díra tam není. Tu si musíš vyvrtat, nebo ti to udělá puškař, jak ti radili v CZUB. Zaleží jaky nohy k tomu budeš dávat a jak se ti bude líbit, tak si vybereš místo, vyvrtáš díru, do které se pak zařízne ten šroub, na kterym to drží. Případnej popruh to samé.

Lícnici při vysoké montáži asi potřebovat budeš. Záleží na velikosti "ksichtu". Když jukneš po netu, tak existuje hafo různejch návleků.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#68 » stř 7. čer 2017, 12:05

Nohy asi nejaky od Harrisu a idealne takovy, aby byly na nejaky rychloupinaci montazi, ktera by mi umoznila je sundat a prehodit na AR-15.
Strilet s tim chci hlavne v sede, nekdy vleze, ve stoje se obavam, ze pri te hmotnosti, bych nic poradneho netrefil.

No, tak tak kdyz se po tech navlecich divam, tak to je teda hruza :-D kazi to oku libivy vzhled zbrane...takze se budu snazit zuby nehty o montaz co nejnizsi, abych tam nic pridavat nemusel ;-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#69 » stř 7. čer 2017, 13:06

Harrisky se dotahují proti pažbě do takového šroubu s děravou hlavou (nevím jak se tomu bazmeku správě říká). Takže sundávat to jde - jen dávej bacha, když to budeš přehazovat, že máš po dotažení nožiček osu svisle (myslím osu optika - hlaveň) - jinak Ti to bude lítat blbě. Nicméně k nohám je tu samostatné vlákno viewtopic.php?f=49&t=1020&hilit=bipod

Montáž je důležitej prvek, jehož výšku omezují dvě věci:
- samotnej puškohled - čím větší průměr objektivu, tím vyšší musí být i montáž aby se tam vůbec dala optika namontovat (nebyla kolize objektivu s hlavní)
- flinta samotná - některý pušky vyžadují vyšší montáž kvůli klice závěru (při nízké montáži prostě neodemkneš), jiné kvůli tvaru rybiny (nemá shora rovinu, ale oblouk - typicky Suhl 150)



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#70 » stř 7. čer 2017, 16:11

antonspelec - nejsou tam předvrtané, dělal jsem si to sám, abych tam mohl připevnit kus Weaver lišty (sundaná z AR 15 )
jemnější pružinu jsem sehnal u kámoše co dělá do větrovek, luxus.
Ten jejich spoušˇák bych asi i vzal, neřešil jsem až tak kolik stojí, jako funkčnost. Bohužel nebyl k dostání, proto ta pružinka.
Co se týče lícnice....nijak zvlášť mi to nevadí, i když by asi byla lícnice fajn, nevím, možná časem, není to momentálně aktuální téma.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#71 » stř 7. čer 2017, 21:01

to mikymoto: Jo, tak to asi bude ten bazmek, co mi ukazoval pan prodavac v podnikovce. Jeste tam skocim. Sam si to resit fakt netroufnu.

Poznamky k montazi kvituji - mam overeno, ze optika s prumerem objektivu se 50 mm se tam vejde (Vortex Viper HS 4-16x50), spise mne trapi ta druha vec - jestli nebude zavazet klika zaveru :x

to Mat: To jsi odvaznej, ja to s chuti prehodim na puskare :mrgreen:
Chapu to spravne, ze tam mas weaver a na nem bi-pod?
S tou spousti to asi hrotit nebudu, proste uvidim co ten zaklad. Kdyz to bude hodne na hovno, sverim to odbornikovi a nakup jinyho spoustaku je az ta posledni instance.
Jaka je ta spoust v zakladu, je to bodovka, nebo se to tahne?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#72 » stř 7. čer 2017, 22:08

Fotku jak to mám, máš na předchozí straně.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#73 » stř 7. čer 2017, 22:36

No z te fotky toho mco nevidim. Bylo by prosim mozne udela detailni fotku? S instalovanym bi-podem, tak i bez nej, jen ten adapter…?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#74 » čtv 8. čer 2017, 06:21

Prosím tě, ze zpodu pažby je na 2 šrouby do kovových vložek uchycenej kus weaver lišty cca 50mm. A na něj je chycená dvojnožka, co na tom chceš fotit??

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#75 » čtv 8. čer 2017, 06:54

antonspelec píše:to mikymoto: J
Poznamky k montazi kvituji - mam overeno, ze optika s prumerem objektivu se 50 mm se tam vejde (Vortex Viper HS 4-16x50), spise mne trapi ta druha vec - jestli nebude zavazet klika zaveru :x



JJ na to taky pozor. Jedna věc je, aby se ti vesel objektiv na hlaven, a pak klika k okularu. To ale obvykle těsně vyjde. :idea:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů