ZKM 456 nevyhazuje nábojnice.

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#1 » sob 11. led 2014, 16:11

Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Mám ZKM 456, je to komisní zbraň. Mám s ní ten problém, že po vystřelení a otevření závěru se nevyhodí nábojnice. Dělá to s novým i starým zásobníkem. Nábojnici musím vyndat z vytahovačů ručně. Vyhodí vždy až poslední prázdnou nábojnici. Nevíte čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 11. led 2014, 22:57

Jsou oběhaný ty zobáčky (vytahovače) co přitěžují nábojnici. Lze to ověřit tak, že do vysunuteho závěru dáme nabojnici a ona tam špatně drží.
Bud pořídit nové, ale mně bylo líto za to dávat tolik peněz, tak jsem je pilnikem ubrousil tak, aby se lépe zakousli do nábojnice.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#3 » ned 12. led 2014, 00:09

Díky za radu, mě se ale zdá že vytahovače drží nábojnici dost pevně. Ale podívám se na to pořádně.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#4 » ned 12. led 2014, 14:49

Tak jsem zkusil dát několik nábojů do vytahovače a drží tam dost pevně. Zároveň jsem zkusil i vyhazování nábojnic doma s vystřelenými nábojnicemi a puška vyhazuje všechny ať pohybuji závěrem prudce nebo pomalu.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 12. led 2014, 19:17

Ještě by mohl být problém s vyhazovačem (vyrážečem) ale o tom pochybuji.
Já jsem to porovnával s druhým závěrem. Můj vytahovač byl značně ošoupaný. Malorážka fungovala dobře, než jsem ji pořádně vyčistil :D (taky z komise z klubu). Náboj držel v závěru volně a když se při vytahování drobet pohnul, tak ho vyražeč nevyhodil. Tím bych si vysvětloval to, že posklední náboj to vždy vyhodí.
Ještě bych to zkusil ve střeleckém postoji. Na klíně mi to taky pokaždé vyhodilo.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#6 » ned 12. led 2014, 19:48

Já mám tu svojí prý z armády. Na vyhazovač jsem koukal a ten vůbec nevypadá ošoupaně. Nejdřív jsem myslel jestli to nemůže způsobovat zásobník, ale tím to určitě není. Zkusím to teda v postoji a budu dál bádat a zkoušet to vyřešit, asi metodou pokus omyl a případně puškař.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#7 » úte 14. led 2014, 19:12

Ještě se zeptám, nevíte jak je dělaný ten vyhazovač? Jestli je to pevná součást pouzdra závěru, nebo jestli je tam nějak upevněn? Kdyby šel vyndat, tak bych si nechal vyrobit nový.



leodubek
Příspěvky: 43

Příspěvek#8 » stř 15. led 2014, 09:14

Dělala mi to kruhová listová pružina, co drží vytahovače, byla už unavená, přestože se zdálo, že nábojnici drží pevně.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#9 » stř 15. led 2014, 09:20

A dá se ta pružina nějak vyměnit?



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#10 » stř 15. led 2014, 10:28

Dá, je to ten plechové půlkroužek na čumáku závěru,co drží vytahovač a přidržovač. Mělo by stačit sundat a připružit (zmáčknout). Já osobně bych spíš podložil VYHAZOVAČ plíškem z plechovky od piva. Sundáš zásobníkovou šachtu a podíváš se odborným okem. (nemám flintu v dosahu a z hlavy to nepopíšu polopatisticky).Pepa.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#11 » stř 15. led 2014, 10:40

Já právě taky nemám pušku po ruce, abych se podíval. Ale díky za radu, zkusím to. Chtěl bych zkusit trochu vypodložit celé vodítko závěru, abych trochu zmenšil vůle. Díky za pomoc.



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#12 » stř 15. led 2014, 12:49

vytahovač, přidržovač a ta pérová objímka stojí nové dohromady 60Kč práce je to na pět minut ...

Taky jsem měl problémy když jsem si přivezl 456ku poprvé domů, musel jsem závěrem škubnout hodně svižně dozadu aby vyhodila ...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#13 » stř 15. led 2014, 13:39

Problém je, že mě to dělá jenom na střelnici po výstřelu, když to zkouším doma tak vždycky všechno vyhodí. A to ať škubu jakou chci silou, ale zkusím se podívat na vytahovač a snad to začne fungovat normálně.



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#14 » stř 15. led 2014, 14:20

doma mi to taky fungovalo bezchybně jak s nevystřeleným tak s vystřeleným, který jsem tam nacpal. A dělalo to to pérko ...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#15 » stř 15. led 2014, 14:22

Dobrá, až zítra přijedu domů, tak se na to mrknu a pak případně začnu shánět novou pružinu a nové drápky vytahovače a přidržovače. Nevíte jestli pasují ze závěru na ZKM 451?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů