Malorážka JW-21

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#31 » úte 19. lis 2013, 10:59

Bohuliby píše:Za kolik byla ta Henryovka ?

Nepamatuju si, kolik stála ta JW, ale Henry stála cca 8000, myslím že skoro třikrát tolik, co JW. Proto jsem se tam tenkrát ptal, v proč je H o tolik dražší, když vypadají skoro stejně. A s H jsem velice spokojený, je to ideální puška, když někoho lákám poprvé na střelnici, pustí tě s tím i na pistolovou, ženský ji milujou.
JW ani H nejsou lovecké ani super sportovní zbraně. Jsou pro výuku do začátku a hlavně pro zábavu. Cvakat pákovým závěrem, jako to bylo v Sedmi statečných, to osloví ukrytého malého kovboje v každém :-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#32 » úte 19. lis 2013, 11:43

Předpokládám, že Henry bude taky celokovová jako Norinco.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#33 » úte 19. lis 2013, 12:57

máme ji pro děcka na plinkink

pojistka, jako jediný plastový kurvítko upadla, tak jsme díru zaslepili a funguje bez toho



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#34 » stř 20. lis 2013, 08:34

Neprojde další kontrolou při prodlužování ZP.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#35 » stř 20. lis 2013, 18:08

Hmmm, když jsem ji kupoval (z druhé ruky), také byla bez pojistky a registrace proběhla bez problémů. Dokonce o tom, že má mít nějakou další pojistku se tu dozvídám teprve teď. Ano, říkal jsem si, k čemu tam asi ta díra je, ale zajistit jde přece natažením kohoutu do první polohy. Pak, alespoň u té mé, nejde ani natáhnout pákou, ani nejde stisknout spoušť.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#36 » stř 20. lis 2013, 19:38

Prošla před rokem, před šesti roky taky.

U nás máme rozumný policisty



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#37 » stř 20. lis 2013, 19:39

Tak asi jak kde, u nás jsou na to hákliví a pečliví.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#38 » čtv 21. lis 2013, 00:29

Možná projde, ale pokud je zbraň vybavena pojistkou a zbyde po ní díra, tak by to asi projít nemělo, asi bych takovou v komisi nekoupil. Mimochodem, kolik ta pojistka stojí ? Nebo její oprava ?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#39 » čtv 21. lis 2013, 02:21

Už si to nepamatuji ale nebylo to zadarmo ani žádná hrůza.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#40 » čtv 21. lis 2013, 12:10

pesi píše:...zajistit jde přece natažením kohoutu do první polohy. Pak, alespoň u té mé, nejde ani natáhnout pákou, ani nejde stisknout spoušť.

Natiahnutie kohúta do prvej/poistnej polohy skutočne blokuje spúšť. Ale páku? Tou predsa môžeš normálne zacyklovať a natiahnúť pritom kohút do druhej polohy. Nič tam na kohúte nemôže spätne blokovať páku! (Jedine tá poistka... ale tú nemáš...) :shock:



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#41 » pon 29. čer 2015, 15:42

Ahoj,
podařilo se mi někde ztratit/zapomenout vnitřní trubku zásobníku z norinca jw 21. Jelikož jsem nikde náhradní díl nenašel, tak ji budu muset asi vyrobit. Mohl byste mi tedy prosím někdo změřit rozměry té vnitřní trubky a to vnější průměr, vnitřní průměr a délku.

Ještě bych uvítal jakýkoli tip, kde sehnat vhodnou pružinu, jestli někdo máte nápad.

Díky



rory1927
Příspěvky: 7

Příspěvek#42 » úte 21. úno 2017, 23:08

Ahoj,
Oživím trochu téma, norinco jw-21b jsem pořídil asi před měsícem. Mám odstříleno asi 100 a dos často řeším závady. Jednak se stává, že zbraň vůbec nepodá náboj a vlastně zacykluju naprázdno. Což je dos otravný, protože člověk musí předpokládat selhač a druhá častá závada je zaseknutý náboj, který zbraň při zacyklování dostala ze zásobníku, ale už se nedostal do komory. Ve vnitřku zbraně je spousta místa a náboj se pak potuluje ve vnitřním mechanismu úplně volně, což považuji řekněme za nešťastné...
Další vada na kráse je hledí, které se dá seřizovat poklepem prstu, ale to se vyřeší lepidlem.
Je tu někdo kdo řešil/vyřešil spolehlivost podáváni? A pokud ano, byla by tu nějaká rada? Náboje jsem zatím zkoušel jen klasiku SB standard.
Jen podotknu, že jsem kupoval tuto malorážku jako "sranda pušku" takže oslnivou přesnost ani extra spolehlivost jsem od toho nečekal, ale 10% závadovost je už fakt na škodu....
Dík za postřehy a pomoc



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#43 » úte 21. úno 2017, 23:32

Patrně s tím zacházíš příliš úzkocitně. Slovy klasika, musíš s tou pákou jebnout dopředu a pak s ní jebnout zpátky, žádné šolichání. Když s pákou hýbu šetrně, taky to závadí. Při razantnějším přebíjení nula závad. Ten mechanismus počítá s dynamikou a nějakými setrvačnostmi, bez nich to fungovat nebude.

Hledí asi ten loctite, já tam mám namontovanou optiku (šroub jsem kápl lakem na nehty, co jsem sebral drahé polovičce)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#44 » stř 22. úno 2017, 10:50

Upravím predošlú odpoveď - "jebnout" áno, ale nie silou! Švihom, s použitím prstov... Ak do toho nasadíš silu, skrivíš alebo urveš páku alebo jej palec.
Takže - ak je to nová puška, dať si tú námahu a očistiť a odjehliť vnútorné komponenty na styčných plochách. Adekvátne namazať a pracovať švihom a citlivo. Je to hračka, ale na plinking je presná dostatočne a s mojou som mal závadu uvedeného typu (nepodanie, nezavedenie) len raz, keď som skúšal staré náboje .22 Short, ktoré mali strelu pokrytú lepkavým mazaním a to sa prenieslo v zásobníku na dno strely a tá sa lepila kde nemala...

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#45 » stř 22. úno 2017, 10:53

... doplňujúca informácia - keď som tie Shortky očistil (každú strelu ohrial nad sviečkou a utrel do papierového kapesníčku) vyšlo ich 90 bez jedinej závady (tých 10 do 100 boli tie, čo predtým závadili). :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů