Oprava černění miřidel

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#1 » úte 24. led 2017, 16:51

Je nějaká metoda, jak obnovit to černé namoření otevřených miřidel, která jsou na horní straně trochu vyleštěná a tedy odráží světlo a to mate oko při míření ?

Přijde mi, že když to vezmu barvou, tak změním výšku hledí. A demontovat to asi nejde, prohlížel jsem si ji jako komisní zbraň v krámě.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2 » úte 24. led 2017, 17:12

napadá mě použít primer, po zaschnutí je to matná černá a dost to drží (používá se to při lepení oken u aut)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#3 » úte 24. led 2017, 17:32

Vyzkoušeno, taky sleze dost rychle dolů. Ale to se jednalo o mouchu, která běhá v kydexu (zkoušel jsem primerem načernit nejtovanou mouchu na géčku).



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#4 » úte 24. led 2017, 18:02

Černění za studena funguje na mířidla dle mě dostatečně dobře.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#5 » úte 24. led 2017, 19:34

Nějaká konkrétnější rada k tomu černění ?

Většina rad je typu "vaříme v roztoku ....", což asi nepůjde použít :-(



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#6 » úte 24. led 2017, 19:54

Černění za studena se provádí roztokem nebo krémem na bázi oxidu seleničitého. Vyhledávač nebo youtube (hledejte cold blue) Vám prozradí více. I když v ČR není tak široký výběr, pár značek na trhu k dispozici je. Mně byl doporučen přípravek od Ballistol - Klever. Cena 50ml lahvičky je kolem 300kč, při renovaci vzduchovky jsem spotřeboval tak 5ml, vydrží tedy opravdu dlouho. Aplikace je snadná, na menší opravy a mířidla je tato metoda vhodná. Se vzduchovkou jsem moc dobrého výsledku bohužel nedosáhl. Brynýr není tak souvislý a trvanlivý jako z výroby. Opakovanou aplikací lze výsledek zlepšit, mezi aplikacemi se používá velmi jemná ocelová vlna.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů