Malorazka trenink střelby

Dlouhé zbraně .22LR


worech85
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » stř 25. led 2017, 09:17

Včera jsem byl Brně v trigger servisu na zkouskach odborné způsobilosti a netrefil jsem se 4x do terče na 25m z malorazky. .... opravny termín mam za měsíc a tak potřebuju trochu asi trénovat .... je pravda, že jsem na to špatně viděl. ...asi málo světla a nejsem si vědom, že bych špatně videl....

Da se v domácích podmínkách trénovat na 25m se vzduchovkou? ??nebo musim chodit střílet z malorazky na střelnici? ??

Díky všem za odpověď



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#2 » stř 25. led 2017, 09:23

Rekl bych, ze nejlepší je chodit na strelnici, kde skladas zkoušky a s přímo s tou malorážkou, co se s ní dělají zkoušky trénovat.Vím, že to zabere trochu peněz, ale asi nejlepší řešení. Zvykneš si i na osvětleni, a prostředí, co tam maj. Když si ji půjčíš na hodinu, tak můžes dát aspoň 100 ran a myslím si, že to už pak musíš nastřílet

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#3 » stř 25. led 2017, 09:37

A střílel jsi s oporou, jak je povolené ?

Jediný problém u té malorážky je, že musíš mít zafixovaný obraz miřidel a správně je umístit na terč. Na 25 metrů klidně i na střed, ale správně by to mělo být na spodní část černého. Pak by to mělo létat na střed terče.

Nejsem s dlouhou žádný přeborník, ale trefit na 25 metrů terč s oporou, to jsem uměl hned.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#4 » stř 25. led 2017, 09:47

Bylo by asi napřed potřeba si ujasnit důvod, proč jsi nenastřílel. Jestli jsi předtím normálně střílel malorážkou (předpokládám mechanická mířidla) a šlo to, tak trénuj na střelnici v tom prostředí, kde budeš dělat opravnou zkoušku tou zbraní, ze které budeš střílet u zkoušky.

Jestli je to ale tak, že jsi držel pušku poprvé v životě a nemáš spolehlivě nastříleno ani tou vzduchovkou, tak bych se rozestřílel napřed tou vzduchovkou. 10-15 m do terče, míření přes mušku a hledí je stejné a můžeš to pilovat doma v pohodě bez nervů, zadarmo a sám. Až budeš trefovat vzduchovkou na 15-20m v pohodě, skočíš si to vyzkoušet na střelnici malorážkou - ona je ve skutečnosti jednodušší na střelbu než obyčejná vzduchovka, takže tě to i uklidní.
Až budeš trénovat, tak není podstatné, jak daleko od středu terče ti to lítá, ale jestli ty zásahy leží blízko sebe. Puška může mít pohnutá mířidla a ta se dají správně nastavit. Když ti to bude lítat pokaždé jinam, tak je to jen a jen rukama.
Když tak se ptej...



worech85
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » stř 25. led 2017, 10:30

Díky za info.....

Mne přišlo spis, že jsem nějak nebyl schopnej zaostřit na mířidla. ....

Jako kdybych špatně videl.....a to osvětlení tam taky stojí za houby. .....



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#6 » stř 25. led 2017, 10:42

Malorazka na triggeru je na 25 metru opravdu nastrelena tak, ze mirite na spodni okraj cerneho.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#7 » stř 25. led 2017, 10:52

S dobrou malorážkou lze s oporou na 50 m dosahovat soustřelu do 5 cm bezpečně (pro někoho je i 2cm moc :D ). Na 25 m by to měla být teoreticky půlka, ale pro začátečníka je i těch 5 cm na 25 m výborný výsledek. Při tréninku se soustřeď primárně na soustřel - miř stále stejným způsobem a nesnaž se opravovat předchozí výstřel.
Ideálně střílej 5 ran bez koukání do dalekohledu - pak jdi k terči (nebo si ho přitáhni - podle střelnice), přelep díry a střílej znovu. Až se Ti usadí soustřel v pravidelně se opakujícím umístění (proti středu terče) a přibližně stejně velkém seskupení, tak teprve upravuj míření (pokud to lítá jinam). A pokud to jde - ať na Tebe kouká někdo znalejší - může odhalit chyby v čemkoliv co myslíš, že děláš dobře.

Na střelnici mám kolegu v důchodovém věku - občas na mě koukne a přijde se slovy "doufám že Tě nenaseru, ale ...." - a já jsem mu za tyhle poznámky strašně vděčnej, pač on vidí to, co já nemůžu a zatím všechny jeho rady vedly k lepšímu soustřelu.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#8 » stř 25. led 2017, 10:53

Jak jsem psal ve svém příspěvku, kde popisuji zkušenost ze ZOZ. Rozšiřoval jsem o C tedy střelba z malorážky. Špatné osvětlený palpost, blbé matné a poškrábané brýle...mířidla jsem viděl 2x (vrstvy skla brýlí lámaly obraz) a vše mi šlo nahoru. Tedy rozhodně platí co psali kolegové, když trénovat tak ne se vzduchovkou na dvoře ale nejlépe s tou samou zbraní za stejných světelných podmínek. Já naštěstí trefil držák terče a terč byl na cucky. Dostal jsem nový terč a byla mi nabídnuta malorážka s dioptrem. Poté vše v černém.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#9 » stř 25. led 2017, 14:13

Problém s miřidly já mám, když mi svítí světlo shora nad zbraní. Uvědomil jsem si to, když jsem parkrát byl střílet venku a pak zase v tunelu.

Možná by Ti pomohlo, kdyby na palpostu bylo zhasnuto, pak jsou miřidla krásně vidět proto terči.

A opravdu dobře vidíš ? Já na dlouhou ladil chvilku ty správné brýle. Měl by jsi mít ostře mušku, to ostatní už nějak vytušíš. Ale musíš vědět, jak to má vypadat správně zamířené.



worech85
Příspěvky: 4

Příspěvek#10 » stř 25. led 2017, 14:51

No právě. .... nepřipadá mi, že bych špatně videl. . . ..

Ale je mi divné, že jsem nemohl zaostřit na mušku. ... proste mi to nějak neslo. ....mozna to bylo i stresem. ...

Ale už jsem slyšel, že je na Triggeru špatně vidět. ...

Každopádně je to moje chyba....

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#11 » stř 25. led 2017, 15:35

Je to zrádné, kdo střílí malorážku denně a má svoji zbraň tak to občas nedokáže pochopit. To světlo bohužel dokáže hodně a on ten terčík na 25 m není zase tak velkej jak všichni tvrdí. Určitě skoč na tu samou střelnici, dej 30 ran, zkoušej různé brýle a světelné podmínky, kšiltovka dost pomůže - zastíní odraz světla svítícího za tebou ve sklech brýlí. Každopádně je mi tě líto, kvůli špatným podmínkám vyletět, to musí být člověk potom hodně mrzutý. Přeji příště úspěch.



worech85
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » stř 25. led 2017, 15:54

Noo byl jsem hodně nastvanej. ..ale jen na sebe.... nemůžu se vymlouvat....

Ale je mi to lito.... kdybych to dal, tak mam o min později zbrojak. ...

Takhle musím měsíc čekat a doufat, že i když přijde třeba jiný komisař, tak to znovu bez problemu zvládnu. ....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#13 » stř 25. led 2017, 15:57

Dojdi si na tu samou střelnici a domluv si 100 ran z té samé zbraně. A najdi si ten obraz miřidel tak, aby to sedělo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů