Drulov model 90

Krátké zbraně .22LR


aivn86
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » stř 5. led 2011, 16:45

Zdravím všechny na fóru.

Měl bych takový dotaz. Máte zkušenosti s touto pistolí? Mám čerstvě ZP a něco na sportovní střelbu by se mi líbílo. Narazil jsem na ni na internetu a vypadá slušně. Akorát o ní není nikde nějak víc informací.

http://eshop.zbrojovkaholice.cz/60-drulov-model-90.html

Držel ji někdo v ruce? Jak střílí? Jak je pohodlná apod? Prostě zkušenosti s tímhle kouskem. Děkuji předem za každé info.

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#2 » stř 5. led 2011, 21:05

Já mám č. 70, to je pravděpodobně nižší a levnější verze a jsem s ní naprosto spokojen. Neuvěřitelně přesná, spolehlivá, skoro žádný zpětný ráz, takže určitě doporučuju. Tu verzi si vyber podle sebe, záleží na individuálních potřebách, chce to si zbraň "ošahat", než jí koupíš. Drulov je dobrej a za konkurenceschopnou cenu. Doporučuju.



aivn86
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » čtv 6. led 2011, 09:37

Dík, pokud jsou i další zkušenosti tak sem s nimi :-) Ještě se zeptám. Jestli všechno dobře chápu tak je tohle kategorie C a na tu nemusím mít nákupní povolení. Takže normálně koupím a pak akorát zaregistruju? A obnáší to tedy ještě něco?

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 6. led 2011, 16:27

skus je případně i na tohle - je za polovičku ;)

http://eshop.zbrojovkaholice.cz/169-dru ... el-90.html



aivn86
Příspěvky: 8

Příspěvek#5 » čtv 6. led 2011, 16:38

jj to jsem měl v plánu, akorát jsem dal špatnej odkaz. Jinak, ale nevím jake v nich je vlastně rozdíl.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 6. led 2011, 16:45

Ty levný jsou z původní výroby Drulov Litomyšl. Ty dražší jsou vyrobený v PPK Holice. Obě firmy se spojily. Dobře vyrobený jsou všechny.



aivn86
Příspěvky: 8

Příspěvek#7 » čtv 6. led 2011, 21:42

tak to je poměrně potěšující informace. Zítra tam budu volat tak uvidím co zjistím.

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#8 » ned 9. led 2011, 17:58

"Jestli všechno dobře chápu tak je tohle kategorie C a na tu nemusím mít nákupní povolení. Takže normálně koupím a pak akorát zaregistruju?" ANO, správně, je to pistole jednoranná a hlaveň je dlouhá :-), takže C, takže, jak píšeš :-).



aivn86
Příspěvky: 8

Příspěvek#9 » stř 12. led 2011, 16:46

Tak jsem pořídil, a vypadá zatím docela dost slušně. Příjemně padne do ruky. A vše vypadá ok. Jsem zvědav jak dopadne na střelnici. :-). Mám zatím takřka nulové zkušenosti. Tak jsem zvědavej kolik toho nastřílím :D Varianta se závěrem s kličkou by určitě byla pohodlnější, ale v cenové akci měli jenom s tím obyč. závěrem. Je pravda, že na zavření to chce trochu naučit grif. Ale po pár pokusech to není problém. :)

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#10 » stř 12. led 2011, 20:03

Fajn, radost z potěšení druhého :-), napiš, jak pořídíš na střelnici. Podle mne je to zbraň bezesporu přímo na závodní střelbu. A takhle levné střílení s větší ráží nezažiješ, i kdybys přebíjel. Já začal jako většina většími rážemi a teď nejčastěji trénuju "levně" s 22 LR :-). Mám taky variantu se standardním závěrem, ale taky mi to nečiní sebemenší problém, jen když střílím se synem, tak mu musím závěr dovírat, sám to nezvládne, je to pro dospělého.



aivn86
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » čtv 13. led 2011, 08:56

No já jsem to v obchodě taky nemohl zavřít. Než mě ukázali jak na to :) Ale jen co se udělá trochu slušné počasí tak vyrazím. Už se těším. Jinak k pistoli byl nástřelný terč a 4 z 5 byly v rámci 10 max 9. Zastřeleno na 25m. Tak když jsem si to doma vyzkoušel na sucho. Jenom zamířit, tak mám pocit, že do takových míst budu zatím střílet jenom pomocí náhody :-D

Já jsem si právě do začátku říkal, že bych bylo dobré mít něco na to levné střílení. Velká pistole je sice fajn, ale přece jenom trochu víc finančně náročná.

Uživatelský avatar
3beda
Příspěvky: 10

Příspěvek#12 » čtv 13. led 2011, 21:38

Pořídil jsem si Drulovku 75 koncem října, to ji v Holicích měli za 1700,-. Za litr jsem tam dokoupil pažbu ke karabině drulov po drobné úpravě sedí jak ulitá 8-) Za cca 1600,- jsem ze států koupil pistolovou optiku NcStar 2-7x32 a vyměnil lištu za weaver. V sedě s opřením hlavně o bak a lokty na stole je soustřel kolem 30 mm a to jí ještě nemám úplně v ruce. Jsem z ní celkem nadšenej :P Z ruky už to není tak jednoduchý, už kvůli té váze s optikou.

Uživatelský avatar
3beda
Příspěvky: 10

Příspěvek#13 » úte 18. led 2011, 10:49

S optikou je to už docela macek 8-)
Drulov1.JPG

Drulov2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



aivn86
Příspěvky: 8

Příspěvek#14 » stř 26. led 2011, 12:32

Tak to je fakt docela macek. Ze stoje z ruky to asi musí být docela těžký. Mě přijde za 90tka těžká už sama o sobě. :-)

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#15 » sob 26. bře 2011, 20:10

Všem zájemcům o Drulov 90 za pěknou cenu. Podle prodejce jich zbývá už jen pár, tak si pospěšte.

Já si včera jednu koupil a už se nemůžu dočkat až zbude trochu času na střílení. Pistole je to fakt nádherná. :)

Otázka pro majitele drulovek: Konzervujete něčím dřevo rukojeti a předpažbí?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů