Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#181 » stř 1. pro 2021, 07:14

Ahoj, spokojenost je veliká, času na střílení bohužel zatím moc nebylo, takže zkušenosti zatím malé. Aby to byl mířenkářský kus, tak by spoušť asi chtěla trochu přeleštit, ale s tím počkám. Zatím si určitě ještě nesedla. Přeci jen má za sebou jen asi 200 ran. Tlumič záleží na střelivu, ale s Lapua náboji to zní jako trochu silnější vzduchovka. Najednou začneš slyšet i jiný zvuky - závěr a dopad střely na cíl ;o)



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#182 » stř 1. pro 2021, 18:47

Bez tlumiče asi 200 ran. Všechno SaB Standard yž na pár výjimek. Baští všechno. Zatím jediný problém: v zimě špatně přebíjí náboje se silně mazanýma střelama (SaB, asi se lepí v zásobníku). Stačí jim otřít špičky do sucha a je to v pohodě.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#183 » čtv 2. pro 2021, 22:13

Majkl píše:Ahoj, spokojenost je veliká, času na střílení bohužel zatím moc nebylo, takže zkušenosti zatím malé. Aby to byl mířenkářský kus, tak by spoušť asi chtěla trochu přeleštit, ale s tím počkám. Zatím si určitě ještě nesedla. Přeci jen má za sebou jen asi 200 ran. Tlumič záleží na střelivu, ale s Lapua náboji to zní jako trochu silnější vzduchovka. Najednou začneš slyšet i jiný zvuky - závěr a dopad střely na cíl ;o)

Diky moc za dojmy. A zkousel jsi tam ladovat hodne druhu streliva? Vzhledem k tomu nastrelu nejspis zatim asi ne…
Jo, me jde fakt o to, jestli to umi bejt alespon takhle tichy pri strelbe.
Dalo by se nekdy domluvit na spolecnym setkani nq strelnici, ze bych kratce zkusil? Bejt to pistolka za desitku, tak to neresim, ale tohle stoji jak plnotucna v lugeru, tak bych to rad zkusil nez objednam…jestli totiz dobre koukam, tak v Praze nikde skladem neni. Jen ta Lite verze a tu fakt nechci

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#184 » pát 3. pro 2021, 07:41

Zatím jsem vyzkoušel 4 druhy střeliva. Co bylo doma + Lapua Biathlon který jsem koupil zároveň se zbraní. Ty jsou nejlepší (a taky nejdražší). Dost mě zklamaly SB subsonic. Dělaj větší kravál a navíc fest smrděj.....

Potkat se klidně někde můžeme. Já jsem od Roudnice nad Labem. Pravidelně jezdím LOS Čelákovice, Žalany a teď i Sklalici. Po závodě by se třeba dalo dohodnout, že si na nějaký stagi párkrát bouchneš. Případně můžu přijet do Vražkova. Letos už to ale nestihneme. Jsem od včerejška pozitivní, takže 14 dní karanténa a pak už jsou Vánoce.
Zbraň je to podle mě supr kvalitní a doufám, že se bude dlouho v rodině dědit. Potenciál na to má. Za ty peníze stojí.
Dostupnost bude podle mě největší problém. Já měl kliku, že když jsem jí objednával, tak už byla na cestě dodávka ve který byla a ještě nebyla zamluvená. Já to odhaduju na minimálně 1/2 roku, jestli ne víc ....



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#185 » ned 5. pro 2021, 18:06

OK, diky za detaily. Jeste musim poresit, jakou verzi uchopu, jestli tu, co mas Ty a nebo tu druhou.
Dostupnost zkusim poptat, ale asi budes mit pravdu…bejvaj to tak 1-2 zasilky z USA rocne.
Ozvu se pres DM stran te strelnice



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#186 » ned 6. úno 2022, 18:34

Zacatkem roku se v Praze na nekolika kramech objevilo par kusu Ruger MKIV 22/45 Tactical, tak jsem po ni skocil a k ni dokoupil tlumic A-TEC CMM-6. Pro testovani jsem koupil celkem 9 druhu streliva s cilem zkusit, se kterym bude pistole s tlumicem nejmene hlucna - viz foto nize.

Testovani probehlo za lehce provizornich podminek a nestihnul jsem vystrilet zdaleka vsechno (jeste bude druhe kolo), ale z toho, co jsem zatim zkusil, je jasnym vitezem Winchester Subsonic. Nejmene hlucne a dokazaly spolehlive pretahnout zaver a nabit dalsi ranu. Magtech Subsonic a CCI byly taky tiche, ale nekolikrat se stalo (vickrat u CCI), ze nemely silu na pretazeni zaveru a nabiti dalsiho naboje.
Jinak celkem vystreleno 185 naboju, zadna zavada (kdyz nepocitam vyse uvedene problemy se slabym nabojem).
Presnost zbrane nehodnotim, zkousel jsem jen ten utlum, ale chce to nahodit kolimator, protoze ta miridla jsou fakt nic moc.

Celkove zatim se zbrani spokojenost a muzu potvrdit, ze u vetsiny tech naboju clovek slysi po zmacknuti spouste jen takove “puf” a daleko hlasitejsi je dopad strely na cil a bouchuti zaveru pri prebiti. Presto vsechno ale ji asi moc casto na strelnici brat nebudu, protoze cisteni tlumice bylo fakt ocistec. Ale o tom napisu do prislusneho tematu.


6F8B3314-872F-4211-A5F8-4A23E44AD2BC.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#187 » pon 2. kvě 2022, 17:47

Ahojte,

ak ste niekto stale v procese vyberu, toto je Taurus TX22 Competition TK/LK edition :) .

tx22-detail.JPG


TK ako TandemKross -> parta z USA ziviacia sa tunningom (primarne) kratkych malorazok, ktora dokaze posielat tvoje produkty do CR
LK ako Leiko -> kde mi to cele zlepili dohromady (zdravim Ludka)

Od TK to ma spust, kompenzator, mieridla, tlacitko na uvolnenie zasobnika a rozsirujucu botku zasobnika (ma to dohromady kapacitu 21+1, este ze nam vynimku na nadlimitne zasobniky :roll: pac toto je fakt hoodne nebezpecna zbran :lol: ). Kolim je VectorOptics (Cinan kupovany v esako). A uz s tunenim fakt koncim :mrgreen: . Samozrejme - je to overkill. Ale ako hovori pan Kuracina, pistole nie su len zbrane, ale aj hracky pre velke deti...

Ak budu mat v LK tematicku akciu do ktorej ma zmysel zbran zaradit, mala by sa v nej objavit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#188 » pon 2. kvě 2022, 20:00

Už je to tu zase. .22 LR je okrajový zápal, kapacita zásobníku se legislativně neřeší.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#189 » pon 2. kvě 2022, 20:23

@stip -> fakt mas pravdu, sorry, zapamatal som si akurat ich pocet, zial nie druh zapalu. no nic, aj tak je ten zasobnik pekny ;-)



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#190 » pon 2. kvě 2022, 20:27

Už to někdo zkoušel? Utáhne prskavka 22LR závěr naložený kolimátorem? Ten bazmeg na konci hlavně je tam k čemu?



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#191 » pon 2. kvě 2022, 20:51

ad
JirkaCV píše:Utáhne prskavka 22LR závěr naložený kolimátorem?


kolimator sa u TX22 Competition so zaverom nepohybuje, pozri si napriklad tuto recenziu -> https://www.youtube.com/watch?v=85-NgTqXRq8

ad
JirkaCV píše:Ten bazmeg na konci hlavně je tam k čemu?


pozri https://www.youtube.com/watch?v=vPAsNyGYMzs&t=2s , od 2:58 dalej...



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#192 » pon 2. kvě 2022, 21:01

Kolimátor beru zpět.
Kompenzátor mi ale u krátký 22LR nějak nedává moc smysl. Ale to asi bude tím, že s tím začínám a vůbec tomu nerozumím (to není ironie, to je přiznání).



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#193 » pon 2. kvě 2022, 21:39

Ten sposob uchytenia kolimatora na malorazku ma inac fakt dostal, ze to niekto nevymyslel skor ;-). Docela na hulvata to nedavno okopiroval Grand Power, posielal som do K22 fora fotky z IWA plus link na video.
Ohladne kompenzatora, tiez sa mi v Lieku smiali ;-)... Na malorazke to bude fungovat minimalne ako zavazie, plus TK tvrdi, ze ked to mas namontovane spravne, usmernuje to povystrelove splodiny pod 45 uhlom na oboch stranach - cize stale mas ostry obraz na musku/hledi.
Nejaky efekt to asi ale mat bude, pac presne tento bazmeg predava dokonca sam Taurus na svojich strankach v USA, pozri -> https://www.taurususa.com/?view=article ... 0&catid=86. Je to v podstate TX22 Competition s dvoma aftermarket dielmi z TandemKross - bazmeg-om na hlavni a ich vytahovacom (volaju ho "Eagle’s Talon").



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#194 » čtv 5. kvě 2022, 17:58

To video nedokazuje naprosto nic. Je špatné metodicky. Indikátor odskakuje a není jasné co vlastně měří. Bez kompenzátoru se zjevně nezvedá ústí o víc jak jeden palec - 2,5 cm... Zeptej se třeba někoho kdo střílí IPSC open, jak se musí laborovat devítka, aby kompenzátor kompenzoval.
Nechci ti ale kazit radost z nové hračky...



upovkareina
Příspěvky: 2

Příspěvek#195 » úte 10. kvě 2022, 11:00

Ahoj všichni :)

před týdnem jsem úspěšně prošla zkouškou na zbrojní průkaz a vyšla své vášni pro zbraně naproti. Avšak nastal problém. Jakou si mám vybrat zbraň :D. Hrozně ráda bych do začátku 22LR. Nebudu lhát, že můj sen je získat CZShadow - ale to by mi musela výplata přijít tak 3x měsíčně :D.

Dokáže mi někdo prosím poradit, jakou zbraň do začátku pořídit? Doporučujete mi zakoupit i použitou? Docela dobře se mi střílelo z Glocku. Ale rozhodně dám na rady zkušenějších :). Díky! :mrgreen: :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů