Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#166 » úte 31. srp 2021, 17:40

Teď o víkendu jsme z ní namydlili snad 500 ran bez jediné závady. Super je kapacita zásobníku a to že úchop je podobný jako na velkých pistolích, narozdíl od většiny malorážek. Mířenka neproběhla takže přesnost neřeknu ale na plechy je to prima hračka. S karbonovým tlumičem A tec veliká zábava.



Mrogurt
Příspěvky: 9

Příspěvek#167 » stř 1. zář 2021, 16:06

Zdravím, co říkáte na malou malorážku Phoenix HP22A 22 LR? Nějaké zkušenosti? Bývá u ní standartně v balení i delší lauf, nevíte jak je na tom z kvalitou? Dá se na to sehnat zásobníky? rozhoduju se mezi ní, a Beretou M71, ceny jsou podobné, u beretky se říká že je hodně spolehlivá. Chci to na střelnici na blbutí, mířenky stím střílet nechci. Za každé info budu rád. Moc jsem o tom Phoenixovi moc nenašel.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#168 » stř 1. zář 2021, 17:29

Já se v tomhle držím pravidla "neprošlapávej slepé uličky". Pokud je někde osvědčená věc, jdu po ní. Obvykle pak nemusím řešit problémy s náhradními díly, hledat komplikovaně rady při problémech apod.



Mrogurt
Příspěvky: 9

Příspěvek#169 » stř 1. zář 2021, 18:34

To je pravda :-) ale rád bych zjistil u toho Phoenixe nějaké větší informaci, o beretce je informací dost, zatím to vypadá 1:0 pro berettu :D

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#170 » čtv 2. zář 2021, 10:12

Tak Ruger MKIV 22/45 Tactical je doma. S tím tlumičem to má opravdu velký fun faktor :lol: Zatím "sežral" všechno, co jsem mu dal do šuplete bez jediné závady. Od HV střeliva, přes starý Standardy, SB subsonik, až po Lapua Biathlon. Mimochodem ta Lapua je nejnižší. SB Subsonik dělá větší hluk i smrad :evil:
BFIH6881_.jpg


Tenhle kolimátor je tam jen dočasně (byl v šuplíku). Počítám s Holosun HS507C, ale nejdříve se do něj potřebuju někde kouknout. Mám vadu na oku, tak to nechci kupovat přes net.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#171 » čtv 2. zář 2021, 11:41

Gratuluju. Mám ho taky (bez tlumiče). Střílím SB standard a v pohodě. Spokojenost.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#172 » čtv 2. zář 2021, 17:18

To majkl: napiš pls něco víc co jsi volil za tlumič a jak se chová, případně špiní/čistí ? Dík.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#173 » pát 3. zář 2021, 06:30

Ahoj, tlumič je A-TEC Wave Carbon. Proč tenhle? No protože při váze 88g slibuje 36dB útlum. To nikdo jiný (ve srovnatelné cenovce) nenabízí.
Špinění ještě nemůžu posoudit. Zatím jsem jím prohnal cca 50 nábojů. Jediné co jsem musel řešit bylo, že ta deformovatelná podložka, co je na hlavni, aby se tlumič / krytka závěru nepovolovala začala při montáži a demonáži obrušovat čelo tlumiče co na ní doléhá. No a na tom čelu je výrobní číslo.... Takže za chvíli by bylo vybroušený :twisted: a já teda nevím, jak bych to pak při kontrole vysvětloval. Takže přes podložku jsem teď dal fíbrový vodovodní těsnění. Pasuje tam naprosto přesně.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#174 » sob 11. zář 2021, 16:45

Majkl: Prosím tě jaký rozměr závitu má ten Tactical? Díkes :-) Přemýšlím také o maloráži pistol s tlumičem. Nyní mám Buck mark Rosewood.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#175 » sob 11. zář 2021, 18:34

vypadá to 1/2-28 via www.ruger.com



Martin...
Příspěvky: 13

Příspěvek#176 » pát 24. zář 2021, 09:11

Ahoj všichni,
taky pokukuju po nějaké pistoli v ráži .22LR.
Líbí se mi dost Taurus TX22, ale objevila se novinka FN 502 https://fnamerica.com/502tactical/ a ta by se mi tedy líbila ještě více. :-)
Je tady někdo, kdo ji taky zaregistroval a má o ni třeba větší povědomí/informace, o které se chce podělit nebo zkrátka jen pokecat?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#177 » pát 24. zář 2021, 10:24

Nic ve zlém, ale je to 3 týdny stará pistole. Co čekáš, že se dozvíš? Než se to dostane k nám, tak to bude ještě nějakou dobu trvat.
Ano, vypadá hezky tacticool, ale vzhled nestřílí. Ani si nechci představit, jak dlouho se bude čekat na díly, kdyby náhodou něco prasklo. Jestli je sem vůbec bude někdo vozit.



Martin...
Příspěvky: 13

Příspěvek#178 » pát 24. zář 2021, 11:08

Ok, v pohodě.
Nečekám nic, šlo mi třeba jen o tohle co píšeš, jak se komu co jeví z video recenzí atd..
Možná jen mi šlo o nějaké první poznatky co koho napadá atd. a já třeba nezaregistroval. Asi jsem tady špatně nebo asi spíše příliš brzy.

Díky a omluva za můj zbytečný koment.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#179 » pát 24. zář 2021, 22:14

Vypadá to, že bychom se mohli na konci roku 2021 dočkat HK MP5 v ráži .22 od Umarexu, v krátke i dlouhé verzi:
https://www.youtube.com/watch?v=q3Q_5HOEz0c



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#180 » úte 30. lis 2021, 22:21

Majkl píše:Tak Ruger MKIV 22/45 Tactical je doma. S tím tlumičem to má opravdu velký fun faktor :lol: Zatím "sežral" všechno, co jsem mu dal do šuplete bez jediné závady. Od HV střeliva, přes starý Standardy, SB subsonik, až po Lapua Biathlon. Mimochodem ta Lapua je nejnižší. SB Subsonik dělá větší hluk i smrad :evil:
BFIH6881_.jpg


Tenhle kolimátor je tam jen dočasně (byl v šuplíku). Počítám s Holosun HS507C, ale nejdříve se do něj potřebuju někde kouknout. Mám vadu na oku, tak to nechci kupovat přes net.


Po necem takovem koukam pro strileni se sirsi rodinou. Aby to nebyl uplne sunt a neco to vydrzelo, s railem na kolimator a zavitem na tlumic.
Jak jsi s ni spokojeny? Jakou ma ta zbran spoust? A jaky je pocitove utlum toho septadla? Nakoukal jsem nejaka videa na YouTube, kde jsou testy te zbrane s tlumicema (prirozene s americkyma), ale ten zvuk pres mikrofon kamery ci mobilu muze klamat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů