Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#31 » úte 31. bře 2020, 14:37

Vladimir9 píše:Já bych z vlastní zkušenosti Jirkovi doporučil Ruger Mark 4. Výběr provedení tohoto modelu je široký, já jsem volil "Target". Hlaveň 5,5 palce. Vhodná na terčovou střelbu. Dá se všemožně tunit.Já jsem osadil jen anatomickou střenku. Střílím Federal champion, Blazer. Zádržky žádné. Je to líbivá pistole s dlouhou historií a zajímavou konstrukcí.Při předváděčkách MPI.CZ si ji můžeš vyzkoušet.

Na tuto zbraň jsem koukal také ale není to zbraň kterou hledám.:)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#32 » úte 31. bře 2020, 14:39

Asi budu OT a někoho nas..u, ale za sebe bych doporučil Margo nebo Margolinu. Sice není ve výběru, ale jestli můžeš, zkus je. Osobně mám Margo, s nejobyčejnějšími S&B Standard neexistuje závada, co napáskuješ, to vystřelí, žádný zásek, nic. Nezničitelný kus oceli, v ruce sedí bezvadně, servis nepotřebuješ. Kdyby ti byla Margo krátká, zkus Margolinu. S tou sice zkušenosti nemám, ale předpokládám, že to bude stejné. Z 22LR jsem měl Bersu a Berettu Cheetah, souběžně s Margem, obě první šly do světa a Margo jasná volba. Ono taky záleží na tom, co chceš z pistole střílet. Většina dnešních 22LR pistolí chce našlápnuté střelivo a pak se cena patrony blíží přebíjené 9 Luger.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#33 » úte 31. bře 2020, 15:06

Ono jde hodně o to co od té pistole vlastně chceš. Jestli jde primárně o vzhledovou zaměnitelnost s plnotučnou pistolí, tak ber cokoliv z toho Tvého seznamu - bude to dělat bum a trefí to terč a snad se to dá vyreklamovat v případě problémů.
Pokud Ti jde o spolehlivost a přesnost, tak zahoď stranou vše odvozované od plnotučných a hledej pistole přímo konstruované na .22 LR - ty si nemají potřebu hrát na něco čím nejsou a holt vypadají jinak.
Levná Margolina udělá neskutečnou službu - kolega který s ní střílí pravidelně odhaduje nájezd u svého kusu v desítkách tisíc výstřelů a ta mrcha furt jede většinu ran v terči 9-10 na 25m (s jeho rukama). Já občas provětrám Hammerli 208S a jediný problém co znám, je občas neodpálený náboj (selhač - opravdu zmetek náboj, který nelze odpálit ani opakovaně), jinak šlape jak hodiny a sežrala zatím vše co dostala (žádné nepřebití, kouslá hilzna, aj). Velmi kladné reference má i ten Ruger Mark. Beretta 71 je prima všežravec, ale spoušť je antická tragédie v porovnání s těmi výše uvedenými. Jeté pistole představují jisté riziko, ovšem pokud při zkoušce na střelnici vysypeš 200 kousků bez závady, tak je velká pravděpodobnost, že se bude jednat o dobrej kup. Pokud trváš na nové, tak je výběr podstatně užší.



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#34 » úte 31. bře 2020, 15:34

Chtěl bych pokud možno to nejlepší z toho co jsem napsal do seznamu a věřte mi že seznam byl původně o dost větší. Také mi to zabralo hodně a hodně hodin sledování videí a musím říci že mnohdy to byl celkem oříšek to doslova přeložit a také někteří ty zbraně opravdu ničili asi za to nemusely zaplatit ale zaplaceno dostali... Před lety jsem vlastnil Toho Browning Buck Mark Target 22Lr a byla naprosto dokonalá bez jediné chyby při střelbě a naprostá přesnost ale tu si nechávám opravdu jako poslední možnost. Je to zbraň sportovnější raději bych pistolového typu.



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#35 » úte 31. bře 2020, 15:44

Napadlo mě že se podívám na zbraně taky v inzerci. Můžete mi doporučit stránky které používáte i vy?.:)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#36 » úte 31. bře 2020, 16:27

Mistni bazar a huntingbazar :)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#37 » úte 31. bře 2020, 16:56

Jirka 1985: mikymoto má pravdu. Ještě zbraně.cz - občas tam najdeš něco, co na huntigbazaru ne. Případně ještě nabídku komisních kousků u jednotlivých prodejců zbraní.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#38 » úte 31. bře 2020, 16:59

Před časem jsem vybíral něco podobného, volba padla na Ruger SR22 - zatím můžu říct, že je spolehlivý, žere všechno, ale je to docela rozměrově malá pistole. To je pro děcka výhoda, ale dospělý střelec na to hledí skepticky - jestli to není hračka.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#39 » úte 31. bře 2020, 17:04

Jinak samozřejmě spolu s princeznou Leiou hlasuju pro Margolinu!
star-wars-princess-leia-f-bomb-deleted-scene.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#40 » úte 31. bře 2020, 17:08

Já bych ještě to výběru zahrnul Taurus TX22.
Osobně se na Taurus dívám trochu přes prsty a u jejich starších pistolí docela kolísala kvalita.
Ale TX22 je novinka a dle recenzí se hodně povedla. Dost často ji srovnávají právě s Glockem 44 a většinou Taurus vyhrává s přehledem. Spolehlivost, přesnost, kapacita 16 ran, sežere to všechno od subsoniků po HV a i design se (podle mě) povedl. A k tomu všemu stojí novej kolem 10000Kč.
Sám se na něj chystám až se situace trochu uklidní....



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#41 » úte 31. bře 2020, 17:38

Je to paradox ale před dvěma dny jsem dostal nabídku od jednoho Prodejce zbraní v Praze že objednal par kusů této zbraně Taurus TX22 a opravdu jsem byl po recenzích rozhodnutý že do ní půjdu ale pak jsem koukal na ty recenze důkladně a všiml jsem si že povrchová úprava nestojí za nic a to už u nových zbraní. Závěr zbraně se rychle ošoupe a podrápe. Doporučuju všem se podívat na to místo kde zbraň vyhazuje nábojnice!!! Už u nové zbraně po pár výstřelech otvor na hranách osekaný a vykousaný jako by zbraň měla nastříleno 10000 mábojů!!!! To mě tak nasr..o!!! Taky se mi líbí!! A upozorňuji že jsem viděl tak 15 recenzí a měla to každá zbraň. Jako by byla z nějakého měkkého hliníku nebo něco podobného!!



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#42 » úte 31. bře 2020, 17:46

Margolinu si asi opravdu koupím pro sebe až si vyberu tu z mého seznamu. Jako takovou bokovku. Tak a pak mi to začne znova. Jak jí upravit atd:)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#43 » úte 31. bře 2020, 17:55

Dúfam že nebudem moc off topic, ale... Zvážil by som 22lr krátku zbraň vo formáte revolver. Dajú sa zohnať lacno, kapacita pokojne 8 rán, spoľahlivosť určite vyššia ako pri pištoli (žiadne FTF, FTE) a sú menej náročné na kvalitu streliva.

Ak chceš niečo menšie k tomu čo máš - teda pištolový formát, tak určite vyber čo najpresnejieho klona svojej zbrane -> glock 44. Na nosenie to nechceš, na LOS asi tiež nie a na terče nižšia spoľahlivosť až tak nevadí. Na tréning nového strelca je nízka spoľahlivosť skôr dobrá - naučí sa riešiť závady, neskôr ho to neprekvapí. Alebo kašli na spoľahlivosť a vyber si čo sa ti páči - je to zbraň pre radosť. Ja by som šiel do GSG 1911 22lr.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#44 » úte 31. bře 2020, 18:46

Nespolehlivá zbraň je pro zlost. Za takovou radu tě prokleje už při první návštěvě střelnice. Mimochodem, je nějaká 1911 v .22lr spolehlivá?



Jirka 1985
Příspěvky: 32

Příspěvek#45 » úte 31. bře 2020, 18:54

Trošku chci výběr zúžit. Máte někdo zkušenost s tím SW MP 22 Compact? Recenze z USA docela fajn ale neznám nikoho kdo jí má nebo měl...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů