Taurus TX22

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1 » úte 30. lis 2021, 15:27

Jak se nám uvolnily tlumiče, tak jsem také nevydržel a hledal jsem co nejlevnější možnost laseru, tlumiče a pistole. Jediné co jsem našel byl právě Taurus TX22. Barvu neřeším. Jiná skladem nebyla.
Zkoušel jsem S&B a Winchester, vše Subsonic. Není problém, jen se jich do zásobníků vleze 15, ne 16. Je to jako ETS pro Glock 43. Narve se tam o jeden více, ale závěr to nedá. Celkem jsem vystřelil 94 kusů (drtivá většina Standard Velocity Subsonic Winchester).
Konkrétně tedy žere i deset po sobě rychle vypálených:

Subsonic HP S&B, 40gr, 310 m/s
Subsonic LRN S&B, 40gr, 310 m/s
Subsonic 42 MAX Winchester, 42gr, 325 m/s
Standard Velocity Subsonic Winchester 45gr, 305 m/s

Jakožto levák oceňuji možnost přehození vypouštění zásobníku. Oboustranná pojistka mě moc netrápí.
Hlaveň má sice závit, ale na všemožná zařízení je potřeba použít přibalenou 1/2"-28 UNEF redukci. Na druhou stranu ze zbraně bez tlumiče nic nečumí a nepřekáží. V krabici je s chránítkem ústí a ani není poznat, že má hlaveň závit.
Rozborka je stejně jako typický Glock. Jen při sborce bylo prvních asi 20 nasazení závěru s problémem, že si něco nesedlo a hlaveň i vratná pružina trčela dopředu. Nyní bez problémů vše hned na svém místě.
Zbraň se perfektně drží v ruce. Povrchovka závěru očividně nic moc, ale aspoň je vidět, že se zbraň používá.
Jediné co mě trochu překvapilo je extrémně lehký plastový "striker housing". Nicméně s tím dle videí a článků problém není.

Tlumič byl celkem jasnou volbou A-TEC WAVE. Jiný ani skladem nebyl. Za Carbon verzi jsem nechtěl připlácet.
Zapomněl jsem na první hlasitější pšouknutí u tlumiče, ale zklamání bylo ihned zažehnáno dalšími ranami, které byly takové jak jsem čekal.
Zkoušel jsem druhou rukou držet závěr aby se po výstřelu nehýbal a pak je to skutečně puf jako ve filmu.
Střelba s tlumičem je skutečně mnohem příjemnější bez potřeby sluchátek. Někdy otestuji přesnost s tlumičem a bez tlumiče.

Laser jsem našel akorát Holosun apod. ale to je cenově mimo. Takže airsoft prodejna a krkolomný název Laser VipeRay Scrapper Subcompact Pistol Red Laser Sight - Vector Optics za 1699 Kč s možností stranové a výškové korekce.
Laser drží, je s tím sranda, úkol splněn.
Vlevo je čudlík na zapnutí a vypnutí a vpravo senzor, který když se zakryje, tak laser nesvítí. Funguje jak má.
Akorát tím, že je to na subcompact, tak je mrňavý a nesedí jak by měl. Ale na výstavy s tím jezdit nebudu.
Dobíjí se USB kabelem a má vestavěný akumulátor. Jako chytrý náramek.

Pro srandu na střelnici tedy mohu doporučit.

Další fotky zde:

https://www.zonerama.com/Killingjoke/Al ... TtBw5DUh95

Zašpiněný hadr je po pár otřeních o "extractor plunger".

Obrázek

Odkaz na rozebrání a čištění:

https://www.grabthepebble.com/taurus-tx ... eaning.php



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#2 » úte 30. lis 2021, 15:51

Killing joke: Měl bych prosím tě dva dotazy:
1. Udržet rukou závěr aby se nehnul nevyžadovalo velkou sílu?
2. Neničí se tím pistole?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#3 » úte 30. lis 2021, 16:08

Nemám jak to změřit, ale u Glocku 43 je to nesrovnatelně těžší.
Nenapadá mě co by se tím ničilo. Sušení (spouštění naprázdno) ve velkém je u malorážky jiná.



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#4 » úte 30. lis 2021, 16:12

Killing joke: Já si právě říkal, že u devítky by to asi bylo o prsty, ale malorážka se s tím snad udrží v pohodě. A uznávám, že termín velká síla není moc přesný :lol:

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#5 » úte 30. lis 2021, 16:17

Na delší držení je záchyt závěru a ten je zde oproti Glocku 43 větší a jde lehčeji zatlačit pro spuštění závěru.

// Sorry už to chápu, při střelbě jsem závěr držel poměrně křečovitě, poté značně lehčeji a stačilo to.
U devítky jsem to neměl důvod zkoušet, tak těžko říct.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#6 » čtv 9. pro 2021, 01:04

Bombadil píše:Killing joke: Já si právě říkal, že u devítky by to asi bylo o prsty, ale malorážka se s tím snad udrží v pohodě. A uznávám, že termín velká síla není moc přesný :lol:

Ani u devítky s tím není problém, když se to správně chytne. Viz:
https://www.youtube.com/watch?v=KycQN37UA_c&ab_channel=PolenarTactical

Pistole se tím nijak neničí.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#7 » pát 7. led 2022, 08:02

Dotaz: měli jste v krabičce u zbraně přiložený klíč na redukci? V té mé nebyl a ani v obchodě ho nikde nenašli.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#8 » pát 7. led 2022, 08:07

Také nebyl. Ale ani mě nenapadlo, že by tam měl být.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#9 » pát 7. led 2022, 08:24

Mě to napadlo a nevím, proč by mě to napadnout nemělo. Zvlášť, když není metrický, ale americký 3-7/8" a tahat sebou hasák není to, co chci. Zkusím Proarms, až si užijí dovolenou a budou zase pracovat.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#10 » pát 7. led 2022, 08:34

Já to beru stejně jako jsem nic nedostal k AR-15, a že se tam toho využije.
Každopádně dej prosím vědět jak jsi dopadl.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#11 » pát 7. led 2022, 09:20

Tak opravuji rozměr, měl by to být klíč 3/8" (cca 9,5 mm). Klasická devítka tam nasadit nejde a desítka je velká a nezachytí se. Palcový klíč se sehnat dá, stejně jako ty šílené palcové imbusy k AR.
Já ho tam čekal, protože ten adaptér je součástí balení, stejně jako krycí matka na hlavni a malý plechový klíček by je nezabil. Naštěstí mám hasák s plochými čelistmi, takže se to zbytečně neodřelo (ta matka držela fakt fest).



karloss
Příspěvky: 8

Příspěvek#12 » pát 7. led 2022, 20:55

Dávám sem foto hlavně TX22, kterou jsem měl možnost si v obchodě důkladně prohlédnout. Vývrt matný, vyosená nábojová komora a známky deformace ve vývrtu v místě závitu pro tlumič. Vím, že je to jenom Taurus a žádný zázrak od této značky nečekám, ale jak se takový zmetek může dostat z fabriky až na pult to nechápu.
Fotil jsem to mobilem, tak to není žádná kvalita, ale aspoň ta komora vidět je.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#13 » sob 8. led 2022, 09:20

Já to bohužel celkem chápu, protože se to děje i u mnohem dražších zbraní.
Snad v tomto případě ne moc často.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#14 » sob 8. led 2022, 10:08

Je to asi celkem běžný problém, viz https://www.youtube.com/watch?v=L2W38TIEMNQ.
Neomlouvám to, nelíbí se mi to, ale vývrt ten kousek olova imho zastabilizuje a poletí to dopředu. K tomu matu, není ta hlaveň jenom špinavá od nějakého lubrikantu? Moje TCX22 byla celá obalená takovým matným mastným tukem, skoro to nešlo dolů.

V recenzích na YT zase narazíš ještě na problém se zásobníkem, který má nahoře malou hranu (otřep), o který se zasekne náboj a nedojde k přebití. Předpokládám, že je to taky jenom "ojedinělá" závada (max. 3× za 10 let), která může nastat (viz https://www.youtube.com/watch?v=8CCskGKNcyw).

Jinak k té kvalitě, moje (bývalá) malorážka Ruger 10/22 TD (Made in U.S.A.) neměla vůbec začištěné otřepy (pořezané prsty), na rozpůlení (byla skládací) se musel stáhnout závěr (podle návodu nemusel), přechodová matka mezi komorou a připevněnou hlavní profukovala. Nakonec ta zbytečná montáž na optiku, když hlaveň kvedlala jako vařeka v hrnci, byl ten nejmenší problém.

Nebo AR15 NEA (Made in Canada) s nefunkční pojistkou a tolika problémy, které jsem napřed řešil s puškařem (dokud jsem si ji chtěl nechat), až jsem ji prodal. Takže na zmetek se dá narazit všude, stačí aby se příliš šetřilo na výstupní kontrole.

U TX22 je výhoda, že je jich všude plno a jestli ji chceš, prostě si vybereš nějakou, co byla vyrobená v úterý nebo ve středu a má symetrický vývrt.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#15 » stř 12. led 2022, 20:12

Tak jenom pro pořádek: dorazil klíč o rozměru 3/8 a sedí tam ako riť na šerbeľ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti