Grandpower K22 S

Krátké zbraně .22LR


Matty
Příspěvky: 2

Příspěvek#16 » pát 2. úno 2018, 08:59

Mam provedeni standart a zaver mi jde lehce schazovat bez problemu jak palcem, tak i ukazovakem.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#17 » pát 2. úno 2018, 15:35

Honzajan píše:Existuje jeste levy palec...


Tak jasně, druhá ruka to jistí.
Ještě jsem někde viděl napsané, že lze shodit rázným doražením zásobníku.
Vyzkouším. Ale neřeší to shození při vybíjení.
Kouknu ještě na YT.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#18 » pát 2. úno 2018, 16:59

k22 sice nemám ale u k100 dostanu jak palcem, tak ukazovákem
a schazuju ukazovákem



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#19 » pát 2. úno 2018, 19:04

Jen po čem pátrám.
Vadí mi páčka pojistky, palec mám na záchytu jen velmi málo.
015a.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#20 » pát 2. úno 2018, 20:41

Smirte se s tim, ze nekteri vyrobci nedelaji zachyt pro ovladani silnou rukou. A je to tak spravne. Videl jsem nescetnekrat,jak nekdo tak moc spechal s prebitim,ze si shodil zaver pred dorazeni zasobniku. Proto jsou u nekterych zbrani zachyty vic vepredu,aby se daly pohodlne ovladat slabou rukou.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#21 » pon 5. úno 2018, 13:17

Stopper - a čo tak placatú páčku poistky? Alebo vyhodiť poistku úplne?



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#22 » stř 7. úno 2018, 11:28

Ještě jeden detail: povoluje se mi matice kryjící ústí hlavně. Dotahovat něčím silnějším než rukou se mi nezdá vhodné, aby se nenamáhlo uchycení hlavně v těle. Šlo by matici "utěsnit" např. teflonovou páskou (pro utěsnění šroubového spojení trubek)? Teplotně by to snad mohlo ustát.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#23 » úte 13. úno 2018, 22:31

Říká ti něco pojem tekutá závlačka? Matici sundej, napatlej trochu závit v matce, počkej až to zaschne a namontuj.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#24 » pon 2. dub 2018, 17:28

Zdravim,
Cca pred dvoma tyzdnami som si zaobstaral K22S na rame MK12. Zatial bola na strelnici raz. So S&B HV 36 g. zatial ziadna slava, produkovala docela neprijemne zadrzky, ked po vystrele nevyhodila nabojnicu :-( a bolo ju potrebne z hlavne dostal rucne (co je pri “velkosti” 22LR docela opruz). Na strelnici mali este S&B HV 40g, s tymi nemala problem. Zbran bola ale kupovana ako nova, tak uvidime ako sa bude chovat ked sa trosku ochodi :-). Ocenim akykolvek typ na spolahlive 22LR strelivo od ineho majitela K22S - preferably nieco pomedene.

Dik



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#25 » stř 9. kvě 2018, 08:19

Posielam update, pred par dnami v http://www.leiko.cz/ nasli borci na sklade 22LR od CCI (viz obrazok). S nimi funguje K22S uplne bezvadne - jedina nevyhoda je, ze je to trochu drahsie strelivo (cca 3,6KC / kus)... Mozno to bude tiez tym, ze sa trochu obehala, bude mat nastrielane cca 300 kuskov. Mozno dam zase sancu S&B ;-). Poslem update ked sa ku K22S znova dostanem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#26 » stř 9. kvě 2018, 10:12

V K22 X-trim používám Blazery (ty jsou HV i když to není výslovně na krabičce uvedeno). Chodí zcela bez problémů, cena 2,10Kč. Co mám ale aktuální (cca rok starou zásobu), tak cca 1 náboj na krabičku se odpálí až na druhý pokus, kdy ho pootočím. Přitom otisk je na dně OK. Tohle se u starších balení neobjevovalo, takže bych řekl, že šli kvalitou trochu dolů. On se změnil i trošku potisk na krabičce, takže něco se asi "zoptimalizovalo" při výrobě. Na střelnici to však nevadí a nosit tohle asi nikdo nebude, že...



mylys
Příspěvky: 2

Příspěvek#27 » čtv 17. kvě 2018, 08:11

stopper píše:Ještě jeden detail: povoluje se mi matice kryjící ústí hlavně.

Na CP22 jsem to vyřešil gumovým O kroužkem, funguje to bezvadně.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#28 » pon 13. srp 2018, 23:34

ako bolo slubovane, posielam update. dost pomohol clanok v poslednej streleckej revue, kde su pomerne pekne rozpisane "mierne" undocumented features K22S. Pridavam len par fotiek + drobny komentar. Je fakt velka skoda, ze aby sa toto clovek dozvedel, je treba vyrazit do podnikovej predajne GP, v manuale nie je ani ciarka :(. Predpokladam, ze vsetko nizsie napise bude platit aj pre K22 X-Trim, co sa tyka drobca CP22 a K22 Target (K22 s predlzenou hlavnou), neviem...

1) vratne pruziny - so zbranou su dodavane dve, viz obrazok, standardne su nainstalovane obe. takto to ale funguje spolahlivo len s HV strelivom, na subsonic treba len tensiu (na obrazku vlavo), standard zase len hrubsiu (na obrazku vpravo) a pri HV sa maju pouzit obe naraz.
k22-vratne pruziny.jpg

2) vyhadzovac na zasobniku - original zasobnik od GP ku K22S (na fotkach ten na lavej strane / cerveny kruzok) ma naviac plastovy vyhadzovac. ako pisu v streleckej revue je to pre subsonic strelivo, ktore nema dostatocnu energiu aby potiahlo zaver/nabojnicu az ku standardnemu vyhadzovacu.
k22-zasobnik-vyhadzovac.jpg
k22-zasobnik-vyhadzovac-2.jpg

Pokial ale pouzivate HV, nie je vyhadzovac na zasobniku nutny a moze sposobovat problemy, pretoze udery od nabojnice schyta zasobnik, nie standardny vyhadzovac - rozdiel viz nizsie, vyhadzovac na zasobniku, za nim klasicky vyhadzovac cervenou, upraveny zasobnik bez vyhadzovaca - funguje len klasicky vyhadzovac, modry kruzok.
k22-zasobnik-vyhadzovac-4.jpg
k22-zasobnik-vyhadzovac-3.jpg

Pokial pouzivate len HV, nie je asi na skodu kopit par dalsich zasobnikov a plastovy vyhadzovac na nich odstranit - skusil som s parom zasobnikov na mojej K22 a zatial ziaden problem. Vyskusal som 5 roznych druhov HV streliva, S&B HV 36g pomedene, Federal 40g (Game Shok), CCI HV (Varmint-MiniMag) 40g, CCI Velocitor a CCI Stinger. Posledny menovany ma okolo 1600 fps a uz je fakt celkom poznat - ma skoro nieco ako spatny raz, samozrejme v medziach 22LR ;) .
Ostava este vyskusat kombinaciu (slabsia pruzinou && original zasobnik bez uprav) vs. subsonic strelivo a zistit, ktory zo zasobnikov bude fungovat v standard strelivom a silnejsou vratnou pruzinou ;)
Na susilkach na obrazku (maju velkost ako S&B HV 36g pomedene, CCI su napriklad dlhsie) mozem potvrdit, co pisali v streleckej revue - ak je zasunuty original zasobnik, moze byt problem s vyhadzovanim na sucho - tj. bez vystrelu, len pohybom zaveru do zadnej polohy ak je naboj v komore. Plastovy vyhadzovac je posunuty viac dopredu, nie je teda dost miesta pre komplet naboj (projektil, nabojnica) - pri vyhodeni moze dojst k jeho deformacii, bez plastoveho vyhadzovaca je to v pohode...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » pát 3. kvě 2019, 21:59

Ahoj,
koupil jsem si také tuto malorážku (K22S).
Byl jsem ji dnes testovat v Avimu na 16m střelnici na těch 16m, dál to už nejelo :)
Prvních 5 jsem mířil na dolní okraj černého - tedy 7 a střely končily na 8, tak jsem dalších 5 mířil na střed 8 a střely končily v té správné výšce
Obrázek
Pak jsem zalepil a dal si 10 na spodní čáru 9, asi je to rukama :)
Obrázek
No a pak jsem vystřílel 3 krabičky SB standartek a mám velkou radost :lol:
Jednou za 3 krabičky nepřebila.
Měl jsem tam tedy obě pružiny, to že bych měl nějakou vyndávat - to jsem nevěděl.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#30 » sob 4. kvě 2019, 10:49

Gratuluji ke koupi. Přemýšlím o ní tohle jsou dobré výsledky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů