Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1651 » pát 17. úno 2017, 18:41

Ahoj
Nemáte prosím tip, kde koupit Berettku v super stavu? Ideálně technicky výbornou, bez vůlí atd.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#1652 » pát 17. úno 2017, 19:53

SlashKO: Pěkné (jen dost drahé) Berettky byly k mání ještě nedávno v Bearece a snad ještě jsou. Ale i kusy z u nich takzvaného a dražšího A stavu je potřeba přebrat, podívat se do nich, zkontrolovat i zásobník a jeho vývodky..., fotky na stránkách prodejce bývají většinou lákavé... Mě ta cena nepálila, takže jsem si tam koupil prakticky funglovku v super stavu. Pokud nebudou mít v prodejně moc lidí a nebudeš se jim jevit jako blb, nechají Tě v nich samozřejmě pod dohledem pohrabošit. Jen doporučuji někde předem zkusit rozborku a zborku (nic na tom není), nebo se alespoň na Netu podívat na patřičné video...
Pěknou Berettku jsem taky nedávno viděl u Sýkory v Esako Dražkovice. Za cca cenu jako v Bearece a se střenkami od Klinského, ale víc jsem nezkoumal, takže stav vnitřku netuším.
U Brymové mi předvedli tři levné kousky, ale orvané jako samice, do nich bych nešel... Jenže kdo má dobré kousky na prodej dnes, nemusí je mít zítra a naopak. Jinde nevím. Takže hledej, přeji hodně štěstí...
Din



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1653 » pát 17. úno 2017, 20:32

2Din:

Co je prosímtě dost drahé? Kolik jsi dal za svoji, pokud to není tajné?
Cena mě pálí/nepálí => nečekám za 3 900 Kč (nejlevnější kusy) super stav, ale zas za to nechci dát jak za novou CZ :-D

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#1654 » pát 17. úno 2017, 22:02

SlashKO: Dal jsem za ni bez stovky sedmičku (je to trošku nad lajnu) a nelituji. Projdi si internetové nabídky prodejců a hlavně prodejny ve svém okolí a zbytek je na tobě...
Din



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#1655 » pát 17. úno 2017, 22:15

Já koupil loni někdy v květnu B71 u ZS za 3,8 k a taky nelituji .. :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1656 » pát 17. úno 2017, 22:28

Zelený sport, prodejci, kteří spolupracuji se ZS.
Např. Praha Lero, za stejné ceny jako v ZS, ale i jiní prodejci.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#1657 » pát 17. úno 2017, 23:14

kiv61: za cenu jako ty bych jí dokázal někde koupit taky a bezproblémovou, ale já ji chtěl nejen na občasné střílení, ale i v takzvaném sbírkovém stavu a něco málo cenově navíc pro mě nebyl až tak zásadní problém... Slovy klasika: je to o chuti každého soudruha... Ale jsme asi OT... :)
Zpátky k věci - v průběhu vlákna proběhla diskuze o použití O (i silikonových) kroužků a domádo gumových udělátek na vodící tyčku s pružinou k eliminaci důsledků používání HV střeliva na kontaktní body rámu a závěru a to i s fotkami. Může nyní někdo oživit diskuzi na toto téma aktuálnějšími zkušenostmi, použitými materiály, nafocenými nápady, tipy...? Zatím s pomocí průrazníku a třeba duše z náklaďáku taky zkusím něco vystřihnout, ubastlit, vyzkoušet... Nemám samozřejmě jen Berettku, ale rád bych o ni pečoval...
Din



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1658 » pát 17. úno 2017, 23:18

Myslím, že tady již vše je, jen pohledat a trochu práce !



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#1659 » sob 18. úno 2017, 13:46

Din píše
Může nyní někdo oživit diskuzi na toto téma aktuálnějšími zkušenostmi, použitými materiály, nafocenými nápady, tipy...?

Taky jsem dával do Beretty dorazy abych mohl střílet HV náboje, přemýšlel jsem nad nošením ale pak jsem to zavrhnul. Dnes si vystačím s SaB standarty a kromě toho že více špiní jim nemohu nic vytknout. Jsou nejlevnější, chodí přesně a to mi stačí. Z Beretty jsem vystřílel asi 1 - 2 krabičky HV nábojů, ale dnes už bych ji raději šetřil. Zkoušel jsem vystřelenou nábojnici z Beretty strčit do sportovní malorážky ale nešlo to, byla pěkně nafouklá. Asi má sportovní zbraň těsnější komoru, to by dávalo smysl, ale nedalo mi to a komoru Beretty jsem nafotil, a nějak se mi nezdá.
IMG_1965 (2).JPG

Nezkoušeli jste taky někdo pozorně prohlídnout komoru jestli to takhle nemáte. Vím z vlákna že HV náboje s ní střílí kde kdo, při tloušťce hlavně ani člověka nenapadne že by jí to mohlo vadit.
Proto bych uživateli DIN doporučil pokud chce kousek ve sbírkovém stavu i cenově dražší, tak bych tam ty HV-čka necpal. Ale každý musí projít svým vlastním vývojem, jinak to není ono. Taky jsem to musel zkusit.
IMG_1628 (2).JPG

Tady je nástřel s SaB standart když se daří, z 50 nábojů jen tři (přelepené)v bílem, zbytek v černém. Když se nedaří tak je to všude.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Habua
Příspěvky: 4

Příspěvek#1660 » sob 18. úno 2017, 20:38

Ahoj,
Nejdřív se mi Beretta vůbec nelíbila.Postupem času jsem po ní začal koukat víc a víc a někdy před měsícem ji pořídil. Teď jsem si ji úplně zamiloval a G17 mi najednou příjde jako úplně tuctová zbraň bez kouska historie.:-)
Není to sice žádná krasotinka,povrchovka dostala hodně zabrat,ale uvnitř vypadá slušně.Boužel po první návšťěvě střelnice přišlo docela zklamání.Všude se píše o tom,jak není vybíravá na střelivo a o její spolehlivosti.
Nebyl jsem schopen vystřílet ani jeden zásobník bez nějakého problém.Nejčastěj si při přebíjení vzpříčil náboj a byl závěrem skřípnut.Zkoušel jsem náboje SB Standart,Fiocchi a Remington.U všech víceméně stejné problémy.
Pročetl jsem celé vlákno a rozhodl se,že ještě investuju a pořídím nový zásobník.Včera jsem ho byl vyzkoušet,podávání nábojů se nedá s tím starým vůbec srovnat.Ani jeden vzpříčený náboj asi z 200 ran(opět více druhů střeliva).
Ale projevila se zase jiná závada.Často vůbec nodovřel závěr,musel jsem ho palcem pokaždé ručně dovírat.A asi 5x i když byl závěr dovřený tak se neodpálil náboj.Vůbec na něm ani nebyl otisk od zápalníku.
Doma jsem chtěl ještě rozdělat vytahovač a vyčistit zápalník,ale nejde mi vyrazit ten čep,co to všechno aretuje.Nevím,jestli to tak máte také,ale při pohledu zvrchu na závěr je právě na tom čepu takový zásek.Vypadá to jako origo,tak nevím.
Takže teď přemýšlím,jestli dát pistoli nějakému šikovnému zbrojaři nebo co vyzkoušet,aby vše začlo chodit jak má.
Díky za případné rady.
Lukáš



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#1661 » pon 20. úno 2017, 13:38

Nekupoval někdo v poslední době Kydexové pouzdro? Pro vnější nošení. Uzavřené s nebo bez sweatguardu. Ještě nedávno jsem koukal na stránky Huck Finn ale dneska už nejedou. Možná EET? Nevím.

Díky

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#1662 » pon 20. úno 2017, 14:29

Koupil jsem vnitřní se sweatguardem a zjistil jsem, že beretta 70 v 7,65 je o milimetr širší a nevejde se tam :-(

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#1663 » pon 20. úno 2017, 14:57

Pokud se ho budeš potřebovat zbavit, tak pošli soukromou zprávu a třeba se domluvíme. Nebo alespoň nahraj fotky, jak si dříve sliboval :) Díky



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#1664 » úte 21. úno 2017, 06:34

Habua: ta moje taky závadila po koupi ale už se mi podařilo vše vyřešit tak, že neznám zádržku nebo jinou závadu. Nedovírání závěru byla také jedna ze závad. U mě byla na vině asi vytahaná vratná pružina. Trochu jsem ji natáhl a na vodící tyčku přidal kousek gumového těsnění a mosaznou podložku kterou jsem musel trochu propilovat(vnitřní průměr). Vycházel jsem z této fotky.
1125_doraz_1_1.jpg

Přidaný doraz napne pružinu více a u mě to stačilo k vyřešení. Přidaný doraz nesmí být delší než cca 5mm, jinak závěr nedojde do zadní polohy a může způsobovat jinou závadu. Nebo koupit novou pružinu, překvapivě se dá sehnat. Proč neodpaluje, to ale netuším. Myslím že někde na You tube je video kompletní rozborky. Určitě by měl zápalník chodit volně. Pak už je to zase věc dostatečného napnutí bicí pružiny a správná délka zápalníku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#1665 » úte 21. úno 2017, 10:23

Pokud je nedávno koupená, může to být zaschlou konzervací uvnitř v bicím mechanismu. Dopřál jsi jí očistnou koupel v benzínu?

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů