Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1876 » pát 7. pro 2018, 16:56

Pokud jsou zásahy konzistentně seskupené do jednoho místa, tak je zbraň v pořádku a jde opravdu jen o mířidla, které je nutno "poštelovat". Horizontálně upravíš posunem hledí, vertikálně jedině úpravou mušky. Pistole se standardně nastřelují na 25 se záměrným bodem na spodku černého pistoláku.
Poťukání hledí se dá řešit v průběhu návštěvy střelnice, chce to ale vědět co dělám a dělat to s citem.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#1877 » sob 8. pro 2018, 15:45

...anebo vědět kam s kterou zbraní mířit. Taky to mám na malorajdě, je to o zvyku. Mám taky B70 v 7,65 br. v oceli. Jednou jsem jí pořádně provětral a ukázala slabé místo - čep, který spojuje hlaveň a rám. Po střebě byl problém ji rozebrat k čištění a soustřel má ve velikosti pivního tácku. Pokud to v čepu drhne anebo se viklá, tak to nikdy nebude dávat na 25m desítky. Berettka má velké osobní kouzlo a proto ji odpouštíme drobné chybky krásy, že ano...



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#1878 » stř 12. pro 2018, 23:22

K tomu posunu hledí - na mé B71 bych potřeboval posunout víc na střed, jenže ať do něj mlátím (přes tyčku, ve svěráku) jak chci, odmítá se hnout. Nějaký tip? (Skoro mi přijde, že je na protilehlém kraji spodkem zakouslé o kraj rybiny.)



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#1879 » čtv 13. pro 2018, 12:55

Kde nepomůže sila pomůže větší, za ty leta to bude prilepeny, mozna trochu rzi. Myslím ze vyndava z prava do leva ze zadniho pohledu. Ja jsem hledi měnil a vyrazit se mi povedlo, ale slo to blbě.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1880 » čtv 13. pro 2018, 13:24

Zkus to "rozhýbat" - střídavě údery z obou stran.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#1881 » čtv 13. pro 2018, 18:09

Premazať WD alebo petrolejom.



ZiPi
Příspěvky: 9

Příspěvek#1882 » pát 14. pro 2018, 20:46

mikymoto píše:Jo, číslo je jen na těle, hlaveň a závěr číslo nemá. Trochu mi to pomotalo hlavu na krámě, ale ani při registraci s tím problém nebyl.

Co mě ale vrtá hlavou dodnes je, jestli moje berta není díky tomu splácaná ze dvou, nebo více pistolí. Pač až doma při čištění se mi zdálo, že opotřebení v drážkách těla neodpovídalo opotřebení v závěru - vyleštěný byly trochu jiný místa. Navíc muška není zcela ideálně v ose výřezu v horní části závěru. Ale na tohle sem přišel až doma. Na krámě jsem řešil vůle, chod spouště a zásobník - u některých kusů nechytal závěr - byl omletý ten plastový zub v rásobníku.

Takže mám dojem, že si někdo z hromady berett poskládal pár "výběrových" kousků pro sebe a kamarády a zbytek poslal na pult. Možná su paranoik, možná taky ne.


Taky mam stejny problem. Je opravdu mozne, ze je to kus seskladany z vice kusu, ale rikam si, pokud neni velka vule na hlavni a zbran jde jak ma, tak bych to neresil.
Kazdopadne muj postreh je takovej, ze tyhle pistolky jsou docela babičky a vystridala se na nich bez pochyb řada strelcu a kazdej mel úchop zbrane jinej. Záver jde sice v drážkách smerem dozadu, ale kdyz se pritlacuje pri vystrelu rukou nebo prstem strelecke ruky na jednu stranu, zaver vic dosedne na jednu stranu. Proto vznika na jedne strane otlaceni vetsi a vzhledem k rozdilu materialu to neni az takovej problem.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#1883 » úte 18. pro 2018, 17:38

Taky jsem si pořídil Berettu 71. Mám ji 4 dny a prozkoumávám ji. Psalo se tady o jediné pojistce proti nechtěnému výstřelu. Nevím jestli to jde pouze na té mé, ( je to první kterou jsem měl v ruce) ale když natáhnu závěr asi o 5mm dozadu, tak mi v té poloze zůstane. Tím je asi 4mm od úderníku, spoušť je tvrdá a pojistka jde zacvaknout. Tím je zbraň jištěna 2x. To k pojistce. Jinak bych se chtěl zeptat uživalelů kteří si svou Beretku vymazlovali. Jak jste proboha zvýraznili písmena na těle ???

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#1884 » úte 18. pro 2018, 19:49

Ano u Berettky jde kohout dát na pojistný ozub, zajistit jde buď s kohoutem na ozubu nebo natažená. Ovšem nemá blokaci úderníku, krom toho nosit ji s nábojem v komoře kohoutem na ozubu a zajištěnou mi přijde zbytečně složitý na obsluhu. To už radši nenatazenou a prázdnou nezajistenou, v případě potřeby to jde nadrcnout i o stehno.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#1885 » úte 18. pro 2018, 20:07

Tím "nadrcnout" myslíš asi natáhnout. To bych taky mohl ublížit více sobě než případnému agresorovi. :-)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1886 » úte 18. pro 2018, 20:22

Ze tahle mala Berettka byla v arzenalu Mosadu jsem vedel, ale az do dneska jsem netusil, ze se ucastnila i tehle akce:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Bo%C5%BE%C3%AD_hn%C4%9Bv

Kazdy den se clovek priuci necemu novemu 8-)

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#1887 » úte 18. pro 2018, 20:35

Jj klukum židovskejm takhle hodnekrat dobře posloužila, šikovna malá pistolka, šeptadlo na hlaveň, většinou 2 agenti během chvilky vyprázdnily do cíle každej svůj zásobník a pryč.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#1888 » stř 19. pro 2018, 14:19

Že jsou tyhle šikuly v módě ukazuje i stoupající cena zásobníků. Za chvilku by k nim měli dávat pistoli zdarma. :-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1889 » stř 19. pro 2018, 14:56

Ty zásobníky jsou drahé prakticky od začátku. V době kdy jsem kupoval (2014) byly zásobníky za 750-1100 za kus (podle obchodníka a typu). Dlouho byla cena přes tisícovku - někde až 1400,- za novovýrobu. Poslední dobou cena u některých obchodníků mírně klesla (850,- za původní), jinde se vesele prodává za 1500,- novovýroba (netuším co je na tom tak brutálně drahé).

Pokud sháníš, tak je třeba hledat dlouhodobě a bejt trpělivej - za těch cca 900 se sehnat občas dají a cena se dá akceptovat.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1890 » stř 19. pro 2018, 15:27

Presne tak, mam ji uz asi 5 let a uz v ty dobe stalo suple kolem litru. A nekoupil jsem ho, protoze se mi nechtelo dat tolik penez za druhej zasobnik k pistoli, kterou jsem koupil za trojku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů