Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#406 » sob 12. říj 2013, 13:23

Ahoj, já mám u svojí číslo taky jenom na rámu, zkoumal jsem hlavěň, závěr a nic.
No každopádně to ale nevadí, při registraci žádný problém.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#407 » sob 12. říj 2013, 13:57

Díky moc 8-)

Ale je to teda sakra divné...pro taloše je hlavní část zbraně asi jenom rám :twisted:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#408 » sob 12. říj 2013, 15:00

To je normální, spousta zbraní má číslovaný jenom rám. Na laufu musí být hlavně zkušebna.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#409 » sob 12. říj 2013, 15:25

Ještě dotaz...v tom širokém místě, kde lučík přechází v rám je kromě AA uvedeno PSF s takovým těžko rozpoznatelným obrázkem či ornamentem...tuší někdo, co to značí?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#410 » sob 12. říj 2013, 15:36

Izraelská nebo italská zkušební značka? Nic jiného mě nenapadá.



Růža
Příspěvky: 24

Příspěvek#411 » sob 12. říj 2013, 16:38

Italská-zkouška bezdýmným prachem.Jinak dneska střelnice Byšice a Berretka válela :)
Soustřel cca 10cm/náboje Federal Champion/ na těch jejich 20metrů.Žádnej selhač, žádnej
zásek.Pohoda :) Dělá mě za ty peníze velkou radost.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#412 » sob 12. říj 2013, 18:20

Tady je kompletní seznam evropských a některých mimoevropských zkušebních značek: http://www.cuzzs.cz/file/12.pdf

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#413 » sob 12. říj 2013, 19:26

super odkaz, díky za něj, hodí se.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#414 » sob 12. říj 2013, 19:51

jinda voyer píše:A na závěru číslo máš?

Nemám (to číslo). Není ani na hlavni, ani na závěru. Mohl jsem se podívat až doma. Svůj minulý příspěvek jsem psal z mobilu přes wifinu na WC jednoho obchodního centra :lol: Nosím totiž jen Makarova :D . Jinak jsem si až nyní doma prohlédl Berettu a zjistil jsem, že cestou z Itálie či Izraele mohlo u některých teoreticky dojít k tomu, že mohly být vyměněny hlavně, nebo hlavně se závěry z jedné pistole na druhou pistolku, ale vzhledem k absenci značení výrobního čísla na hlavni a závěru se to nedá dohledat, potvrdit ani vyvrátit :D
Vzpomínám si na mou bývalou pistoli vz. 27 r. 7,65mm Br., kdy tato taktéž nebyla značena na hlavni (pouze značka zkušebny). Ikdyž naše terminologie zná pojem pevná hlaveň, já neoficiálně používám termín "polopevná". Já to beru tak, že pevnou hlaveň má Makarov, Walthery PP a PPK, vz. 82,83 a další jim podobné, kdy hlaveň je "nerozebíratelně" spojena s rámem i při rozborce a "polopevnou", která se při rozborce ze zbraně dá oddělit. K nim patří vz. 27 a pod., Beretta 71 a pod. Jestli i toto rozlišení má nějakou oficiální terminologii, já si ji už nepamatuju :D
Při výběru Beretty z více kusů jsem byl prodejcem opakovaně úzkostlivě nábádán, abych byl opatrný a dával pozor, aby nedošlo k záměně dílů. Sice nejsou značeny, ale při skládání by mohl být problém se slícováním (vůlemi jednotlivých dílů vůči sobě - hlaveň, rám, závěr).



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#415 » sob 12. říj 2013, 20:15

Růža píše:Italská-zkouška bezdýmným prachem.

Díky! A podle toho odkazu od fixfokus, kterej je fakt zajímavej, to je přesně tak :)

Konečná zkouška bezdýmným prachem

a navíc tam mám:

Identifikační značky zkušebny v Gardone Val Trompia – Brescia

Georg píše:Nemám (to číslo). Není ani na hlavni, ani na závěru.

Díky za uklidnění 8-)

Georg píše:abych byl opatrný a dával pozor, aby nedošlo k záměně dílů. Sice nejsou značeny, ale při skládání by mohl být problém se slícováním (vůlemi jednotlivých dílů vůči sobě - hlaveň, rám, závěr).

Já teda myslím, že je to úplně jedno...sice jsem byl při výběru prodejcem vyzván pouze k tomu, abych si vybral zásobník z kterýkoliv pistole, co byla na pultě...ale podle mně by to bylo fuk i u závěru a hlavně...některý ty kvéry byly totiž tak vylágrovaný, že by to snad ani horší bejt nemohlo, pokud jde o vůle apod. ...o rzi nemluvě :|

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#416 » ned 13. říj 2013, 11:50

Pár fotek mojí berettky :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#417 » pon 21. říj 2013, 20:53

Krásná zátiší... :D



hkhk
Příspěvky: 5

Příspěvek#418 » čtv 24. říj 2013, 12:09

vedeli by ste poradit puzdro na styl Dasty ale pre lavaka?
co som pozeral su vsetky robene na pravu stranu

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#419 » čtv 24. říj 2013, 13:02

Jaký typ pouzdra by jsi chtěl, vnitřní nebo vnější?

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#420 » čtv 24. říj 2013, 13:18

Jsem taky levák a pro berettu mám tohle http://www.colosus.cz/vnitrni-pouzdro-dasta-211-2-leve/
Bohužel jsem neměl zkušenosti, kupoval jsem přes E-shop a prodejce mi poradil tohle. Beretta je v něm trochu utopená, takže pro tuhle pistoli určitě vzít menší model (pokud budeš chtít přímo dastu). Jinak je to pouzdro dobře provedené a klip je dost tuhý. vzhledem k tomu, že tuhle pistoli nosím jen na střelnici to pouzdro dostačuje.
No a pokud by si chtěl opravdu parádní pouzdro tak doporučuji KM Saddlery. Pouzdro ti dopasují na míru přímo na tvoji pistoli, pokud by na ni tam neměli kopyto. (není to teda styl Dasty, ale dělají krásná pouzdra)
Mám od nich pouzdro pro Makarova a naprostá spokojennost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů