Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#571 » stř 26. bře 2014, 20:04

Sorry, myslel jsem maximum 8, nějak se mi to spletlo při psaní... Prostě jediný problém při naplnění "až nadoraz", ale ani to ne vždy a dost možná se to ještě trochu rozhýbe. Pokud tam bylo o jediný náboj méně než maximum, tak pak pohoda úplně bez výhrad.

Uživatelský avatar
flowerpower
Příspěvky: 8

Příspěvek#572 » pát 28. bře 2014, 18:56

Kdyby někdo sháněl parádní kydexová pouzdra na Beretku :

http://copshop.cz/index.php?route=produ ... path=61_25



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#573 » sob 29. bře 2014, 09:52

Má někdo to vnitřní pouzdro? Jaká je pohodlnost? Neřeže to do těla?

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#574 » sob 29. bře 2014, 15:05

Nemám s čím porovnávat, ale nepohodlné mi to nepřijde.



Jan Kupka
Příspěvky: 5

Příspěvek#575 » sob 29. bře 2014, 18:26

Dobrý podvečer, mám na vás dotaz. Stalo se mi to samé, co Allegrovi (str. 3 tohoto vlákna): s berettou 71 mi to lítá všude možně, nejsem schopen to udržet v pěkném soustřelu. Nevíte, v čem dělám chybu? S 9mm pistolí s tím nemám takový problém...A ještě dotaz: jak se u této zbraně seřizují mířidla, aby střílela "na flek"?

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#576 » ned 30. bře 2014, 16:09

Ahoj, tak určitě bych nejdřív zkusil půjčit zbraň ještě někomu, aby se eliminovala chyba střelce.
Další tipy: zkontrolovat vůli hlavně, zkusit pořádně vyčistit (pokud už jsi tak neudělal), případně zkusit co nejvíce druhů střeliva, aby jsi zjistil co té tvoji konkrétně nejvíc chutná. Střílím Blazer a SaB, nestřílím červená pistolová GECA - ty té mojí vůbec nešmakují.
Co se týče seřizování mířidel - popřípadě mouchy, tak se to provádí poklepáním přes mosaznou tyčku. Pokud se na to necítíš tak k puškaři. Snad ti něco z toho pomůže --Matt--



LAKIM
Příspěvky: 46

Příspěvek#577 » ned 30. bře 2014, 17:52

Tak tak červené pistolové Geca nejsou pro Berettku vhodné .



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#578 » pon 31. bře 2014, 08:01

Trochu doplním tu mou předchozí poznámku o problémech s plným zásobníkem... Problém je víceméně vyřešen, chyba byla v zásobníku. Po koupi nového (druhý jsem tak jako tak chtěl) jsem byl překvapen, o kolk lépe to to jde s ním. Tak jsem se zkusil trochu povrtat v tom původním kusu a po důkladnější rozborce, přečištění a namazání se tomu novému dost blíží, takže už spokojenost. Záludnost byla v tom, že původní majitel asi střílel spíš "sportovní" série 5ti ran, takže v horní části byl chod zásobníku zcela plynulý a člověka to netrklo, teprve při nabití více ran měl tendenci drhnout.

Jinak nástřel už mám přes 1000 ran a když vynechám ty původní komplikace se zásobníkem, tak mám zaznamené jen jediné selhání během střelby, kdy se nepřebilo, jinak perfektní. Celkově skutečně nemám proti této Berettě důvod k výhradám a jsem dost spokojen.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#579 » pon 31. bře 2014, 20:23

Jan Kupka:
Dobrý podvečer, mám na vás dotaz. Stalo se mi to samé, co Allegrovi (str. 3 tohoto vlákna): s berettou 71 mi to lítá všude možně, nejsem schopen to udržet v pěkném soustřelu. Nevíte, v čem dělám chybu? S 9mm pistolí s tím nemám takový problém...A ještě dotaz: jak se u této zbraně seřizují mířidla, aby střílela "na flek"?

Můj názor:
za 1) chyba je ve střelci
za 2) chyba je v nábojích
za 3) chyba je ve zbrani
za 4) chyba je různou kombinací výše uvedených bodů :D

Takže jak píše Matt007 - v první řadě nechat vyzkoušet někoho jiného. Osobně si myslím, že je to rukama. Nic ve zlým. Je to malá, lehká pistolka, jejíž úchop a zpětný ráz je s porovnání s větší pistolí odlišný. Aspoň v mém případu, kdy jsem střílel Berettou a pak si chtěl dát několik ran z Makarova (9mm :lol: ), tak mi Makarov připadal při držení jako "kopyto" (a přitom s ním jsem schopen celkem obstojně střílet :lol: ).

Náboje jsou sice rozlišné, ale pokud nepoužíváš značku GECO (kterou jsem já ještě nepoužil a vzhledem ke špatné recenzi ani nehodlám), které jsou nevhodné, tak by s nimi neměl být nějaký problém. S Blazery jsem byl schopen trefit siluetu lidské hlavy na 50 metrů - nejsem žádný mířenkář, takže náboje to asi nebudou. Leda, že bys třeba používal nějaké netradiční náboje. Nedávno na LOSu jsem do sbírky dostal 3 náboje .22 SSS (Sniper SubSonic). Tyto jsou určeny so zbraní ráže .22 LR, ale spíše pro delší hlaveň. V krátké hlavni "lítají" na krátší vzdálenost už na plocho. Tímto bych chtěl PaFovi poděkovat a vzkázat, že domů jsem si nakonec dovezl jen jeden - cestou domů jsem potkal střelecké kolegy, kteří si také chtěli rozšířit svou sbírku :lol:

Chyba ve zbrani to podle mě taky nebude. Ještě se tu nenašel nikdo, kdo by narazil na nějaký vyložený krám, byť se tady poslední dobou do střelecké společnosti dostaly kousky dosti ošoupané, tak na nějaký nepovedený kousek si zatím nikdo nestěžoval. A to včetně mě. Já po koupi našel na konci hlavně ve vývrtu v místě pod muškou flíček, který jsem prvně považoval za nečistotu, ale pak se ukázalo, že je to vada vývrtu. No a přesto střílí suprově. To mimochodem poznal i Maravysta v neděli na střelnici :lol: ;)

No a kombinace výše popsaného ? Sice možné, ale velmi, opravdu velmi nepravděpodobné.

Jinak bych trošičku poopravil Matt007. U Beretty se neklepe po mušce, ale po hledí. Muška je vsazena do hlavně v drážce, která je rovnoběžná s osou výstřelu a zaaretovaná dvěma "ťukanci důlčíkem". Hledí je vsazeno v rámu do drážky kolmo k ose vývrtu. Zde je prostor pro stranovou regulaci. Tu bych doporučil jak píše Matt007 přes mosaznou tyčku. Ale nepřehánět.

V první řadě tedy nechat vyzkoušet zbraň někým jiným. Poté k ní najít to správné střelivo. Také doporučuji Blazery, ale Beretta je ze všech malých "malorážek" nejméně vybíravá, takže není problém používat i jinou značku. Na základě zkušeností ostatních bych asi nedoporučil značku GECO. Já jsem ji nikdy nepoužil, takže nemůžu mluvit (psát) za sebe. No a pak trénovat :D

Poznámka na konec. Myslím, že Beretta nebude střílet na flek nikdy. Ledaže by došlo k výškové korekci (zbroušení) hledí. Teda aspoň s tou mojí musím střílet pod terč. A to jak na 50 metrů, tak i na cca 10 (?). Stranově Beretta jde pořešit posunutím hledí, horší (víceméně nevratná) je výšková korekce už tak malých (ale celkem dobře čitelných) mířidel.



Jan Kupka
Příspěvky: 5

Příspěvek#580 » stř 2. dub 2014, 20:09

Děkuji všem za příspěvky, no, osobně si taky myslím, že to bude ve střelci :P Ale právě úplně nevím, co dělat jinak. Určitě zkusím předat na střelnici někomu zkušenějšímu. Střílel jsem Remingtonkama, SaB standard a Blazer. Asi nejvíc mi sedly SaB: hezky promazaný (což svědčilo ještě nevyčištěnému zásobníku) a nekopaly tak jak Blazery. Prostě elegantní střílení...
A ano, musím střílet dost pod střed. Nebo mít i na těch 10m mušku v hledí na jejím "spodku" (je to srozumitelné?)
Zbraň jinak vypadá v pořádku, nošená, ale hlaveň jako zrcadlo, s jasným drážkováním. Chyba je někde ve mě... :(



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#581 » čtv 3. dub 2014, 05:59

Ahoj mam problem s Berettkou. Po vystreleji naboje nenabije druhy naboj. Nedojde ani k pohybu zaveru ze by senprazdna nabojnice nekde sekla. Mam z ni spis opakovacku jak samonabinecku. Nemate nejaky tip co s tim?



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#582 » pát 4. dub 2014, 06:56

Co se týče střeliva, tak mám otestováno následující (seřazeno podle vystřílených počtů):

- Remington Target (Standard) je bez problémů, není moc co napsat, s ohledem na cenu v BVS dobrá volba. Pro mě asi optimum pro cvičnou střelbu do terče.
- Lapua SK Magazine sypané je podle mě z hlediska přesnosti bez námitek a nejlepší z toho, co jsem zkoušel, náboje jsou ale něčím dost silně namazané, což je dost nepříjemné na ruce. Nicméně kdyby mě napadlo vyrazit třeba na LOS, tak bych asi nabil toto...
- Remington Thunderbolt HV z hlediska spolehlivosti v pohodě, na 7 a 15m mi nepřijde výrazně horší ani přesnost, ale na 25m už přeci jen rozdíl proti standard vnímám. Z mnou zkoušených by to asi byla nejlepší volba pro skutečnou sebeobranu na menší vzdálenost, v praxi bych to ale raději nezkoušel...
- SB Standard v podstatě to samé jako Remington Target
- SB HV proti HV Remingtonům subjektivně víc kope, ale střílel jsem jich mnohem méně, takže to nechci tvrdit příliš radikálně. Jelikož se ale dá Remington HV v 500ks balení v armed.cz koupit o poznání levněji, tak není ke koupi SB příliš důvod.

Celkově vzato mě jednoznačně potěšilo, že vlastně s žádným střelivem nenastaly potíže se spolehlivostí.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#583 » pát 4. dub 2014, 08:08

Dudis píše:Ahoj mam problem s Berettkou. Po vystreleji naboje nenabije druhy naboj. Nedojde ani k pohybu zaveru ze by senprazdna nabojnice nekde sekla. Mam z ni spis opakovacku jak samonabinecku. Nemate nejaky tip co s tim?

A v jakém ji máš stavu ? Nejsem nějaký odborník, praxi také nevykonávám, proto ti poradím jen základ: chce to v první řadě rozebrat a POŘÁDNĚ vyčistit. Od nečistot a případně zaschlých zbytků vazelíny. Až bude vyčištěná, pak namazat. Není třeba přemazat, ale v třecích plochách mezi rámem a závěrem je třeba mít jemný "olejový film". Pak vzít kvalitnější střelivo (v podstatě skoro jakékoliv, Beretta je asi nejméně vybíravá malorážková pistole ze všech běžně užívaných) a při střelbě prsty nepřidržovat závěr.
Pokud ani poté problémy nepřestávají, je dobré vyhledat puškaře a poradit se s ním ;)



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#584 » ned 6. dub 2014, 08:01

Dnes na strelnici proveden test s temito druhy naboju. Zbran Beretta 71. Vsechny druhy naboju strilela bez problemu s vyjimkou druheho zasobniku, ve kterem jsem musel klestema prihnout vyvodky a pote slapal take bez zavad. Takze to nedavam za vinu strelivu. Vybral jsem hlavne strelivo High Velocity a Hyper Velocity. SB REX opet strileli bez potizi a taktez dlouhe CCI Stinger zcela bez zavad. U SB REX si ale nejsem jisty vahou strely, neni nikde na krabicce uvedena. V budoucnu mam jeste v planu zmerit naboje CCi Velocitor, Aquila Interceptor a Aquilla Supermaximumspeed, ale bohuzel je nemohu nikde sehnat. Zmerene udaje jsou zaokrouhlene.

Winchester Laser HP 38 gr. 300 m/s 110 J
Winchester Powerpoint 40 gr. 290 m/s 110 J
Winchester Subsonic 40 gr. 240 m/s 75 J
Winchester Superspeed 40 gr. 280 m/s 100 J
SB Standart 40 gr. 260 m/s 88 J
SB HV 36 gr. 300 m/s 100 J
SB REX 40 gr. ? 260m/s 88 J
CCI Blazer 40 gr. 280 m/s 100 J
CCI Stinger 32 gr. 320 m/s 110 J
Remington Viper 36 gr. 300 m/s 100 J
Remington Remington Yellow Jacket 33 gr. 300 m/s 110 J
Federal Gameshok 40 gr. 275 m/s 95 J

Uživatelský avatar
Miiiisan
Příspěvky: 11

Příspěvek#585 » stř 23. dub 2014, 19:24

Ahoj, neví někdo kde se dá na vysočině koupit pažbičky od klinského? Málo kde je mají skladem. A taky jsem koukal, že celkem podražil...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů